Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hogy normalis...

Szerintetek hogy normalis ezzel a zsebpenz temaval kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem ertettem soha, a szuleim adnak zsebpenzt, amiert halas is vagyok, csak azt nem ertem, hogy miert kell mindig 1000x szolni, hogy adjak vegre. Mondtam nekik, hogy honap elejen adjak es akkor ugy osztom be, de nem , ossze-vissza adogatjak. A masik helyzet az, hogy soha nem ok mondjak, hogy tessek, itt a zsebpenzed, hanem mindig kerni kell, a vegere meg en erzem mar magam kenyelmetlenul, hogy nem adjak, csak 1 het "imadkozas" utan, majd hozzateszik, hogy ne koltsd hulyesegekre. Hozzateszem soha nem koltottem hulyesegekre, csak szerintuk volt az. Ha pedig nem szolok, akkor nem is adjak. Hogy erjem el, hogy ne kolduljam minden honapban a zsebpenzemet, hanem maguktol adjak.
2016. szept. 7. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

"Hogy erjem el, hogy ne kolduljam minden honapban a zsebpenzemet, hanem maguktol adjak."


Na, ácsi!

Majd ha megdolgozol a pénzedért (diákmunka), akkor háborogj, hogy munkáltatód nem adja a fizetést magától és könyörögnöd kell érte.


A legtöbb szülő ad a gyerekének zsebpénzt, mert

1. telik rá;

2. meg akarja tanítani kicsiben a felelős pénzgazdálkodásra;

3. mert tudomásul veszi, hogy a gyereknek bizonyos életkor felett lehetnek saját kis kiadásai, amire nem akar alkalmanként pénzt kérni.


De ez nem JÁR. Az JÁR, hogy enni adnak; ruhát vesznek, ha kinövöd; kifizetik, amit az iskola kér stb.

2016. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
#1 szerintem ez igenis jár.Hadd mehessen már el moziba vagy szórakozni a barátaival alkalmanként,meg vehessen magának ezt-azt.Vagy nálad ez már az elkényeztetés kategória..?Nem százezreket kell neki adni,de párezer/pártízezer forint(vagy amennyi a szülőktől kitelik)havonta igenis landoljon a zsebében.Akinek nincs pénze rendes élekörülményeket biztosítani a gyerekének,az nem értem,hogy minek szül gyereket...hogy aztán szerencsétlen szenvedjen a sulival meg munkával párhuzamosan?Dolgozik majd eleget,ha befejezte a tanulmányait.Nem irigylem az ilyen szarrágó szülők gyerekeit...
2016. szept. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
"Akinek nincs pénze rendes élekörülményeket biztosítani a gyerekének,az nem értem,hogy minek szül gyereket" A rendes életkörülményekbe NEM tartozik bele a több tízezres zsebpénz, amiért a gyerek gyakorlatilag semmit sem tesz, csak JÁR. Hát nem jár, a szülőkhöz se vágta hozzá senki ajándékba a pénzt.
2016. szept. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Figyelj, ha ők ilyenek, akkor sehogy. Mindenkinek megvannak a maga harcai a szüleivel tizenévesen, ez is egy ilyen. Ha kell, kérd el. Sokaknak kimondott zsebpénzük sincs, kérniük kell mindenre, amit akarnak. Ha ez neked így megalázó, akkor a baj veled van, sajnálom. Igenis kérj, mert csak úgy, alanyi jogon senki sem fog neked pénzt adni. Azért ők is megdolgoznak. Esetleg, nem kellene ennyire könyörögni érte, ha azt látnák, hogy teszel is valamit azért, hogy megkapd. Esetleg elmosogathatsz, kiviheted a szemetet, kiteregethetsz, meg ilyenek. Mivel, ez a segítségnyújtás meg a szülőknek jár, de gondolom nekik meg emiatt kell könyörögni. És, ugye, fúdegcivagyok, de diákmunka is van ám a világon.
2016. szept. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Vállalj diákmunkát aztán lesz pénzed. Itt volt az egész nyár. Ha 2 hónapot dolgoztál volna diákmunkán mondjuk heti 5 napban, akkor most lenne 180ezer forintot, amit arra költenél amire akarnál.
2016. szept. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
5%
#3 akkor úgy fogalmazok:ha nincs annyi pénzem,hogy havonta legalább 10-20 ezer forintot adjak zsebpénznek a gyerekemnek(ne felejtsük el,hogy ráadásul csak felesben kell,mert 2 szülő van),akkor nem vállalok gyereket.Nyilván itt nem 14 év alatti gyerekről beszélek,neki még bőven nem adnék ekkora összeget.De egy gimisnek vagy egyetemistának simán.Ha többet akar,azt viszont keresse meg diákmunkával.
2016. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Hát, én egy gimisnek sem adnék 10-20000Ft zsebpénzt havonta, de egyébként egyetértek a 2# válaszolóval.
2016. szept. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
4es. Szoktam segiteni, ha megkernek fozok, ablakot pucolok... nem az a problemam, hogy kerni kell, hanem az, hogy legalabb 10x kell kerjem, mig vegul odalokik azzal, hogy jaj, mert nekem a mindened a penz. Es meg azt se mondhatnam, hogy huh de sokat adnak, mert 7000 Ft/honap
2016. szept. 7. 14:44
 9/10 A kérdező kommentje:
Amugy nem azt mondom, hogy nincs semmi penzem, mivel 10.000Ft-om meg mindig van, de szeretnek venni valamit(mivel nekem is vannak igenyeim), az pedig 10.000bol nem jon ki
2016. szept. 7. 14:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Én sosem kaptam zsebpénzt. :D Tehát azért még ennek is örülni kell.
2016. szept. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!