Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kisegitenetek a lanyotokat...

Ti kisegitenetek a lanyotokat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Minden honapban kap 7.000 Ft koltopenzt, amibol olyasmit vesz maganak, amire szuksege van(ha kell cipot, ha kell ruhat, sminkcuccokat, parfumot...). Jovohonap elejen lesz egy bal, amire szeretne elmenni es ki is nezett maganak egy eleg draga ruhat. 14.000Ft-ja van ra, viszont meg kellene neki 3.000. Arra kert, hogy mi lenne, ha elobb adnank neki azt a penzt, hogy megvehesse a ruhat, es amikor a zsebpenzet kellene adjuk, akkor csak 4.000 Ft-ot adunk neki.

Belemennetek?


2016. szept. 15. 14:43
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
0%

én egy tökéletes kisestélyit vettem magamnak(márkás, sértetlen darab) adományboltban, kapaszkodj meg 800 ft-ért(és olyan feszes benne a popóm ahogy kell). Van egy másik is amit ebayről rendeltem, csodás kisestélyi csipkés berakással és 7000 körül volt, hozzá egy párszáz ft-os alsószoknya és a csodámra jártak. Nem az összeg határozza meg "A" ruhát és nem az a baj hogy előre kér,de szülőként én sem adnék pénzt olyasvalamire amit 1-szer fog hordani, mert mire újabb ilyen eseményhez érne már ki fogja nőni(vagy magasság vagy derék terén) vagy csak szimplán már nem fog bejönni neki.Ha elég nagy a csaj menjen el diákmelóra és gyűjtsön pénzt.

Amúgy ahogy kérte a dolgot azzal nincs semmi probléma, elfogadható ajánlatot tett.

2016. szept. 16. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
82%

Nem ment át a lényeg. Miért kevesebb ő ha nem úgy kukázza össze a ruhát, hanem kiadja rá a pénzt?

Miért helyesebb a te viselkedésed, mint az övé?

Én azt látom, hogy a pénz irányít.

Szerintem meg az élvezet kellene, hogy irányítson.

Talán szakmámból kifolyólag túl sok fiatal halálát láttam, de én azt vallom, hogy menjen, élvezze, legyen csinos és szrom le a pénzt! Semmivel nem lesz boldogabb ha lesz 3000 a tárcájában. Az élménytől viszont igen. És a gyerekeimet is erre tanítom. Van egy racionális biztonsági határ az anyagiakban, de azon felül adjanak csak bele mindent. Mert így van értelme az életnek.

2016. szept. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
1%
oké élvezze az életet,de nekem eszembe se jutott soha ilyen drága ruhát kinézni ekkora koromban, tudtam hogy másra is kell a pénz és ennyi. a kisasszony fogadja el, hogy mennyi a pénze és a szerint gazdálkodjon, ez a zsebpénz lényege, addig nyújtózz amíg a takaród ér.
2016. szept. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:
Nem allunk rosszul anyagilag, sot atlagon feletti mind a fizetesunk, mind, ahogy elunk. Nem ezzel van a gond.
2016. szept. 16. 11:48
 65/69 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mivel van gond? Szaros 3ezer forint könyörgöm... Vagy most ez jó alkalom, hogy megmutasd ki a főnök?
2016. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező!

Néhányan már fölvetették, de elsikkadt, hogy ha ennyi ruhája van, és szeret mindig újakat venni, akkor a régebbieket el is adhatná pl. interneten.

Szokott-e ilyet csinálni, ill. javasoltátok-e ezt neki? Ha nem, szerintem vesd föl neki. Ettől függetlenül itt és most add oda neki a 3000 Ft-ot, nehogy más elvigye előle azt a ruhát.

De ha a közeljövőben lenne névnapja vagy születésnapja, akkor ajándékképpen meg is vehetnétek neki. Biztos nagyon örülne neki!

2016. szept. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 anonim ***** válasza:
78%

Hát tényleg durva 17 ezerért báli ruhát venni...ugyanis... ez brutálisan olcsonak számit!!!


Ne idegesítsetek már. Egy valamire való alkalmi ruha 30-nál kezdődik, te jó ég.


És jöttök itt a luxussal. Hat ez minden, csak nem luxus, emberek...


17 ezerért, hát nem is tudom mit lehet manapság kapni... ja, de. Multkor kinéztem egy drk gumicsizmát, az volt 17. Aztán vegúl nem azt vettem, hanem egy másikat 33ért. Ilyenek az árak manapság.. méghogy 17 luxus..te jo anyám!!!

2016. szept. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/69 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de ez nálam a vicc kategória. Egyedül nevelem a lányom, nem keresek túl jól, mégis a havi zsebpénze is több, mint 7000ft. Most volt elsőáldozó, 30 ezret adtam ki a ruhára, cipőre, fodrászra. Plusz erre jött rá a fotós, kaja. Ő még csak 10 éves. Van félretett pénze, elég sok. De hogy ő vegye a cipőjét, ruháját....vicc. Azért vagyok. Nem felelőtlen a lányod, tud bánni a pénzzel, hisz abból a kis semmiségből is mennyit spórolt. Nem tudom, miért kérdés ez egyáltalán nálatok.
2016. szept. 19. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 anonim ***** válasza:
Azért 17ezer van akinek sok, én ezt is megértem, de itt most nem arról van szó, hogy emiatt hónap végéig már csak vajas kenyeret tudnának enni.
2016. szept. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!