Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamák? Mit szólnátok ha a...

Nagymamák? Mit szólnátok ha a menyetek nem vinné el a gyereket?

Figyelt kérdés

Kb 2 havonta jön haza a fiam mert külhonban dolgozik, ilyenkor a menyem nem jön, sem az unokámat nem látom, ami bánt.

Ha én nem hívom ő nem hív néha szoktam én is. S olyankor mondom jöjjenek el, megígéri hogy jövőhéten jönnek de végűl soha nem hozza el.

Kezdem ezt megelégelni, mert nem mostanában kezdődőtt a probléma, a fiamnak már szóltam, de nem változott.

Anyák napja alkalmából szerinte neki nem kellett volna jönni s felhívni sem. Nem értem ezt.De ha a fiam haza jön akkor jön de úgy érzem akkor is felesleges, mert meg sem szólal, és kényeskedik folyamatosan.


2013. máj. 21. 12:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Az eszedbe jutott már, hogy esetleg Te mehetnél el hozzájuk? Nem írtad, hogy milyen idős gyerekről van szó, és mekkora a távolság, de lehet, hogy a menyednek nem kényelmes nagyon kicsi gyerekkel utazni, a másik meg: ha valaki nem akar hozzád menni, akkor el kellene gondolkodni azon is, hogy miért... Sok anyós ott rontja el, hogy rossz a menyével a kapcsolata, aztán csodálkozik, hogy az nem repül hozzá kitörő örömmel az unkával...Persze kettőn áll a vásár, így inkább vele kellene megbeszélni, hogy mi is a baja. Ha te mindent megtettél a jó viszony érdekében, de ő meg egy pökhendi banya, akkor van a baj.
2013. máj. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

így ismeretlenül azt mondom, hogy 50%, hogy benned van a hiba. Én is ugyanilyen meny vagyok, és alapos okom van arra, hogy a gyerekemmel együtt ne keressük az anyósom társaságát.


És ha hozzávesszük azt is, hogy a fiad sem viszi az unokádat, és nem teszi helyre a menyedet:

a.) vagy valóban a te hibád, és ezt még a fiad is tudja, és a menyed pártján áll

b.) vagy egy tutyimutyi töketlen pasi, aki nem képes a sarkára állni, és rendezni az ügyet kettőtök között.

2013. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
88%

Te szoktál menni a menyedhez?


Azelőtt én sem vittem el soha a gyereket,pedig nem lakunk messze de én nem vezetek igy buszozni kellet volna.Úgy voltam vele hetente egyszer jönnek elég az,aztán visszahalottam hogy én nem viszem el sosem a lányom.Azóta már voltunk párszor,ugy kéthetente elugrunk ha az idő is olyan.

A fia(férjem) egy évben 2!szer megy haza,szóval egy szava sem lehetne ha egyáltalán nem mennénk.

2013. máj. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%

Én meny vagyok és habár nem nekem szól a kérdés, veszem a bátorságot és válaszolok rá.

Mi együtt élünk a férjemmel, tehát nem dolgozik külföldön, viszont nem megyek túl gyakran anyósomékhoz, holott néhány háznyira lakik tőlünk, és ennek egyetlen egy oka van, hogy ő sem jön. Soha! Csak akkor, ha enni és inni hívjuk őket, ez ünnepekkor van, máskor nincs dínom- dánom, ők meg csak azt szeretik. Soha fel nem hív, soha nem jön be megnézni az unokát, soha nem kap tőle egy túrórudit.

Kérdésem az lenne, hogy te érdeklődsz e az unoka után? Felhívod e? Jo-e a kapcsolat köztetek? Vagy csak elvárod, hogy a menyed vigye az unokát? Mert hogy nem rózsás a kapcsolat köztetek, az látszik.

Én sem vinném szívesen az unokát, mert nem kötelességem és mert nem szeretnek ott engem.

Nem köteledésként írtam ezeket, csak van ennek a dolognak egy másik oldala amit lehet nem ismersz, vagy nem akarsz ismerni.

2013. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A fiam ha 2 havonta hazajön, mindig az unokával jön.

6éves a gyerek, bennem nem hiszem hogy lenne hiba, nem adtam rá okot.

De szerintem ha elmegy diszkóba, mert pl szokott, akkor mondjuk rám is bízhatná nem csak az ő anyjára.

Többször voltam, de sosem találtam otthon.

2013. máj. 21. 12:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Kedves 4 es azt hiszem. Sok mindent vettem az unokámnak mert ő az egyetlen még, na és sosincs megbecsülve semmi, vagy pedig ha ruhát veszek, nagyon szépet szoktunk a lányommal, mert ő már csak jobban tudja ezeket, akkor sosem adja rá, mindig egyetlen egy van ráadva, és ezt sem tudom minek vélni. Ha vettem egy papucsot, akkor vett ő is egy hasonlót és csak az volt rajta,ha vettem egy kis motort régebben akkor ő vett egy másikat amit én adtam pedig elajándékozta a testvére gyerekének. Sajnos elég sok minden van a háttérben, de az biztos hogy egy rossz szót sem szóltam hozzá, de kezdem ezt megelégelni és leteszek arról hogy jöjjön mert nem lehet ráerőszakolni, és gondolom ő a saját családjában érzi jól magát.
2013. máj. 21. 12:41
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

első mondat: "Kb 2 havonta jön haza a fiam mert külhonban dolgozik, ilyenkor a menyem nem jön, sem az unokámat nem látom, ami bánt.

utolsó mondat: "De ha a fiam haza jön akkor jön de úgy érzem akkor is felesleges, mert meg sem szólal, és kényeskedik folyamatosan."


nem teljesen értelek. a leírtak alaőján most már tuti, h vmi miatt nem szívlel téged a menyed (azt is el tudom képzelni, h direkt nem nyit ajtót). azt viszont nem lehet megítélni, h adtál-e rá okot...

2013. máj. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%

"sosem találtam otthon"


Kedves Anyós? Miért nem hívta fel? :) ;) Azért kicsit lehet alkalmazkodni is. Tessék csak mondani a menyének hogy szívesen fogadja őt is, persze csak ha tényleg így van. A leírtak alapján valami bökkenő mégiscsak van..

2013. máj. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
15%

Csak ötletelek:

A menyed nem szereti a fiadat sem, mert ha szeretné, akkor miatta IS kibírná ezeket a látogatásokat.

Hallottam én már, mikor a feleségek a férjük édesanyját szidják, mert ilyen, meg olyan férjet neveltek nekik.

2. Lehet, hogy a menyed olyan családban nevelődött, hogy az anyák napja, névnap nem jelentett semmit nekik. De a fiad felvilágíthatná, hogy neked ez fontos.

És nem zárom ki, hogy benned is van olyan dolog, amit nem kedvel a menyed. Persze ilyenkor is van egy alapvető udvariasság a házastársunk édesanyja felé.

Ne keseregj, a kierőszakolt figyelem sokszor rosszabb, mint a közömbösség!

Tőlünk is elvette a menyünk a fiunkat, jó messzire költöztek. Egy évben kétszer látjuk az unokákat, akkor jól érzik magukat itt, aztán élünk az emlékekből. Mi nem nagyon megyünk, mert egyrészt a menyünk tüntetően közömbös felénk, meg távol is vannak ahhoz, hogy eljussunk oda.

Én is majdnem belebetegedtem ebbe, de az évek megszelídítik a fájdalmat. Nem csak mi esünk el az örömöktől, a gyerekeket is megfosztják tőle.

2013. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

A múlt héten volt itt egy olyan kérdés ahol a férj majdnem elvesztette a gyerekeit és a feleségét az anyja miatt.

Gondolom te is rá akarok magad tukmálni a menyedre de ezt ő nem hagyja.Szerencsére ő nem hagyja,hogy sakkban tartsd mint a múlt heti feleség.Ők már külön család és nem akarja,hogy beleszólj a dolgokba.

Amúgy meg tényleg fel kellene hívni először a menyedet és elmondani neki,hogy szeretnél menni az unokádhoz mikor van otthon és megkérdezni mit vigyél.Hidd el hamarabb nyit majd neked ajtót.Én se örülnék ha akkor toppannál be amikor épp ezer más dolgom van és mivel te váratlanul jössz abba kell hagynom mert ha meg nem hagyom abba akkor meg azért vagyok szemét mert nem vagyok veled képes leülni beszélgetni.És ilyenkor szokott jönni az,hogy nem szereti a meny az anyóst és jönnek a kavarások.

Szóval telefon,időpontegyeztetés,megkérdezi vigyél e valamit,ha igen milyet.

Tuti valami ilyen probléma lehet amiért nem lát szívesen a menyed.Biztos olyanokat akartál rátukmálni amiket ő nem akar a gyerekének.Ezért kell a kommunikáció és elkerülhető az ilyen ócsárolás.Gondolj bele a mai világban kissé máshogy mennek a dolgok.Gondolom nem kell a mai világot bemutatni milyen nehéz egy gyerekkel ma meglenni attól függetlenül,hogy van apa.Mert lényegében itt van de mégse.

A menyedet megkérdezted már valaha is,hogy esetleg kell e neki valami segítség amikor a fiad nincs otthon?Gondolom nem.Szóval ezeket kellene először rendbe tenni és utána nekiállni vagdalózni!

2013. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!