Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon sokan örülnének, ha olyan jó kapcsolatuk lenne az anyósukkal, mint nekem van a menyemmel.

De! Mióta nyugdíjas lettem -közel 1 éve- a fiam, menyem, unokám minden hétvégét nálunk töltik. Általában már pénteken késő délután érkeznek és vasárnap vacsora után mennek haza.

Nagyon aranyos menyem van, de nem szeret, nem akar főzni, így minden hétvégémet a konyhában töltöm.

Pl. hoz sütirecepteket, ételrecepteket amit süssek-főzzek meg.

Pénteken egyszer, szombat-vasárnap 3x tálalok nekik.

Az itt hordott ruhákat ítt hagyják, hogy ne kelljen minden hétvégén pakolniuk, így hétfőm mosok, vasalok és kitakarítom a szobájukat.

Nagyon szeretem őket, de ez így sok nekem.

A férjemmel szeretünk elmenni gyógyfürdőbe, szeretünk erdőbe sétálni, szeretünk gasztro fesztiválokra járni, de ha azt mondjuk, hogy a hétvégén nem leszünk itthon, megsértődnek, hogy mért épp akkor megyünk, mikor tudjuk, hogy Ők jönnének.

Hogy tudnám finoman megmondani, hogy ne jöjjenek minden hétvégén, mert mi is szeretnénk a férjemmel eljárogatni itthonról kettesben?

Vagy nekik van igazuk és örüljünk, hogy jönnek és ennyire szeretnek bennünket?


2019. ápr. 6. 10:17
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem szeretet, hanem kihasználás. Legközelebb amikor jönnek, mondod nekik, hogy a következő hétvégére programotok van, nem tudjatok őket fogadni. Pár hétig minden második hétvégére csináljatok programot, később pedig 3-4 hetente hagyjátok nekik egy hétvégét.

Főzésnél lehet mondani, hogy Katika, szívesen segítek, de nem akarok most főzni. A ruhákat nem kell kij osni, ott hagyod őket ahol vannak és a szobát is úgy hagyod, ahogy ők hagyták

2019. ápr. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
100%

Elkell kicsit keserítselek!

Pont, hogy nincs hatalmas szeretet, nem azért járnak oda...vagyis nem csak azért, hanem inkább mert leveszel egy nagy terhet a vállukról!

A feleségnek hétvégén semmi dolga, a férjnek (fiadnak) pedig még annyi se...kihasználnak igazából!

Hétköznap se főz gondolom a menyed, biztos a gyerekek menzásak a szülők meg amúgy kaját rendelnek. Hétvégén pedig te jössz a sorba.


Ha igazán törődnének veled is, akkor alapból nem zaklatnának minden hétvégén, gondolva az általad leírtakra! Megkérdeznék mielőtt oda mennek, megbeszélnék veled és nem leteremtenek amiért esetleg nemet mondasz.


Nekem eszembe se jutna minden hétévégét anyósékkal tölteni, amúgy se, de főleg mert mindenkienk meg van a saját élete és dolga IS.

Az meg végképp pofátlanság, hogy még a szennyesüket is ott hagyják...az anyagiakról nem is szólva! Minden hétvégén ennyiszer ennyi embert ellátni hááát te tudod.


Ezt neked kell határozottan korrigálni.

2019. ápr. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Eddig is túl rendes voltál, ezt azért nem vagy köteles biztosítani nekik. Hiába, szeretet ide vagy oda, ez már kezd kihasználásba átcsapni, főleg, hogy ez neked már teher.


Én azt mondtam volna, hogy szervezzetek akkorra programokat, de látom azon is megsértődnek.


Természetesen, hisz nekik ez így nagyon kényelmes, de ne hagyd magad. Így is úgy is megsértődnek majd.


Szépen ahogy itt leírtad, mondd nekik, hogy szeretnél pihenni a férjeddel, esetleg utazgatni.


Tedd hozzá, hogy attól még szereted őket és szívesen látod őket mondjuk két hetente egy ilyen ebédre vagy vacsorára, ennél többet nem áll módodban biztosítani.

Esetleg azt is megemlítheted, hogy te is szívesen elmennél hozzájuk a férjeddel, ők is meghívhatnak néha. Hátha ettől leesik nekik a dolog. :)

Ne aggódj ezen, neked is jogod van a pihenéshez, majd a fiadék is megértik.

2019. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
96%
Sértődjenek meg nyugodtan, majd megbékélnek
2019. ápr. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%

Egész egyszerűen valamikor szerda környékén odatelefonálsz, hogy drágáim, most hétvégén sajnos nem jó, megyünk a papával ide meg oda.

Ha sértődés van, akkor megmondod, hogy a héten mással foglalkoztatok, így most értek rá ti is.

És ezt el lehet kezdeni rendszeresen előadni.

Ez nem szeretet, ez kihasználás. Cselédnek néz a menyed. Rázd le magadról ezt a szerepkört. Mi az, hogy még a ruhákat is otthagyja? Én nem mosnám ki, az is biztos.

Nyugdíjas vagy, akkor mész fürdőbe, meg sétálni, meg kirándulni, amikor a kedved tartja.


Vagy meg lehet nekik mondani telefonban, hogy mostantól nem jó az egész hétvége sajnos, mert váltottatok fürdőbérletet (avyg akármit), és vasárnap ott lesztek.


Ezek az indirekt módszerek.

A direkt módszer az, ha leülsz a cuki menyeddel, és megmondod neki, hogy amit csinál, az nagyon sok munkát ró a nyakadba, és ezen csökkenteni kellene, mert te ezt nem bírod. Pénteken szívesen látod őket, de utána menjenek haza, mert se arra nincs erőd, hogy moss rájuk, se arra, hogy egész hétvégén a konyhában mesterszakácskodj.

2019. ápr. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:

Szerintetek "kihasználnak"?

Erre, így még nem is gondoltam.

2019. ápr. 6. 10:40
 7/45 grafno ***** válasza:
100%
Mutter is ezt csinálja és ő is csak mergelodik. Miért mennek minden 7vegen. 2napig csak takarítani kell utánuk stb. Ő megmondta, hogy nem kell minden 7vegen menni és kész,mert nem szolga stb. A szobát meg már úgy hagyja ahogy hagyták. Lépni kell valahogy, mert ez marad meg egy darabig.
2019. ápr. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kihasználnak. Heti napot nálatok lógnak. Az egy hónapban minimum 12 nap. 12 napi élelmiszer, amit nem nekik kell megvenni. Számoljunk csak 500/nap/fő-vel, ami egészen biztosan sokkal több a valosagban: 12×3×500= 18e. Havi minimum 18ezer forintot spórolnak azzal, hogy nálatok esznek. A kényelemről nem is beszélve.
2019. ápr. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez kihasználás. Lényegében hétköznap dolgoznak a fiatalok, hét végén pedig bekuckóznak Hozzátok, ahol teljes körű a szolgáltatás. Ne furdaljon a lelkiismeret, üljetek le, és beszéljétek meg ezt. Legyen mondjuk egy hónapban egy hétvége így. (max. 2). Ezen csak egy liba sértődik meg, ha a menyed/fiad ezért megharagszik, az őt/őket minősíti. (Én nagyon megértelek, hogy fárasztó, és egyre fárasztóbb lesz, hidd el. Arról nem beszélve, hogy konkrét programjaitok is lennének a férjeddel.)
2019. ápr. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez volt a tesóm és a felesége részéről. Eljezdték jutalomkén, meg nem tudom, milyen értékes ajándékként előadni, hogy ők jönnek, itt lesznek a szülőknél, micsoda kitüntetés. Jól megpörgették szegény anyámat meg engem a ringispílen, mindketten egész hétvégén a konyhában robotoltunk, meg ágyaztunk, meg minden. Ők persze egy doboz keksszel nem járultak hozzá a dínom-dánomhoz. A szüleimnek anyagilag is, fizikailag is kezdett megterhelő lenni, én győzködtem őket, hogy öntsenek tiszta vizet a pohárba ezzel kapcsolatban, mert ez máskülönben évekig, évtizedekig fog így menni.

Végül léptek. Nem volt nagy ebéd, max tökfőzelék, vagy ami amúgy is lett volna, nem volt körbeugribugri, meg semmi, érdekes módon el is koptak a hétvégi nyakonülős vizitek. Spórolási módszer és pihenési forma ez a menyednek is szerintem, nem kell főznie, nem fogyaszt otthon, a pulyát se kell egyedül elviselnie, gyerekmegőrző is vagytok picit.

Azért ami túlzás, az túlzás. Ha még oda-vissza menne, tehát néhanapján ők hívnának meg titeket, és ők főznének rátok, de így egyirányban - ez bizony kihasználás. Csak érzelmi zsarolással úgy van előadva, hogy ez nektek micsoda jutalom kell, hogy legyen. Hát nem az. 3 napos munkatábor, neki meg ingyen mamahotel.

2019. ápr. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!