Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám kisemmiz, mit tegyek?

Anyám kisemmiz, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, amit összegyűjtök pár ezer forintot, anyám megtudja, hogy kaptam pénzt mamámtól stb. Mindjárt föltúrja a szobám amíg suliba vagyok és elkölti. Aztán megnézem, hogy mennyi pénzem van és hiányzik x-ezer forint.Megkérdezem, hogy hol van, én vagyok a hibás mert, hogy megmertem kérdezni.Megkérdezem, hogy mikor adja vissza azt mindig "majd holnap". Aztán többé nem látom a pénzem.

2016. szept. 25. 17:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

tartsd mindig magadnál, ha pénzt kapsz :D

legyen mindig a tárcádban az a párezer, vagy valami soha elő nem vett mesekönyv lapjai közé tedd be, ahol nem talál rá...

amúgy nem mindegy az sem mire költi... ha arra hogy befizesse a villanyszámlát az menthető ok...igaz akkor is szólni kéne, hogy ez most nagyon kell...de ha nem tudja beosztani a pénzt, és magának vesz belőle új ruhát, táskát, kacatokat, akkor nagyon nagy baj, hogy így viselkedik..

2016. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vagy magadnál tartod, vagy megkéred mamád, hogy tartsa magánál, s ha szükséged van rá, akkor elkéred tőle
2016. szept. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Mire költi? Ha megélhetésre, akkor sajnos ez van, örülj, hogy be tudtál segíteni, ha cigire, piára, magának ruhára, kacatra, akkor igen alaposan dugd el vagy vidd magaddal.
2016. szept. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

14 évesen van már személyid, menj be egy bankba, és nyiss junior számlát. Pédául itt:


[link]


Tabletet most nem nyerhetsz, az csak 16 év fölöttieknek van, viszont minden ingyenes, és csak te férsz hozzá a pénzhez.

2016. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondolom tudja nagyon jól, hogy ha időseb leszel, úgyis kikönyörgöd tőle a bulipénzt, így most behúzza tőled előre, amíg képes rá. :)


Viccet félretéve, miből van a pénzed? dolgozol valamit, ösztöndíj, vagy csak zsebpénz egyéb rokontól?


Nyiss bankszámlát, amit az előttem szóló ajánlott. Ez mondjuk a "költségesebb" módszer, igaz hogy vannak kedvezmények, meg esetleg ingyenes számlakezelés, bár neked még nem ezzel kellene bajlódnod. Majd ha több pénzed lesz, akkor megéri, addig feleslegesnek tartom.

A másik megoldás, a külön háztartásban élő egyik rokonnál elhelyezés. Mama, papa, ha esetleg elváltak a szüleid, akkor fater. Ha szólsz nekik hogy vigyázzanak rá, biztos nem adják oda neki. Beszéld meg velük, ha pénz kell, te mész érte személyesen, nehogy anyád úgy menjen oda, hogy te küldted a pénzedért...

2016. okt. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!