Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit csináljak, ha...

Szerintetek mit csináljak, ha anyám lakást akar nekem venni, de én nem akarom?

Figyelt kérdés
Mikor megmondtam neki, megsértődött. Azzal érveltem, hogy nem akarom, hogy valaki más tolja alám az egész életemet, meg akarok dolgozni érte. Viszont az igazi ok az, hogy anyám borzasztóan kontrolláló ember, és mivel én vagyok az egyetlen gyereke, 100%-ban rajtam éli ki. Ráadásul nincs saját élete, állandóan engem hívogat, velem van elfoglalva, abnormálisan kötődik hozzám (pedig már rég elmúltam 18), és szeretnék minél előbb elszabadulni tőle. Nem akarom, hogy azzal zsaroljon egész életemben, hogy "én vettem a lakásod, csináld azt, amit mondok"! Szerintetek mit mondjak még neki? Amit leírtam, nyilván nem fogom így kimondani, de valamit még mondanom kellene, mert nem érti meg, hogy nem akarom...
2016. szept. 23. 08:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
66%

Csak a saját tapasztalataimat hadd mondjam el, aztán leszűröd belőle, ami leszűrhető. 30 már elmúltam, mire összejött a megtakarításom egy önálló lakásra, de így is kellett egy kis segítség, mert felszaladtak az ingatlanárak az általam nézett kategóriában 6,5-7 millióról 9 millióra, ha marad a néhány évvel korábbi ár, akkor nem kellett volna segítség, viszont azóta eltelt 1 év, és ugyanaz a kategória már 12-16 millió közötti áron van, szóval ha vártam volna még, hogy még több pénzem összejöjjön, nagy bajban lettem volna.

A szüleimmel nekem sem a legjobb a kapcsolatom, de amióta külön élek tőlük, sokat javult. Az önállósodással nekem sose volt problémám, inkább ők emésztették nehezen, hogy felnőttem.

2016. szept. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudom, hogy nem könnyű csak saját erőből összegyűjteni egy lakás árát. Viszont inkább várok pár évvel többet, mint hogy utána anyám azt csinálja, amit az előző válaszolók leírtak (mert képes lenne rá). De amúgy ha csak bele akarna adni valamennyit, azt még talán elfogadnám (mert ha elkezd zsarolni, valahogy csak összegyűjtök annyi pénzt, és visszaadom neki), de egy komplett lakást... Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.
2016. szept. 23. 10:50
 13/24 anonim ***** válasza:
88%

Mondom, te érzed, hogy neked milyenek a lehetőségeid, és mi sülne ki ebből, hiszen te vagy benne ebben a helyzetben, én csak leírtam az én esetemet.

Ha most lennék ilyen helyzetben, én egyébként elfogadnám a lakást, hogy legalább külön tudjak lenni, mert az némileg nagyobb nyugalom lenne, mint egy fedél alatt (nekem ez rengeteget jelentett volna, csak nem adatott meg), de ragaszkodnék hozzá, hogy maradjon az ő nevén, én pedig csak használó legyek, így neki később megmarad befektetési célra, én egy kicsit megtanulom a külön életmóddal járó teendőket, nem csúszok le az első lakás kedvezményeiről (mint pl. az illetékkedvezmény), közben meg félre is tennék, hogy legyen saját lakásra, figyelném az árakat folyamatosan, és amint lehetőség nyílik rá, megköszönném az addigi segítséget, és mennék.

Ha lehetőségem lett volna külön lakni a szüleimtől már huszonévesen, valószínűleg nagyobb nyugalomban éltem volna, és mivel kevesebb lett volna a stressz, kevesebb gondot okozott volna a karrierem építésében. Így viszont elaprózódott a figyelmem, és ez nem volt jó, de a lehetőségeimből így is kihoztam a legtöbbet.

Kívánom, hogy a számodra lehető legjobb döntést hozd meg.

2016. szept. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hm, az, hogy ragaszkodjak hozzá, hogy maradjon az ő nevén, eszembe sem jutott. Köszönöm, ez nagyon hasznos tanács volt, el fogok gondolkodni rajta.
2016. szept. 23. 11:05
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

Fogadd el. Egy lakás hatalmas érték, én simán elfogadnám, akármilyen is a kapcsolatom az illetővel.

Nem is értem, miért kell ezen ennyit agyalni. Zsarolni ne hagyd magad, ez egyértelmű, de a lakást nyugodtan elfogadhatod. A zsarolás elhárítására is megvannak a módszerek.

2016. szept. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Most mekkora lakásban éltek és mekkora lakást szeretne vásárolni?
2016. szept. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
75%
Fogadd el. Ugyanis a rád telepedés nem azon fog múlni, hogy ad-e valamit vagy sem. Ha nem kapsz semmit, pontosan ugyanúgy fog rád telepedni. Tapasztalat, nálunk anyum és anyósom ugyanilyen. Anyámtól soha semmit nem fogadtam el, mégis folyamatosan rám telepszik és kapaszkodik belém. Párom nem zavartatja magát, elfogadja a tukmált dolgokat, semmivel sem jobb vagy rosszabb a helyzet. Független az egésztől...
2016. szept. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon buta vagy... Inkább örülnél, hogy a lakás miatt nem kell aggódnod. Én is most kaptam egy 55 négyzetméteres lakást, aminek nagyon örülök, mert az egyetem elvégzése utan beköltözhetek és míg másnak a fél fizetését elviszi az albérlet vagy a hitel nekem mar nem kell erre költenem. Így már 24-25 évesen előrébb leszek az életben mint mások 30 évesen. Na meg így is van mire költeni. Pl. autó, nyaralás, kütyük...
2016. szept. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Miért lennék buta? Azért mert nem akarom, hogy évtizedekig érzelmileg zsaroljanak?
2016. szept. 23. 12:40
 20/24 anonim ***** válasza:
66%
Le kell szarni a zsarolást... Egyszerűen nem foglalkozól vele. Amúgy meg mi van ha keveset fogsz keresni, és nem tudsz lakásra spórolni? Akár még albérletet fizetni is csak nagy nehezen, nagy lemondások árán?
2016. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!