Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a rossz?...

Tényleg én vagyok a rossz? Jogosan kell felhánytorgatni ennyi pénzt?

Figyelt kérdés
Minap a szüleim pénzéből kivettem ezer ft-ot ebédre munkába. Amúgy mindig magamnak állom az ebédet, de hirtelen csak nagy címletem volt, amit elég macerás lett volna éppen kisebbre váltani. Mint utólag meg tudtam, a hátam mögött ezen hőbörgött az apám hogy mi az hogy én az ő pénzüket viszem el kajára. Egyszer történt meg és hozzá teszem nem ezen az ezer ft-on múlik hogy éhen halunk-e vagy be lesznek e fizetve a számlák. Tényleg jogos? Tényleg sajnálni kell az embernek a gyerekétől ezer ft-ot?
2017. márc. 29. 18:09
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam engedélyt kérni, ha a szüleimtől szeretnék pénzt elvenni. Ha pedig nagyobb címletem van, szépen megkérem őket, hogy váltsák fel, ha tudnak.
2017. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
100%

Másnak a pénzéből szerintem nem illik engedély nélkül elvenni. Ez nagyobb probléma, mint az 1000 Ft. Ha végképp rákényszerülsz, ott kell hagyni egy papírt, hogy bocs, muszáj volt, elvettem, de visszaadom.Ha megadod, akkor nem problémáznak többet.

Az, hogy az ember gyerekétől sajnálni kell-e 1000 Ft-ot, attól függ, hány éves a "gyerek", és milyen a szülők és a gyerek anyagi helyzete.

De szerintem a nagyobb probléma az, hogy kérés nélkül elvettél.

2017. márc. 29. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nem az engedély nélküli elvételről szól, hanem hogy ennyire smucig...
2017. márc. 29. 18:21
 4/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem szóltál nekik? Szerintem nem az 1000 ft a baj, hanem hogy csak úgy elvetted.
2017. márc. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
98%
Ja hogy csak nagy pénzed volt! Nos akkor is illett volna szólnod elötte. Milyen dolog már más pénztárcájaba kotorászni, még a szüleidébe sem. Add vissza!
2017. márc. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Szerintem meg pont az 1000Ft. Ő fiatalon nagyon egyszerű körülmények között kényszerült élni. Nem hogy nem támogatták anyagilag, még neki kellett a szülőt támogatni, hogy fenntartsák magukat. Aztán szerintem úgy van vele hogy ha neki ilyen rossz volt hát nehogy már nekem jobb legyen.
2017. márc. 29. 18:25
 7/33 anonim ***** válasza:
90%
De kis hálátlan vagy! Én szégyellem magam...
2017. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
97%
Hiába háborogsz, igaza van. Normális ember nem elvesz, hanem kér, szól, otthagy egy cetlit, ha mondjuk alszanak...
2017. márc. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pénz címlete miatt morog. Legközelebb (ha lenne még ilyen) írj mellé egy kis levelet, anya-apa, kivettem X forintot, hogy tudjatok róla, ahogy tudom, törlesztem, szép napot!

Nálunk még férj-feleségként is mindig van levélke, ha valaki elvisz valamit, hogy a másik tudja, nem elveszett, nem beesett valahová, hanem a másiknál van.

2017. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha ők szó nélkül lopnád el a te pénzed akkor gondolom te i csak mosolyogva vennéd tudomásul igaz? Merthogy megloptad őket...igen te vagy a rossz.
2017. márc. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!