Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit szolnátok ehez? Mit...

Ti mit szolnátok ehez? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma véletlen meghallottam ahogy anyámék egy rokonnal épp azt beszélték hogy mikor tudja elvinni a biciklimet csak úgy ajándékba. "Mert nekem már úgyse kell." Én nekem persze egy szót se szoltak, szerintük még most se tudom. Az a baj, hogy nekem már csak azért is kell! És nem az zavar hogy odaadják, hanem hogy nem is szoltak nekem. Arra gondoltam, hogy átviszem az egyik barátomhoz, mivel én úgyse tudok arról, hogy csak azért utaznak majd 100Km-ert a rokonok hogy az én biciklimmel lelépjenek. Szóval mért ne? Anyámékkal nem szeretném megbeszélni egyenlőre, majd mikor keresik rajtam, én meg nem értem minek kell. Aztán el sem fogom tudni hinni hogy el szeretnék ajándékozni. Ami sajnálatos módon abban a pillanatban éppen lehetetlen lesz, mert a barátomék akinél van, nem lesznek otthon. Szerintetek?

Szeretem azt a biciklit, de mégjobban fáj, hogy anyámék megkerültek engem és egy szót se szoltak az egészről. Persze hogyha én ugyanígy eladnám a gépét az nem ugyanilyen lenne. Szerintetek mit csináljak? Jó ötlet?

13/F


2013. ápr. 17. 15:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el néha egy kicsit eljárni biciklizni, vagy szólj neki, hogy ha hétvégén jó lesz az idő, elmész a barátaiddal biciklizni.
2013. ápr. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

így van, ahogy az #1 írja. Azzal nem mész semmire, ha áttolod a haverékhoz, mert max. visszahozatják veled.

Sürgősen kezdj el biciklizni, és emlegesd, hogy hogy mennyire szereted, és végre itt a tavasz, bla bla....

2013. ápr. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy kinőtted, és a szüleid újat akarnak neked venni, azért adnák a rokonnak a régit? Nem kell egyből a legrosszabbra gondolni. Egyébként én a helyedben megmondanám, hogy véletlenül hallottam, amit beszélnek, de szeretném megtartani a biciklit.
2013. ápr. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem az lenne jo otlet, ha a gyerekes terved helyett inkabb egy nagyfius akcioba fognal es leulnel beszelni a szuleiddel. Eleg szomoru, hogy erre ok nem tanitottak meg, de te elkezdheted megtanulni magadtol is. Lehetne ez az elso lecke.

Hidd el, majd a vilagban is elorebb fogsz jutni egyenes beszeddel es helyes kommunikacioval, mint mindenfele alattomos es gyerekes trukkozessel.

Amugy ha ezt sokszor csinalod, a szuleid is komolyan fognak venni es elkezdenek veled is megbeszelni dolgokat. A lenyeg, hogy maradj higgadt es ervelj az igazad mellett. 35N

2013. ápr. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
#3 ez a jó
2013. ápr. 17. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Óvodás megoldás. A felnőttek nyelvén az a megoldás, hogy odaállsz és megmondod őszintén, hogy inkorrekt dolognak tartod, hogy a cuccaid a tudtod nélkül adják oda másnak, és kikéred magadnak, hogy meg sem kérdeztek róla. Másrészt tegyenek le róla, mert igényt tartasz a biciklidre. És ennyi. Tologatás, és gerinctelen sunnyogás helyett légy egyenes!
2013. ápr. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Leültem velük megbeszélni. Azt mondták, hogy ez már el van döntve, és az én hibám hogy nem voltam ott mikor ez meg lett beszélve. Mert az amúgy is egy szar. (szerintem azért jobv mint a semmi) És senki sem fogja megmagyarázni hogy mégse adjuk oda,mert az bunkóság. Igazatok lenne, hogy jobb megbeszélni, csak nem ismeritek a szüleimet. Ők nagyon rendesek, de ha valami a fejülbe vesznek akkor semmi sem számít. Aztán lehet hogy dühömbe odaadom az első cigánynak, csak hogy ne a rokonok vigyék el.

A válaszokat köszönöm.

2013. ápr. 17. 22:10
 8/9 Missi_Key ***** válasza:
jó ötlet, hajrá, és drukkolok ^.^
2013. ápr. 17. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Missi_Key ***** válasza:
50%

"nagyon okosak az egyenes emberek"

szigorúan idézőjelbe.


csak azt érted el a "felnőttes" érveléssel h nem lesz biciglid. ha titokban tartod, és eltolod a baráthoz, és azt mondod nem tudtok érte menni, mert a barátnak van kölcsönadva és nem kéred visza azért sem, meg különben is mi az h a tudtod nélkül elveszik a dolgaid, és ez így a rokonok előtt, akkor még most is lenne bringád.


annyi....amúgy meg, a felnőttek taktikáznak. attól felnőttek. egyenes egy gyerek is tud lenni.

2013. ápr. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!