Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan borultak ki szüleim a...

Jogosan borultak ki szüleim a bizimen?

Figyelt kérdés

A szüleim szerint ez egy szar bizonyítvány , meg mit képzelek, ég az arcukrol a bőr miattam.

Az országos rangsorban , a Top 25-Ben szereplő iskolába járok. Az átlagom pedig 4 egész felett van. 1 hármasom lesz (földrajz), matek+kémia+rajz 5-ös, minden más 4-es .

Szerintük szégyenkezniük kell miattam és ezért nem mehetek egész nyáron sehova a barátaimmal (nem koncertről vagy fesztiválról van szó, csak sima találkozásról a parkban) .

9.es vagyok



2017. jún. 14. 22:31
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
73%

Ilyenkor én a helyedben megkérdezném hogy nekik milyen lett a bizonyítványuk 9.-ben, mert nem hinném hogy jobb.

Nem rossz bizonyítvány ez. Csak így tovább.

2017. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
40%
OFF: 22:53-as: tőlem a válaszodra ment egy zöld, mert valóban nem írtál semmi rosszat. Elég szomorú, hogy egyesek ezzel szórakoznak. ON
2017. jún. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez szó szerint értendő, akkor a szüleidnek sajnos tényleg túlzó elvárásai vannak.


De sajnos (azonkívül hogy együttérzek, és imádkozom érted), nem sokat tudok mondani.

Sajnos ilyen helyzetben nehéz tanácsot adni.

Csak annyit, hogy próbálj meg kitartani, amíg fel nem nősz.

2017. jún. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
62%
Lányomnak, szintén 1 hármasa lesz, szintén top kategóriás suliban, nyelvtanból, német-angol kitünő, ez a lényeg, a többi 4-5-ös, pezsgőt bontunk, megünnepeljük a sikerét, keményen tanult, meg küszködött sok TUSKÓ tanárral.
2017. jún. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:
23%
Mega tanárok is a tuskó lányoddal....
2017. jún. 14. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
72%

-A 9.es bizonyítvány senkit sem érdekel.

-A bizonyítványod bőven jó, de mindenképp elfogadható

-A szüleid a ilyen "te kis sz***** mit képzelsz hogy csak 4.9-es átlagod van" stílusú szülők. Ha 4 oklevelet hoznál haza, akkor az lenne a baj hogy miért nem 6-ot.

-Ennél rosszabb jegyekkel 400 pont feletti érettségit csináltam. Azzal azért elég sok helyre be lehet jutni

-Amennyiben tényleg ilyenek a szüleid, felesleges megpróbálni jobb belátásra téríteni őket

2017. jún. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
95%

Mint szülö írom ezt szuper ez bizonyitvány 9.osztály végén.

Én gratulálok.

2017. jún. 15. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem anno úgy 10 éve, szintèn top25 gimi. Éppen 9. osztályban lett a legszarabb a bizonyítványom. Meg kellett szoknom az iskolaváltást, a reggeli utazást, az új tanárokat. Ennyi. 10. osztálytól egyre jobb lett. Az, hogy ne menj sehova az erős butaság. Pont, hogy ki kéne kapcsolódnod,hogy a következő évben legyen miből energiát meríteni. És amúgy most kéne kirándulnod stb, mert a tapasztalat formálja az agyműködésed és könnyebben tanulsz később.

2017. jún. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen idióta egy szülőket, már bocsi.
2017. jún. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
59%

lehet le fognak pontozni, de leírom:

el kéne engedni ezt a "top gimi" meg elit suli baromságokat. Nem ezen múlik. A szülők részéről meg a magas elvárásokat. Főleg, hogy ha nyáron szaros számok miatt nem engedik el a gyereket sehova. Katasztrófa. Aztán nagyon fain ember lesz az ilyen gyerek, mondjuk 10 év múlva...

A szülői elvárások és szigor miatt nem tudta fiatalon kiélni magát, bulik stb, aztán jön a függetlenedés, meló, család, gyerek(ek).... És ekkor fog kibukni az, ha nem engedték fiatalon el, olyan szánalmas okokkal, hogy "rosszak a jegyei" (ki nem szarja le? azok csak számok). Ha férfiről van szó, akkor szépen elhúz a haverokkal a kocsmába, ez alatt az asszony otthon babázik, és örül, ha a fater csak jó hangulattal, nem csatak részegen esik haza.

A nő esete majdnem ugyanez, lepasszolja a gyereket a nagyszülőnek, elmegy a barátnőkkel "csajos estézni", és ugyanúgy szarik mindenre.

Ez gyakorlatilag nemtől független, és sajnos nagyon sok ilyet látok az ismerősi körömben.

Ezen felül ott van, ha fiatalon nem tudja a társas készségeit és kapcsolatait építeni, mert nem engedik el a szülei, abból a későbbi élete során nagyon sok hátránya lesz.

Ellenben én nem voltam egy "mitagyerek", a gimnáziumot végigbukdácsoltam (évismétlés nem volt, pótvizsga megoldotta), mert nem érdekelt soha a tanulás (ennek ellenére egész jól kiművelődtem), eljárkáltam bulizni, szétcsaptam magam sokszor a bánatba, de még kötöttségek és kvázi felelősség nélkül (csak magamért feleltem), így mostanra nem vonz az ilyesmi.

Már családom van, és örülök, hogy nem vagyok olyan, mint nagyon sokan a környezetemben.

Jókat kacagok a taximba éjszaka részegen bezuhanó fiatalokon, kedélyesen elökörködök velük, ha vevők a dologra, meg is lepődnek, hogy milyen lazán kezelem az egészet (múltkor konkrétan behányt az egyik az autóba, egy emberes "b@$$zameg" után viszont csak röhögtem az egészen, aztán kitakarítottam gyorsan), de ez azért van, mert tudom, én is ilyen voltam, és a 15-25 éves időszak az erre való. Ennyi. Fölösleges magasra tenni a lécet. Nekem is próbálták, de pont leszartam. És van hol laknom, nem éhezek, néha még erre-arra is telik (nem egzotikus nyaralásra, bár arra nem is vágyok).

Szóval ennyi. A szigorúan fogott gyerek majd később fog rákefélni emberesen, csak ezt se a szülő, se a túl szigorúan fogott gyerek nem látja még.

2017. jún. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!