Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg én vagyok a rossz?...

Tényleg én vagyok a rossz? Jogosan kell felhánytorgatni ennyi pénzt?

Figyelt kérdés
Minap a szüleim pénzéből kivettem ezer ft-ot ebédre munkába. Amúgy mindig magamnak állom az ebédet, de hirtelen csak nagy címletem volt, amit elég macerás lett volna éppen kisebbre váltani. Mint utólag meg tudtam, a hátam mögött ezen hőbörgött az apám hogy mi az hogy én az ő pénzüket viszem el kajára. Egyszer történt meg és hozzá teszem nem ezen az ezer ft-on múlik hogy éhen halunk-e vagy be lesznek e fizetve a számlák. Tényleg jogos? Tényleg sajnálni kell az embernek a gyerekétől ezer ft-ot?
2017. márc. 29. 18:09
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

"Oké kérdező, akkor én is csak elveszek tőled pénzt..gondolom nem vagy annyira kicsinyes hogy szóba hozd igaz? Buta és korlátolt vagy..felfogod hogy loptál?"


Ja, mert az ha egy idegen ember veszi el a pénzed, meg az ha a szüleidtől, úgy hogy még közlöd is, hogy mire kéne, az ugyan az. Még én vagyok a buta és a korlátolt, hát persze... Bár előre tudtam hogy máglyán leszek elégetve ezért a kérdését....

2017. márc. 29. 19:16
 22/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezt elfelejtetted közölni, hogy szóltál nekik.
2017. márc. 29. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Igen szóltam, hogy kajára veszem ki, tényleg abba igazatok van, nem kértem, csak közöltem hogy elveszem. Bár azt is hozzá tettem hogy majd vissza rakom, de nem tudom hogy ez eljutott-e már odáig...
2017. márc. 29. 19:19
 24/33 anonim ***** válasza:
97%
Akkor mi anyádért nem lehetett ezt előbb leírni, mindjárt más lett volna a szitu.
2017. márc. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
98%
Ezt az apró részletet eddig nem említetted..úgy más ha tudtak róla, akkor én nem problémáznék rajta...úgy írtad le, mintha szó nélkül vetted volna el.
2017. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
96%

Azért így se sokkal jobb a helyzet. Ha közlöm veled, hogy most kiveszek a tárcádból egy huszast, az sem más, mintha csak kivenném szó nélkül.

Amúgy meg, ha már dolgozol, akár el is költözhetnél otthonról, és akkor nem lesznek ilyen súrlódások. Vagy az azért már nem menne?

2017. márc. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
84%

Ha az én gyerekem lennél, addig ütnélek, amíg mozogsz, ha csak úgy kiveszel a tárcámból akár 5 Ft-ot is. Nem lopunk, mert nem jó dolog, és nem is éri meg. Ha már mindenképpen lopni akarsz, lopj úgy, hogy megérje bevállalni érte bármit. (Verést, börtönt, kézlevágást, bármit)


Ám ha kérsz, és nem csak közlöd, hanem kérsz, akkor természetesen adok, ha van. Ha nincs, akkor nincs.

2017. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

@19:27


Elköltözhetnék albérletbe, és akkor minden megkeresett pénzem rámenne a megélhetésre. Így itthon tudok félre rakosgatni abból a kis kenyérmorzsából amit keresek, szóval kilátásom is van olyan 25 év múlva elköltözzek egy saját kis lakásba.

2017. márc. 29. 19:30
 29/33 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem rosszul látod. Nem hiszem,hogy az összeg volt a gond és hogy smucigok lennének.

Hanem hogy se szó se beszéd nélkül kivetted a pénzt a tárcájukból.

Nálunk is előfordul családon belül,hogy váltani kell a pénzt,vagy hogy épp pár órára úgymond kölcsönkérünk.De mindig megbeszéljük,engedélyt kérünk rá és mindenféle figyelmeztetés nélkül betarjuk amit ígértünk.

Pl otthon hagyom a tárcám és napközben odajön az egyik családtagom kisegíteni, akkor ahogy hazaértem azonnal adom vissza neki amennyivel segített.

De ha olyan helyzet van,mint nálatok,akkor szintén előre megkérdezzük a másikat, nem nyúlunk bele a másik pénztárcájába engedély nélkül.

Ez a gáz, nem az 1000 ft.

2017. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, jogos, mert más holmija közt (pláne a pénztárcájában) NEM turkálunk!

Alap, hogy megkérdezed!, elveheted-e azt az összeget - ha 100 ft is.


Megloptad a szüleidet (persze, majd visszaadod... vagy nem), lés te höbörögsz? A nagy cimlettel meg ne takarozz, felváltathatod.

2017. márc. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!