Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem elég a zsebpénz, hogyan...

Nem elég a zsebpénz, hogyan kérjek?

Figyelt kérdés
Mondtam anyunak, hogy nem elég egy hétre amit kapok mert 4 napra futja csak belőle, de nem kapok többet. Virslis péksütit veszek. Olcsóbb nincs, pl max üres kifli. Így is állandóan éhes vagyok, akkor is ha ezt megeszem. Meg így is egyik legvékonyabb lány vagyok az osztályban meg sokat mozgok, suliig is sokat kell mennem.
2017. jan. 26. 11:05
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
72%

Mennyit kapsz egy hétre? Meddig vagy a suliban?

Írd le és adok tippeket.

2017. jan. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
88%

Akkor össze kell csomagolni, és el kell költözni másokhoz, akik jobban élnek, többet keresnek, és nem anyádat kell terhelni vele, hogy te azért akarsz mást enni, mert villogni akarsz a tízóraiddal a helyi újgazdag hül.yegyerek osztálytársaidnak.

Nem érzed, hogy ez így mennyire gáz? Azzal az indokkal válogatsz a kajában, hogy neked van olyan reggeli, ami "menő", és olyan, ami "ciki". Jó hogy már azt nem mondod, hogy azért kell több zsebpénz, mert neked márkás kaja jó csak, úgyhogy innentől csak Subway szendvicset fogsz enni, a mekis 400 ft-os hamburget meg egyék a szegények.


Ha ezt így előadod anyádnak, akkor zsebpénz helyett legfeljebb fejmosást fogsz kapni, meg két vajas zsömlét naponta, aztán lehet menőzni a haveroknak azzal.

És meg is érdemelnéd.

2017. jan. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
81%
Jaj. Hat vegyel a penzeden egy hetre 10 dkg sonkat es 10 dkg sajtot vagy ilyesmit meg mondjuk egy kigyouborkat. Ehhez minden nap vegyel ket zsomlet es csinalj szendvicset. Sokkal olcsobb es laktatobb, mint a napi 1 virslis taska.
2017. jan. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
73%

Egyszerű a dolog, nem kell kérni több zsebpénzt, hanem neked kell jobban beosztani.

Ha már most gyerek létedre nem tudod a pénzt beosztani, felnőtt létedre hogyan fogod?


Nem kell mindig péksütit venni, otthonra veszel zsemlét/kenyeret, méjkrémet, vajkrémet, felvágottat és máris kész a kaja...és nem egy napig laksz jól belőle, hanem két napig is. Vagy egy -két nap viszel a suliba főtt kaját, nem nagy dolog.

Spórolj, és oszd be jól..:)

2017. jan. 26. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
74%

Az ilyen kerdesek miatt nem veszik komolyan a segitseget kero tiniket. Mert sokan azt hiszik, hogy az osszes tini csak picsog, pedig bizony vannak, akik bajban vannak tenyleg. Na mindegy.

A kerdesre is valaszolok: vegyel egy hetre elore 10 dkg sonkat es 10 dkg sajtot, hozza egy jegsalit, rakd a hutobe, es minden nap friss zsomlevel csinalj belole szendvicset, sokkal jobban fog kinezni, mint a virslis taska, igy nem szolnak meg erte, ugyis az a legnagyobb problema.

Mondjuk jol is van ez igy, bar minden tininek ilyen gondjai lennenek!

2017. jan. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
90%

Ne haragudj,de én egy cseppet sem sajnállak! Nem tudom mennyi idős vagy de nem vagy normális!

Én inkább mindig vittem suliba otthonról szendvicset, és nem másra csesztem el. Nem laksz jól abszolult a virslis sz**al.

Hülye kifogás hogy azért nem viszel mert más sem,meg h szerinted kinéznek ezért!

Ne nevettess már! Másik dolog kétlem h nem tudnád mondani anyádnak h mit vegyen neked,vagy elmész vele bevásárolni!

Ne legyél ennyire buta gyerek!!!

2017. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%

Otthonról sokkal egészségesebb és finomabb kajákat tudsz készíteni és vinni, mint virslis süti és társai, tele vannak minden szemét anyaggal.

A büfés szendvicsekben pedig alig van valami és túlárazottak.

2017. jan. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Nekem még igy senki nem mondta hogy igy is lehet. Pl hogy vegyek magamnak egy hétre valód de szerintem nem jó ötlet mert azt hiszem a tesóm meg fogja enni a kajámat a hűtőből.
2017. jan. 26. 12:36
 29/45 szántóvető ***** válasza:
20%

1 hétre 10 deka sonka+sajt?a kérdező nem az auschwitzi étrend szerint akar táplálkozni.

szóval felkeresed a helyi családsegítő központot és elmondod nekik hogy éhezel.ők majd kimennek és elbeszélgetnek anyáddal így remélhetőleg belátja hogy változtatni kell a kosztodon.

2017. jan. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
91%

Nem kell előre 1 hétre valót megvenni. Beszélj anyukáddal, hogy készítsen neked, vagy együtt készítsetek szendvicset. Nem csak felvágott van. Készíthettek krémeket (tojás, tonhal, padlizsán...). Fasírtot, csirkemell szeleteket lefagyasztva pillanatok alatt elő lehet kapni és kisütni, két szelet kenyér közé és egy kis zöldség, saláta mellé. Vihetsz gyümölcsöt is. A banán kifejezetten tápláló.


Az való igaz, hogy otthonról vinni ételt előkészületet és kicsi munkát igényel, de sokkal finomabb, egészségesebb és olcsóbb.


És a többiekkel ellentétben én megértem, hogy neked ciki, mert abban a korban vagy, amikor nagyon erős hatással van rád, hogy a társaid mit mondanak, de legyél okosabb és ne mások véleménye számítson. Nem lehet mindenkinek megfelelni. Minél hamarabb megtanuld, annál sikeresebb lehetsz később. Nem kell a csordát követni. Inkább téged kövessenek :)

2017. jan. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!