Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha anyám lakást akar nekem venni, de én nem akarom?

Figyelt kérdés
Mikor megmondtam neki, megsértődött. Azzal érveltem, hogy nem akarom, hogy valaki más tolja alám az egész életemet, meg akarok dolgozni érte. Viszont az igazi ok az, hogy anyám borzasztóan kontrolláló ember, és mivel én vagyok az egyetlen gyereke, 100%-ban rajtam éli ki. Ráadásul nincs saját élete, állandóan engem hívogat, velem van elfoglalva, abnormálisan kötődik hozzám (pedig már rég elmúltam 18), és szeretnék minél előbb elszabadulni tőle. Nem akarom, hogy azzal zsaroljon egész életemben, hogy "én vettem a lakásod, csináld azt, amit mondok"! Szerintetek mit mondjak még neki? Amit leírtam, nyilván nem fogom így kimondani, de valamit még mondanom kellene, mert nem érti meg, hogy nem akarom...
2016. szept. 23. 08:47
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
66%

Zsarolni lakás nélkül is fog tudni, sőt, amennyire látom, már most is teszi. Az ellen tenned kell!

Fogadd el a lakást, annyival előrébb vagy az életben.

2016. szept. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi a válaszokat, át fogom gondolni.
2016. szept. 23. 14:00
 23/24 anonim ***** válasza:
83%

érzelmileg csak azt lehet zsarolni aki hagyja.

POnt akkor lehetnél tőle független,ha a lakás a te neveden lenne,onnantól te rendelkezel vele,el is adhatod és máshol vehetsz,ami messze van anyádtól.

Mi bajod lehet ettől?

nőj fel,függetlenedj,és akkor nem lesz rád hatással a zsarolás,de lesz egy lakásod.

2016. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Mondd neki, hogy nyissatok egy megtakarítási számlát a nevedre, és tegye arra a pénzt. Csak akkor nyúlj hozzá, ha gáz van, és így bármikor nekiáll magyarázni, hogy az ő pénzéből így meg úgy, megmondod neki, hogy megvan az összes, akármikor visszaadhatod neki. De így ő is odaadja a pénzt, meg te is ott veszel házat, ahol akarsz, nem zsarolhat vele, ráadásul vésztartalékod is lesz.
2016. szept. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!