Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kisegitenetek a lanyotokat...

Ti kisegitenetek a lanyotokat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Minden honapban kap 7.000 Ft koltopenzt, amibol olyasmit vesz maganak, amire szuksege van(ha kell cipot, ha kell ruhat, sminkcuccokat, parfumot...). Jovohonap elejen lesz egy bal, amire szeretne elmenni es ki is nezett maganak egy eleg draga ruhat. 14.000Ft-ja van ra, viszont meg kellene neki 3.000. Arra kert, hogy mi lenne, ha elobb adnank neki azt a penzt, hogy megvehesse a ruhat, es amikor a zsebpenzet kellene adjuk, akkor csak 4.000 Ft-ot adunk neki.

Belemennetek?


2016. szept. 15. 14:43
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
92%
Igen.
2016. szept. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
94%
Feleslegesen aggodsz. Jovo honapban nem lesz bal, nem fov mast kitalalni. Ez a kislany mar most gyujtogeti a penzet, sporol, tervei vannak. Mas egyben kiperkaltatna a szulrivel a ruha arat, aztan kerne a zsebpenzet. Es az se lenne pofatlansag a reszerol. Legy buszke a lanyodra es tegy ugy, ahogy keri
2016. szept. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 fru_ ***** válasza:
100%

Persze. Pont, hogy tud már kalkulálni, és csak előrehozott kifizetést kér.

Nekem csak 3 lányom van, becsülöm őket, bár elég szegény vagyok.

Nincs annak semmi jele ebben a dolgokban, hogy rendszert akarna csinálni belőle, de elmondanám neki, hogy megértem az egyszeri kívánságát.

2016. szept. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
66%
10. Azert nem tunik debilnek, ettol meg erteni fogja. Megjegyzem, a valo eletbdn (jo esetben) nem az anyad, hanem a bank huz le kamattal, ugyhogy ennyit a realitas lekepezeserol
2016. szept. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
6%
van egy hónapja ha most rendel az ebay-en ruhát olcsóbban megússza bármilyen stílusról is legyen szó
2016. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 anonim ***** válasza:
91%

Belemennek!

Gondoljatok bele, még legfeljebb tini lehet: havi 7000-et kap, és ebből fedezte a szükségleteit is, és félretette a dupláját. Szerintem nagyon jól be tudja osztani a zsebpénzét.

Igazából nekem jut eszembe olyan indok, hogy miért ne kaphatnának meg ezt az előleget.

2016. szept. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 anonim ***** válasza:
92%
Igen...
2016. szept. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
87%

Mennyi idős a lány, hogy a ruháit is magának kell vennie (vagy csak a bálit, alap ruháit megveszed)?

A gyerek hozzáállásából látszik, hogy tud kalkulálni, átérzi az anyagi dolgokat. Én azt mondnám neki, hogy vagy megadod az előleget, ez esetben legközelebb 4000 jár, vagy adsz neki munkát, amivel megkeresheti, és akkor jár a 7000 legközelebb. Ez a munka olyan legyen, amit amúgy nem csinál. Pl fűnyírás, vasalás, mosás, ezt te tudod.

2016. szept. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
89%
Még a bank is ad egy hónapra kamatmentes hitelt. Családon belül nem értem miért ilyen nagy dolog ez a saját lényod részére...
2016. szept. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:
91%
Természetesen én is oda adnám neki a pénzt. El se kérném utána, ugyanúgy megkapná a költőpézét. Jól tud gazdálkodni ez már abból látszik, hogy gyűjtött rá és előre gondolkodik, ami dícséretes. Nem tudom mennyi idős a kislányod, de én eleve meglépném azzal a ruhával, amit kinézett magának és a saját kis pénzét meg költse másra.
2016. szept. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!