Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha anyám lakást akar nekem venni, de én nem akarom?

Figyelt kérdés
Mikor megmondtam neki, megsértődött. Azzal érveltem, hogy nem akarom, hogy valaki más tolja alám az egész életemet, meg akarok dolgozni érte. Viszont az igazi ok az, hogy anyám borzasztóan kontrolláló ember, és mivel én vagyok az egyetlen gyereke, 100%-ban rajtam éli ki. Ráadásul nincs saját élete, állandóan engem hívogat, velem van elfoglalva, abnormálisan kötődik hozzám (pedig már rég elmúltam 18), és szeretnék minél előbb elszabadulni tőle. Nem akarom, hogy azzal zsaroljon egész életemben, hogy "én vettem a lakásod, csináld azt, amit mondok"! Szerintetek mit mondjak még neki? Amit leírtam, nyilván nem fogom így kimondani, de valamit még mondanom kellene, mert nem érti meg, hogy nem akarom...
2016. szept. 23. 08:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
35%
Add nekem.
2016. szept. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem örülj neki. Ne csinálj ebből ilyen büszkeségi kérdést.

Biztosan van még sok célod a lakáson kívül, amiket szeretnél elérni. Azokra koncentrálj.

2016. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
81%
Tekintsd a lakást ugródeszkának. Ne nulláról akarj egy ugyanilyet elérni, hanem innen egy sokkal jobbat. (esetleg házat) A gyereket támogatni kötelessége a szülőnek, nem kell visszautasítani a támogatást, tovább kell lépni belőle. És nem anyádnak kell "visszaadni" a szívességet, hanem a te gyerekednek.
2016. szept. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Húúúú de nehéz kérdés. Nem szeretnél az én gyerekem lenni?:). Én lennék a legboldogabb anya, ha a gyerekemben lenne annyi kurázsi, hogy az én segítségem nélkül szeretne önállósodni.

Az a gond egy ilyen típusú szülővel, hogy minden eszközt (anyagi támogatás, érzelmi zsarolás) megragad, amivel feljogosítva érzi magát a kontrollra. Nincs más mód a leszakadásra, mint az, ha minden támogatást elhárítasz.

Mond anyukádnak pl azt, hogy teljesen jó ötlet, ha vesz egy lakást befektetési céllal, adja ki és ezzel biztosítsa az anyagi stabilitását. de mivel Te még nem tudod, hol szeretnél lakni, egyelőre ezt a kérdést bízza rád.

2016. szept. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek előnye és hátránya is lehet.

Előny: van hol laknod, el tudnál indulni az életben.

Esetleges hátrány: ha ő úgy gondolná: neki saját kulcs kell a lakáshoz és akkor mehet oda be amikor csak akar...

2016. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
57%

El ne fogadd! NEM jószándékból teszi, csak hogy utána irányíthasson kedvére... tapasztalat, nekem a mostohaanyám ilyen, bármit ad, utána nagyon hálásnak kell érte lenni, különben megsértődik, stb. Mondanom sem kell ezzel az egész családot kikészíti...


A saját gyereke szülinapjára készített tortát úgy adta át, hogy "úgy edd, hogy egész nap a konyhában álltam miatta". Na, én itt kentem volna a hajára egyébként.


Ha nem is ilyen durván, de világosan! add a tudtára, hogy neked nem kell lakás. Meg fog sértődni 100%, és zsarolni meg szenvedni fog, de ne figyelj rá. Az ilyen emberek addig csinálják a műsort, míg van közönségük... ez is tapasztalat.

2016. szept. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
50%

Ha ilyen akkor tényleg nem érdemes elfogadnod, mert ezt hallgatnád élete végéig. Gondolom ha ő veszi haszonélvezete is lenne rajta, szóval kb esélyed nincs.

Költözni jóóóó messzire!

2016. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
68%
Mennyi idős vagy? Van olyan jövedelmed, hogy belátható időn belül önállóan vegyél lakást?
2016. szept. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

2.: Nem büszkeségi kérdés, csak nem akarom, hogy évtizedekig érzelmileg zsarolhasson ezzel.


4.: Köszi, eddig ez volt a leghasznosabb válasz :)


6.: Köszi a választ. Eszembe sem jutott elfogadni :D


8.: Még egyetemista vagyok, egyelőre kollégiumban lakom, szóval még nem aktuális a kérdés, csak anyám most jutott hozzá egy nagyobb összeghez, ezért került elő a téma.

2016. szept. 23. 09:54
 10/24 anonim ***** válasza:
64%

Ha anyukád ennyire "rádteleplős" típus, ill tényleg ilyen szinten beleszól mindenbe, akkor sztem se fogad el, hiába lenne jó ugródeszka az élethez.

Midnig ott lenne, kulcsot kérne, bmikor beállítana, rendezkedne.. gyakorlatilag a saját lakásod nema saját lakásod lenne.

nyilván ha ő venné, akkor azt is meghatározná, hogy hol, melyik városban, településben, és nyilván abban, ahol ő is lakik... pl ha szegedi vagy, akkor ő Szegeden venné neked csak valszín a lakást, mert akkor bmikor könnyen el tud menni, ha te Pesten akarsz venni, nem biztos, h ott megvenné... tehát lehet ilyen jellegű feltételhez is kötné

2016. szept. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!