Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem elég a zsebpénz, hogyan...

Nem elég a zsebpénz, hogyan kérjek?

Figyelt kérdés
Mondtam anyunak, hogy nem elég egy hétre amit kapok mert 4 napra futja csak belőle, de nem kapok többet. Virslis péksütit veszek. Olcsóbb nincs, pl max üres kifli. Így is állandóan éhes vagyok, akkor is ha ezt megeszem. Meg így is egyik legvékonyabb lány vagyok az osztályban meg sokat mozgok, suliig is sokat kell mennem.
2017. jan. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
72%

Felesleges előre 1 hétre valót megvenni. Beszélj anyukáddal, hogy készítsen neked vagy együtt készítsetek szendvicset. Nem csak egészségtelen felvágott van ám. Készíthettek krémeket (tojás, tonhal, padlizsán...). Fasírtot, csirkemell szeleteket lefagyasztva pillanatok alatt elő lehet kapni és kisütni, két szelet kenyér közé és egy kis zöldség, saláta mellé. Vihetsz gyümölcsöt is. A banán kifejezetten tápláló.


Az való igaz, hogy otthonról vinni ételt előkészületet és kicsi munkát igényel, de sokkal finomabb, egészségesebb és olcsóbb.


És a többiekkel ellentétben én megértem, hogy neked ciki, mert abban a korban vagy, amikor nagyon erős hatással van rád, hogy a társaid mit mondanak, de legyél okosabb és ne mások véleménye számítson. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Minél hamarabb megtanuld, annál sikeresebb lehetsz később. Nem kell a csordát követni. Inkább téged kövessenek :)


45/N

2017. jan. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, annyi féle otthoni szendvicset lehet csinálni hogy el se hiszed. Leírom a heti tízóraim

Hétfő:vasárnapról maradt rántott hús, teljes kiőrlésű zsemle, uborka, paprika, sajt kechup

Kedd:vajkrém, téliszalámi, lapkasajt, uborka, paprika

Szerda:teljes kiőrlésű zsömle, körözött, uborka

csütörtök:házi hotdog

Péntek:házi pizza(ami ma vacsoráról marad)


De vihetsz melegszendvicset, sonkás-sajtos stanglit, májkrémes zsömlét, házi hamburgert, tortillát, vagy süssetek otthon anyukáddal péksütiket. Én kb ezeket szoktam vinni. És nálunk senki nem figyeli mit eszik a másik. Megtehetném hogy minden nap pékségben vegyek enni, de jobban szeretem az otthonit, mert abban tudom mi van.

2017. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
92%
Ciki szendvicset vinni otthonról ? Hová fajul a világ ? Majd milyen ciki lesz az osztálytársaidnak idősebb korukban kemoterápiára járni vagy inzulinozni a sok egészségtelen pékáru miatt. Attól, hogy nekik nincs eszük, neked még lehet. Ha ciki lenne nem füvezni vagy nem kútba ugrani, akkor megtennéd ? Nem mindig a lúzer a szánalmasabb.
2017. jan. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
63%

Nézel pár receptet, a kenyér héját levágod, pakolsz bele egy szelet salátát, felvágottat vagy a tegnapi vacsora maradék husiját(csirkemelldarabok vagy rántotthús), sajtot, uborkaszeletet és mindenki irigy lesz. Mellé egy kis kukoricasaláta is kis tálkában, teával. Ha a kenyér barna vagy magos, menőbbnek néz ki. 4 szeletből 2 szelet felvágottból, két vékony szelet sajtból és a minimális zöldségből kijön egy napra való ebéd.


Én még azt is mondanám, ha valaki furcsán nézne rám a vitt kaja miatt, hogy anyukám csinálta, mert nem akarta, hogy a bolti "ki tudja hol és miből készült" kaját egyem.


Így anyukád gondoskodását is kiemeled, emiatt irigykedni fognak, plusz közvetve leszólod finoman, amit ők esznek.


Ha a fodros szélű salátát választod, a magos barna kenyeret, és a szélét is levágod, nem fog úgy kinézni, mintha nem telne virslispéksütire.


De rakhatod croissantba is, akkor még menőbbnek néz ki az étel.

2017. jan. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
93%

"Ciki ja mert mások sokkal jobbat esznek és nem akarom hogy kinézzenek"


MIVAAN?! Az én időmben még mindenki azt evett,a mit szeretett, és senkit nem néztek ki emiatt.

2017. jan. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
86%
Kérdezö te most komolyan azt mondod hogyha egy finom szendvicset beviszel akkor kinéznek ? Milyen suli ez saját fiaim iskolájában nincs ilyen kinézés ,igaz büfé sincs.
2017. jan. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
42%

"A válaszíró 0%-ban hasznos válaszokat ad."

Wow :D Ilyet még életemben nem láttam.

2017. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
58%
0% - szerintem nemreg regisztralt es ha tegnap volt egy 0-ra ertekelt valasza, es az az egyetlen ertekelese, akkor az osszesitett eredmeny 0 %. A mostani valasza 88%-os, ez holnapra dobni is fog a statisztikajan. De ma meg nem latszik.
2017. jan. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
50%
Lehetséges, én azt hittem hogy csak egy bizonyos válaszmennyiség után írja ki a % ot, de akkor majd ránézek holnap is :)
2017. jan. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
55%
Én voltam, rendszerhiba lehetett..már itt vagyok egy jó ideje:-D
2017. jan. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!