Mi a véleményetek arról ha a szülők, nagyszülők nem támogatnak az egyetem alatt?
Hanem diákhitelt kell felvennem és az egyetem közben is dolgozni menni? Olyan szak mellett, aminél ez szinte kivitelezhetetlen és a tanulás rovására megy.
A csoporttársaim el se akarták hinni. Nálunk van olyan, akinél otthon inkább nem esznek, hogy ő tanulni tudjon. Vagy eladták a lakást és kisebbe mentek.
Nálunk ehelyett 200-250 ezres fizetések vannak, ill. 150-200 ezres nyugdíjak. Nyaraló épül, kerti tavat ásatnak, 4 millióért lett most új autó, Ausztriából hozatják a Fressnapf-ot a kutyának. Ezen kívül több milliós megtakarítások állnak fejenként a bankban.
Csak én gondolom úgy, hogy ez nagyon primitív, buta gondolkodásra enged következtetni?
Én is amellett vagyok, hogy támogassuk a gyereket.De meg kell találni az egyensúlyt.Az sem normális, hogyha a szülőnek sanyargatnia kell magát.De ez sem, hogy milliós autót vesznek, te meg diákhitelből élsz.
Jó, nem egyszerű, főleg ha nem az egyetem városában éltek, akkor nagyon is nehéz, havi szinten kicsengetni a gyereknek az albérletet, a rezsit, a kaját és az egyetemmel kapcsolatos költségeket.
De nekem ez idegen, hogy semennyire nem segítenek.Legalább annyival segíthetnének, hogy mondjuk a bérletedet állják meg adnak kaját amíg tanulsz ..STB
bírom hogy ismerik a mai kölykök a szülei anyagi helyzetét
felnött vagy kibirod ha dolgoznod kel ha így nem megy a suli nincs is értelme oda járnod
Külföldet ne keverjük ide.
Angliában pl sokkal kedvezőbb feltételekkel kapnak diákhitelt. Akkor kezdik visszafizetni, amikor munkát kaptak, elértek egy bizonyos szintű fizetést és valamennyi idő után le is jár a tartozás, szóval az állam sokszor nem is kéri vissza a teljes összeget. Ott indulnak olyan szakok is, hogy 3 helyett mondjuk 4-5 év alatt lesz bsc-d, hogy tudj dolgozni. Itt direkt keresztbe tesz ennek minden egyetem ahogy csak tud.
Németországban ismerősöknek ingyen van az oktatás és olyan ösztöndíjuk van, hogy koliban szűkösen, de megélnek belőle. Itt az évfolyamon a legmagasabb átlagra kapsz annyit, hogy kijön belőle a koli.
Ismerek olyat is, aki Dániába ment, ő 40 órában dolgozik az egyetem mellett. Ez azt jelenti, hogy az egyetemre kb be sem néz, csak vizsgázik. Ezt próbáld már magyar rendszerben, ahol az előadások és gyakorlatok is sokszor katalógusosak. Ha lehetne képet csatolni, akkor bemásolnám egy régi műegyetemi órarendemet. Heti 35 órát voltam bent. Ez külföldön teljesen ismeretlen még mérnökkarokon is, hogy valaki kb annyi időt töltsön az egyetemen, mint egy munkahelyen. Ott inkább csoportmunkára, önállóan beadandó problémamegoldós feladatokra helyezik a hangsúlyt, nem magoltatásra, hogy bizonyíts mindenféle agyament matematikai dolgot, ami jóval a szakterületed fölött van.
Sőt, tudok mesélni, hogy a nagyobb egyetemek direkt szopatják a hallgatókat, hogy ne dolgozzanak tanulás helyett. Az ELTE minden előadást katalógusossá tett nappalin, a BME villamosmérnöki karán pedig nyíltan vegzálják, azokat akik dolgoznak tanulás mellett. Én most estin csinálom az előbb említett eltés szakot. Van időm dolgozni teljes állásban, igazából alig járok be, haladok mintatanterv szerint, a nappalisokkal közösen szoktunk vizsgázni több tárgyból is (ugyan az a feladatlap, a végén ugyan az a papír), csak nekik kötelező ezért az egyetemen lenni minden nap. Erre nem lehet mást mondani mint hogy az egyetem direkt szopatja őket, mert ha én átmegyek azon a vizsgán úgy, hogy egyszer sem voltam előadáson, akkor az az előadás annyit is ér (semmit) és pont ennyi értelme van kötelezővé is tenni.
A részletek azért érdekelnének.
Önköltséges szakon vagy? Mi ennek az oka?
A saját lakhelyeden tanulsz? ha nem mi ennek az oka.
Mondjuk teljesen megértem a szülők döntését, ha a lakhelyük közelében elérhető az adott szak, akár kisebb ponthatárral mint teszem azt pesten és így államira bekerülni is könnyebb.
Egy szaktársam ilyen helyzetben van, pestre vágyik, most gyűjt és menni fog. A szülei megmondták, hogy fölöslegesnek tartják az albérlet fizetését az ország másik felében, ha szeretne menjen de nem fogják átvállalni a lakhatási költségeit. Ő ezt elfogadta.
Egy másik ismerős fizetősre került át kredithiány miatt. Ott is azt mondták a szülők, hogy sajnálják de a tandíjat nem vállalják.
Vannak teljesen érthető helyzetek amikor a szülők azt mondják, hogy bocs de nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!