Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon sokan örülnének, ha olyan jó kapcsolatuk lenne az anyósukkal, mint nekem van a menyemmel.

De! Mióta nyugdíjas lettem -közel 1 éve- a fiam, menyem, unokám minden hétvégét nálunk töltik. Általában már pénteken késő délután érkeznek és vasárnap vacsora után mennek haza.

Nagyon aranyos menyem van, de nem szeret, nem akar főzni, így minden hétvégémet a konyhában töltöm.

Pl. hoz sütirecepteket, ételrecepteket amit süssek-főzzek meg.

Pénteken egyszer, szombat-vasárnap 3x tálalok nekik.

Az itt hordott ruhákat ítt hagyják, hogy ne kelljen minden hétvégén pakolniuk, így hétfőm mosok, vasalok és kitakarítom a szobájukat.

Nagyon szeretem őket, de ez így sok nekem.

A férjemmel szeretünk elmenni gyógyfürdőbe, szeretünk erdőbe sétálni, szeretünk gasztro fesztiválokra járni, de ha azt mondjuk, hogy a hétvégén nem leszünk itthon, megsértődnek, hogy mért épp akkor megyünk, mikor tudjuk, hogy Ők jönnének.

Hogy tudnám finoman megmondani, hogy ne jöjjenek minden hétvégén, mert mi is szeretnénk a férjemmel eljárogatni itthonról kettesben?

Vagy nekik van igazuk és örüljünk, hogy jönnek és ennyire szeretnek bennünket?


2019. ápr. 6. 10:17
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
52%

"Nincs rá kihegyezve, utolsó,másak annyit jegyzett meg veke kapcsolatban, hogy nem szeret és nem akar főzni"


Miért? A fia szeret és akar? Miért nőnek a dolga?

2019. ápr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
96%
De ha nemet mondasz mi a legrosszabb, ami történik? Megsértődnek és nem mennek. Win-win
2019. ápr. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
97%

Nekem miért nincs ilyen rendes anyósom?

Ön még tanácsot is kér, hogy hogy mondja meg hogy ne bántsa őket?

Annyit tudok mondani hogy minden tiszteletem az öné!

2019. ápr. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Most akarok épp "nem rendes" lenni :(

Bár, most meg az jutott eszembe, hogy ha mi szorulunk esetleg majd segítségre -mert nem tudok már ablakot pucolni, esetleg a férjem már nem tudja a sövényt lenyírni vagy füvet nyírni- ki segít majd, ha most én sem teszek meg értük mindent?

Hogy kérek majd akkor segítséget?


Köszönöm mindenkinek a választ, sok minden világosabb lett.

De sokat kell még gondolkodnom és a férjemmel is megbeszélni a dolgokat, hogy hogyan lehet úgy, hogy mindenkinek jó és nem sértődik meg senki.

2019. ápr. 6. 12:13
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Mond meg nekik, hogy hétvégén úgy készüljenek, hogy beállnak segíteni a kerti munkákba, eljött a permetezés, sövény vágás stb. ideje. Ne kíméld őket, ők sem kímélnek titeket.
2019. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
45%
16, kapásból azzal indít, milyen a kapcsolata a menyével.
2019. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Én két dolgot szeretnék hozzátenni az előttem szólókhoz.


Szerintem is kihasználnak, és nincs ez így rendben, és nem védeni akarom őket, de szerintem simán észre sem veszik magukat.

Fiatalok még, nem tudják ez hogy megy, nem érzik a valódi súlyát, annyit kérnek amennyit kapnak.

Ennek megfelelően kell ezt kezelni, azaz óvatosabban, mert nem feltétlen van komoly tudatosság mögöte.


Második, jogos felvetés hogy később te is rájuk szorulhatsz, de ne tervezz azzal, hogy majd a szükséges minimumnál jobban besegítenek.

Egyszerre mondom ezt úgy, hogy valóban ezzel is kell tervezned, ne legyen rossz a viszony, és egyszerre úgy hogy a legtöbb fiatal már a saját életével van elfoglalva, ha nem érné meg nekik ennyire nem is lennének nálad ennyit. Ne számíts komoly segítségre, és maximum pozitív csalódás lesz ha mégis, de ne legyél a magad ellensége.

2019. ápr. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
17%

21!


Nem, nem a nő dolga, de ha belegondolsz, 100 háztartásból 99ben a jó főz.

2019. ápr. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyjából 2-3 hetente megyünk a szüleimhez, szintén péntektől vasárnapig. Mindig rend van az egész házban pénteken mikor érkezünk, szóval törekszünk arra, hogy vasárnap is olyan állapotot hagyjunk magunk után. Egyszerűen vasárnap mikor összeszedjük a cuccainkat, rendezünk közben egy gyors takarítást (portalanitas, porszívózás). Ruhákat nem tartunk ott, +1 táska csak három főre három napi ruha. Ágyneműhuzatot vasárnap reggel lehúzom, bedobom a gépbe, utána szárítóra és ott szoktuk hagyni, anya leszedi ha megszáradt, de véletlen se bíznám rá, hogy ő mossa, ott az egész vasárnap mikor megtehetem én.

Szerintem szólj rá vasárnap reggel a fiadékra, hogy a héten nem tudsz mosni, úgyhogy ha tiszta ruha kell nekik legközelebb, akkor dobják már be a gépbe vagy vigyék el.

Kaját pénteken viszünk magunkkal, általában valami csőben sült húst, és sütit, nassolni való dolgokat (gyümölcs, keksz). Próbáld meg, hogy szólsz nekik, pénteken és szombaton nem főzöl, hozzanak valamit vagy rendelniük kell különben.

Vasárnapi menüt együtt találjuk ki, anyukám ragaszkodik hozzá, hogy ő csinálja, de azért szoktunk segíteni, amíg ő csinálja a főételt, mi a köretet, salátát, tálalást intézzük. Ezt te is megteheted, elkezded szeletelni a húst és szólsz a fiataloknak, hogy valaki álljon neki addig a zöldséget hamozni, szeletelni, mert túl sok feladat van, segítség kellene, mert így egész délelőtt állhatsz a konyhában.

Szépen fokozatosan vezesd rá őket, hogy legyenek önállóbbak ha nálatok vannak.

2019. ápr. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, visszaolvastam újra a kérdésedet. Tehát ez lényegében közel 1 éve megy így, azt írod. Ezt még simán lehet korrigálni a jövőre nézve. Minél előbb beszéljetek róla, hogy aztán NE ez rögzüljön évtizedekig. (Hivatkozhatsz arra is, hogy mióta nyugdíjas vagy, egyre jobban nézegeted a programokat, hova mehetnétek, és annyi hely van, ahol szeretnétek kikapcsolódni, tehát nincs ellenedre akár az egész hétvégés látogatás sem, de mondjuk havi egy hétvégére. )
2019. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!