Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg, hogy ne...

Hogy mondjam meg, hogy ne legyen belőle sértődés?

Figyelt kérdés

Tudom, nagyon sokan örülnének, ha olyan jó kapcsolatuk lenne az anyósukkal, mint nekem van a menyemmel.

De! Mióta nyugdíjas lettem -közel 1 éve- a fiam, menyem, unokám minden hétvégét nálunk töltik. Általában már pénteken késő délután érkeznek és vasárnap vacsora után mennek haza.

Nagyon aranyos menyem van, de nem szeret, nem akar főzni, így minden hétvégémet a konyhában töltöm.

Pl. hoz sütirecepteket, ételrecepteket amit süssek-főzzek meg.

Pénteken egyszer, szombat-vasárnap 3x tálalok nekik.

Az itt hordott ruhákat ítt hagyják, hogy ne kelljen minden hétvégén pakolniuk, így hétfőm mosok, vasalok és kitakarítom a szobájukat.

Nagyon szeretem őket, de ez így sok nekem.

A férjemmel szeretünk elmenni gyógyfürdőbe, szeretünk erdőbe sétálni, szeretünk gasztro fesztiválokra járni, de ha azt mondjuk, hogy a hétvégén nem leszünk itthon, megsértődnek, hogy mért épp akkor megyünk, mikor tudjuk, hogy Ők jönnének.

Hogy tudnám finoman megmondani, hogy ne jöjjenek minden hétvégén, mert mi is szeretnénk a férjemmel eljárogatni itthonról kettesben?

Vagy nekik van igazuk és örüljünk, hogy jönnek és ennyire szeretnek bennünket?


2019. ápr. 6. 10:17
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, kihasználnak... sok-sok család van, ahol ugyanezt csinálják... Akár hétvége, akár iskolai szünet, már rögtön mennek családostul, akár 3-4 gyerekkel is, odatelepszenek, hozni sose hoznak semmit... Az ünnepeket is ott töltik, mondanom sem kell, miért... Ingyenes gyerekfelügyelet, nem kell se főzni se semmit... Természetesen nem mernek szólni, mert úgy vannak vele: "őket mennyire szeretik, hogy minden hétvégén jönnek", "jajj ha szólunk akkor sértődés lesz, mit szólnak a szomszédok/környezet hogy többet nem jönnek, még azt gondolják, hogy...", "akkor mennek a másik nagyszülőkhöz vagy azt mondják ők jobbak nálunk és akkor jajj"...

Hihetetlen hogy hány családnál megy ez és ha azt látják, hogy az illető akit kihasználnak, már összeesik a fáradtságtól, akkor se kapcsolnak, hogy ezt nem kellene csinálni...

2019. ápr. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felnőtt testvéreim vannak, én lakok csak itthon anyáékkal. Hozzánk is jönnek de általában segítenek valamit a ház körül, és anyáék meg megvendégelik őket, de nem minden hétvégén. Talán mond meg a menyednek és a fiadnak hogy ezen a hétvégén mondjuk takarítotok vagy valami és segítsenek be. Vagy hogy mossanak magunkra, és akkor észbe kapnak. De ha egyik hétvégén előre szólsz nekik hogy következő szombaton mondjuk el akartok menni túrázni vagy tudomisén, akkor nem mondhatják hogy nem számítottak rá. Szerintem ez lenne a jó megoldás.
2019. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
100%
nem is ėrtem hogy nem veszik ėszre a fiadėk, hogy ez igy ebben a formában már pofátlanság.Nem csinalnek a helyedben ebből ekkora gondot, megmondanám hogy ti is szeretnėtek kikapcsolódni es nem lesztek mi den hétvégén otthon. Es az ottletük alatt is jobban bevonnám a tennivalokban a családot..
2019. ápr. 6. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
85%

Én csak azt nem értem, miért a menyedre van kihegyezve a dolog.

És a drága kisfiad???

2019. ápr. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 A kérdező kommentje:

A mostani hétvégén a menyem szüleinél vannak -ez évente kb.4-5x van.

Ki is használjuk az időt, megyünk holnap Bükre fürödni.

Most beszéltem a kisunokámmal, aki azt mondta "de ugye mama pénteken már mehetek hozzátok?"

Nagyon nehéz a szívem, pedig előbb-utóbb nemet kell mondani.

2019. ápr. 6. 11:01
 16/45 anonim ***** válasza:
90%
Nincs rá kihegyezve, utolsó,másak annyit jegyzett meg veke kapcsolatban, hogy nem szeret és nem akar főzni
2019. ápr. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
98%

Akik ilyen kihasználósok, nem veszik észre magukat, van aki több évtizede ezt csinálja népes családostul, van egyfajta "az egész világ értünk van", "mindenkinek hozzánk kell alkalmazkodnia" típusú mentalitása.

Főzni kell, mosni kell rájuk, de segíteni azt nem segítenek soha semmiben, semmivel sem járulnak hozzá semmihez. Nem látnak rá, mit is csinálnak.

Amit előttem írtak, direkt vagy indirekt módszerek jók lehetnek, esetleg direktben közölni, hogy "nem bírom már úgy, fáj a derekam", vagy szépen indirekt módszereket alkalmazva ottlétük alatt segítséget kérni bizonyos munkafolyamatok elvégzésében... Ami már nem biztos hogy tetszene és lehet egy idő után hétvégén nem jönnének.

2019. ápr. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
98%
Jaa ismerem az effajta manipulációkat is: "hívd fel nagyit, milyen sütit süssön nektek hétvégére", természetesen mindegyik unokának más süti kell, valakinek torta is, mindenkinek megvan a sajátságos kívánsága, ami "nagyinál teljesül", majd "a nagyi mindent megcsinál"... Nem véletlenül az unokáknak mondják, hogy "hívd fel nagyit", mindenki kérhet más ebédet, vacsorát is, mint amit a másik eszik...
2019. ápr. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
98%

Tudok olyanról is, hogy nagyi hétvége előtt jött ki a kórházból és ugyanúgy odamentek hétvégére, hogyléte felől nem volt érdeklődés, de változni semmi nem változott minimálisan sem, segíteni nem segítettek semmiben ugyanúgy...

Ha ennek nem szabsz gátat, évtizedekig így fog menni... :-(

Elismerem, hogy nehéznek tűnik ezt úgy megoldani, hogy "sértődés se legyen", aki akar, az talál indokot hogy bármin megsértődjön...

2019. ápr. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
98%

Jaa és még amin tetten érhető a kihasználás:

egyik hétvége előtt megtudták, hogy szombaton egész délelőtt, sőt lehet még délután is kemény fizikai munka lesz a ház körül... Reakció: "húha akkor nem is megyünk"... Sokan rövid idő alatt elvégezték volna a nehéz fizikai munkát, amelyet így két idősebb embernek kellett megcsinálnia...

Te is mondhatod valamelyik hétvégén, hogy milyen munka lesz és ezért sajnos nem érsz rá főzni... Akár takarítás, ablakmosás, bármi... Figyeld a reakciót...

2019. ápr. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!