Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan borultak ki szüleim a...

Jogosan borultak ki szüleim a bizimen?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint ez egy szar bizonyítvány , meg mit képzelek, ég az arcukrol a bőr miattam.

Az országos rangsorban , a Top 25-Ben szereplő iskolába járok. Az átlagom pedig 4 egész felett van. 1 hármasom lesz (földrajz), matek+kémia+rajz 5-ös, minden más 4-es .

Szerintük szégyenkezniük kell miattam és ezért nem mehetek egész nyáron sehova a barátaimmal (nem koncertről vagy fesztiválról van szó, csak sima találkozásról a parkban) .

9.es vagyok



2017. jún. 14. 22:31
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
100%

#50 Szóval azt mondod, hogy nem csak azért lehet tanulni, hogy pénzed legyen belőle, hanem azért is mert szeretsz tanulni.

De ha van annyi pénzed amennyire szükséged van és nem érdekel a tanulás, akkor mégis mi a fészkes fekete fenéért kéne tanulni?

Rendben, szeretsz tanulni, tedd azt, egy kis plusz tudás sosem árt, sőt hasznos, de attól hogy te azt szereted ne kelljen már másnak is azt csinálnia. Mint a fenti ábra mutatja a kedves kérdezőt elégedett a jelenleg nyújtott teljesítményével, és ez a teljesítmény egyáltalán nem rossz, akkor mi a probléma?

A kérdés nem arról szólt, hogy izé meg hozé, hanem hogy jogos-e hogy a kérdezőt egy 4 feletti átlagért le*****ák, és szerintem nem. A 4-es az egy jó jegy, mint a neve is mutatja. Sőt, ha közben kiderül hogy mégis jobb kéne akkor sincs vesztve semmi, bőven van ideje javítani.

Én például hobbiból elektronikát tanulok, hobbiból és egyetemi szinten is informatikát, mind2 nagyon hasznos az életben, mégsem mondom minden embernek hogy tanulja azt.

2017. jún. 20. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

51-esre válaszul:


Azt én sem vitatom, hogy a kérdező jegyei jók, szülei jelen esetben túl maximalisták. Ezt korábbi hozzászólásomban már leírtam.

50-es hozzászólásomban csak 49-es MÁSIK VÉGLETET képező hozzászólására reagáltam; a tanulást egyértelműen negatívan tünteti fel. Abba végletbe se essünk már, hogy úgy csinálunk mind ha a tanulás alapjaiban fölösleges lenne és kizárólag anyagi szempontból értékelhető dolog lenne; és mindenki Aki tanul idegroncsá válna.

2017. jún. 20. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
100%

52:

én csak a személyes tapasztalataimat írtam. Meg ami ragad, az ragad. Minden nap tanulsz, ez nem kérdés, tapasztalatok, stb. Mind által több leszel. Én a tanulásnak a "szó szerint vett értelmét" tartom feleslegesnek, ahogy visszatekintek az életemre. Az iskolázottságot. Szerintem leírtam már, de nekem 2 balesetem volt, amiből nagyon sokat TANULTAM. Igen, tanultam, de ugyebár nem a szó "iskolai" értelmében. Egy nagyon értékes leckére tanított meg az, hogy más hibájából kétszer majdnem ott hagytam a fogam az aszfalton. Ki nem találod mi volt a lecke... Qrva rövid az élet, ne pazarold olyanra, amiben nem leled örömöd. A muszájból csak a nagyon szükséges minimum. Ez vonatkozik mindenre. Nekem a suli, a szó szerint vett tanulás az pont ez a kategória. De ezen túlmenően nyitott vagyok a dolgokra, sőt, belátom azt is, hogy még nagyon sokat kell "tanulnom" amire a szakmámban a toppon leszek. De ez a tapasztalati tanulás, nem az, hogy lecsücsülsz az asztalhoz, és "bedobsz az agyadba" párszáz oldalt. az sose volt az én műfajom. Van akinek az. Én illedelmes gyerek vagyok, így amit nem szeretek, azt meghagyom másnak, annak, aki szereti. Tehát ha valakinek erre van igénye, csinálja, de ne higyje azt, hogy erre másnak is igénye van.

Leegyszerűsítve: én szeretem pl a csokitortát, te meg nem. Már a látványától háromszor összehánytad magad, de én még mindig kínálgatom. Mit csinálnál? Szerintem alsó hangon elküldenél a jó édes anyámba a csokitortámmal együtt.

És kb mindennel ez a helyzet. Nem lehet egyforma értékrendünk, világnézetünk, prioritásunk. Nekem a suli, a szó szerint vett "tanulás" sose volt fontos, és nem is láttam hasznát. Mivel fogékony vagyok a dolgokra, így a sulit már jó pár éve letudva nincs is szükségem az ilyenekre, mert amit lényegesnek vagy érdekesnek tartok, vagy szimplán csak affinitásom van hozzá, az úgyis "ragadni fog", de ami nem érdekel, azt akkor se tanulnám meg, ha vért szarnék (Tipikusan ilyen nekem a számítógép, mármint nagyobb mélységekben, szoftveresen. Bekapcsolni be tudom, az irodai programokkal "ímmel-ámmal" el vagyok, de ennyi. Nekem igazából filmezésre, zenére és játékra való a számítógép -33 vagyok-. Ezen felül max olyan dolgaihoz értek egy számítógépnek, amit "lehet ütni", tehát inkább a hardver részen igazodom ki, de csak hellyel-közzel)

Kinek a pap, kinek a paplan, ugyebár. Nyilván, ha válaszolsz egy kérdésre (pl itt is) akkor elvileg azt fogod írni, amit gondolsz, ahogy te látod, nem pedig azt, amit elvárnak mások, hogy begyüjtsed a "zöld kezeket", és ne pontozzanak le. Na. :)

2017. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 A kérdező kommentje:
Gondoltam lezárom a kérdést , hátha vki hasonló cipőben jár jelenleg. Az átlagom azóta csak jobb lett, idén pedig kitűnő bizonyítvánnyal és 4 ötös érettségivel zártam a 12.et.
2020. jún. 10. 10:23
 55/55 anonim ***** válasza:
Gratulálok, szép eredményeket értél el! :)
2020. júl. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!