Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülő mit szólnátok ha a...

Szülő mit szólnátok ha a gyereket kérne Macbook Pro laptopot?

Figyelt kérdés

2016. okt. 22. 10:37
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
48%
Dolgozzon meg érte. A szülő fizetése fontosabb dolgokra kell. Pl. számlák, étel, ruha, tankönyvek, magánorvos néhány betegségre (ha nem állathoz méltó ellátást akar). Max 250 ezres laptop lehetne, de akkor idén minden kipipálva. Karácsonyra max pulóvert kapna. Amúgy ki vagyok akadva a kérdésen. Hogy lehet ennyire pofátlan hülye gyereket nevelni ? Jövőre luxus autót kér ?
2016. okt. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
64%
Teljesen felesleges a kérdés ezen a fórumon, ahol a többség maximum alsó-középosztálybeli és semmi esélye kifizetni egy ilyen terméket komoly áldozatok nélkül. Ha valaki jól keres és olyan neki kifizetni egy Macbookot, mint másnak egy Lenovot, akkor simán megveszi a gyereknek mert telik rá. Ha azt kérdezed hogy megvennének -e egy Ferrarit első autónak, a többség hiperventillálni kezd, a kőgazdag ember pedig megveszi a kocsit, hiszen mások a körülmények. Az egyik a kínaiból és turiból öltözködik, a másik Versace márkaboltból. Mindenki a lehetőségei szerint fogja megadni magának és a gyerekének a dolgokat, és ez így is van jól.
2016. okt. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
36%
Kérjen nyugodtan. Kapni iszony nem fog, akkor sem, ha milliárdos lennék, mert egy gyereknek teljesen felesleges egy ~1200 eurós laptop.
2016. okt. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
36%

Megmutatnék neki pár diákmunka közvetítő prospektust, hogy válasszon, hol szeretné megkeresni az árát.


Meg is kaphatná, abban az esetben ha az én kéréseimet teljesíti: Kitűnő átlag, jó versenyeredmények, legalább egy területen sportol, szintén jó eredménnyel, nem követelőzik, szófogadó, nem kell neki pénz bulikra, márkás ruhákra, barátozni, otthon sokat segít szó nélkül, a feladatait maximálisan ellátja. Ha ezek megvannak, becsületszavamra megvenném.

2016. okt. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
38%
Azt, hogy szemetet nem veszek ennyi pénzért.
2016. okt. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
58%

"Ha valaki jól keres és olyan neki kifizetni egy Macbookot, mint másnak egy Lenovot, akkor simán megveszi a gyereknek mert telik rá"

Tévedsz. Nálunk telne rá. Akkor sincs gyereknek ilyen drága gép. Senki nem kap meg mindent, amit kiejt a száján. Főleg nem annyiért, mint 2-3 magyar fizetés. Normális szülő gazdagon sem elkényeztett hülyét akar nevelni. A többi leginkább azért veszi meg, mert pénzzel kompenzál. Egyszerűbb mindent megvenni a gyereknek, mint vele lenni és nevelni.

2016. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
67%

Ugyan, a Lenovo megvétele ugyanaz az alsó-középosztálynak, mint a Macbook a felsőnek. Nem lesz tőle elkényeztetettebb, mert drágább eszközt kap, ugyanis az is csak egy eszköz. Szimplán hibás érvelésen alapul, hogy egy gazdag ember gyereke azért elkényeztetett, mert drágább dolgokat vehetnek meg neki. A valóságban semmi köze a szorgalmának, iskolában mutatott teljesítményének, tehetségének a szülei pénzéhez és körülményeihez, mert azok egyéni tulajdonságokon alapulnak.

A szegényebbek szokták a keserű és hibás tanulságot levonni, miszerint a gazdag az csak semmirekellő, elkényeztetett és lusta lehet.

Az igazság az, hogy a szegények között is van reménytelenül lusta és elkényeztetett (a maga anyagi szintjén), a gazdagok között is.

2016. okt. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 vonószenekar ***** válasza:
74%
Én vettem a gyerekemnek. A feltételek a következők voltak: kitűnő bizonyítvány , 2. középfokú nyelvvizsga( angol, spanyol), edzésen részvétel egy héten három alkalommal. Teljesített, megkapta. Remélem, hogy jól ki tudja használni. A fiam egyébként 17 éves.
2016. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
48%
Én vettem a gyereknek. Itt az Usa-ban majdnem minden gyereknek ez a márka van. De otthon is megvettem volna neki, ott is jól éltünk.
2016. okt. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
63%

"Ha valaki jól keres és olyan neki kifizetni egy Macbookot, mint másnak egy Lenovot, akkor simán megveszi a gyereknek mert telik rá"


Ez tipikus újgazdag gondolkodás, azoknak van szükségük az összes státusszimbólumra, amit egyszerre magukra bírnak aggatni. Aki már egy ideje pénzes, az inkább az ár-érték arányt nézi, mert nem abból ered az önbizalma, hogy milyen márkájú cuccai vannak, hanem anélkül is biztos önmagában.

2016. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!