Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kisegitenetek a lanyotokat...

Ti kisegitenetek a lanyotokat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Minden honapban kap 7.000 Ft koltopenzt, amibol olyasmit vesz maganak, amire szuksege van(ha kell cipot, ha kell ruhat, sminkcuccokat, parfumot...). Jovohonap elejen lesz egy bal, amire szeretne elmenni es ki is nezett maganak egy eleg draga ruhat. 14.000Ft-ja van ra, viszont meg kellene neki 3.000. Arra kert, hogy mi lenne, ha elobb adnank neki azt a penzt, hogy megvehesse a ruhat, es amikor a zsebpenzet kellene adjuk, akkor csak 4.000 Ft-ot adunk neki.

Belemennetek?


2016. szept. 15. 14:43
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a bál luxus.

A gyerek szeretne jól kinézni azon az egy alkalmon, szíve rajta. Egy emlékezetes esemény lesz neki, feltéve, hogy anyuci nem rontja el. 17ezer forintból egy értelmes koktélruha sem jön ki, nemhogy báli ruha.

Én esküvőre vendégként 20-at költöttem a ruhára, és még csak nem is volt semmi különleges benne, ez elég normális ár.

Gondolom a lány szekrénye báli ruhákkal van tele, ugye?

Nagyon szomorú, amikor a skót, megkeseredett szülők a saját gyerekükön vezetik le a feszültséget, mintha maguknak soha az életben nem vettek volna "luxust".

2016. szept. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
93%
Szülő vagyok, két hasonló korú lányom van. Nem igazán tudom megérteni azokat a szülőket, akiknek nem az a legfontosabb, hogy a lányuk élete minden pillanatában jól érezze magát, adott esetben egy bálban is. Ha pedig ez szaros 3 ezer forinton múlik... Ugyan már.
2016. szept. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
100%
Azért 7000Ft nem olyan sok, hogy olyan fúú de sok ruhát tudna venni belőle folyamatosan. Ha csak nem esetleg turkálós cuccokról beszélünk. És akkor ugye még nem vett semmi mást, nem ült be egy kávéra a barátaival, stb-stb. 14ezer meg egyáltalán nem sok egy elegánsabb ruháért.
2016. szept. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 Molyember ***** válasza:
100%
Háromezret még a szomszédnak is szívesen adok. Valamit vagy nagyon nem értesz, kérdező, vagy nagyon szegények vagytok. Ennyi pénz szóra sem érdemes.
2016. szept. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
8%

Latszik mar miert van nalunk ennyi ember aki varja a "megmentest" ha anyagilag megszorul...

Pont azert mert gyerekkorukban nem ugy neveltek oket ahogy a kerdezo a lanyat.

2016. szept. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
95%

Ne haragudj, de szerencsétlen gyerek mindig beosztja a pénzét. Egyszer lehet kivételt tenni.

Aki képtelen elrugaszkodni a berögzött szabályoktól, na az nem tud nevelni, könnyebb mindig ugyanazt szajkózni, mint a papagáj nevelés jelszóval, mint valóban tenni is az ügy érdekében.

Egyetlen egyszer kért szegény lány előleget a "fizetéséből", nem ismerek olyan embert, aki ne tette volna meg, ha éppen szüksége volt valamire.

És ezzel nem segítséget várt, hanem ugyanúgy a saját pénzéből gazdálkodott, csak következő hónapban jobban összeszorította a nadrágszíjat.

Ne legyél már ilyen begyöpösödött.

2016. szept. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
2%
Én a Hádába járok és ott naaagyon elegáns koktél és báli ruhák is vannak és most 20%-os akció is van. És ezek a ruhák csak pár ezer ft-ak. Nem az a gond, hogy előre kér még 3 ezer forintot, hanem hogy 17 ezer!! ft-ot akar költeni egy ruhára. Én a szalagavatóra is a kínai mentem ruhát venni és nagyon elegáns darabot találtam ott is. Hiába az aő pénze azt a zsebpénzt a szülők adták. Amivel nem értek egyet, hogy alap ruhára még adhatnátok neki pénzt,persze úgy hogy vele mentek és nem az aktuális szarságot veszi meg.Természetesen ha azon túl akar ruhát arra gyűjtsön.
2016. szept. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
0%
hol normális hogy 17 ezer ft-ot költsön ruhára?Pláne egy olyanra amit jó ha 1-szer vesz fel? Mindenki sajnálja a kislányt de tuti hogy vaterán, turkán, kínaiban vagy egy bolt leértékelésén olcsóbbat találna. És akkor a rucihoz majd kér pénzt cipőre és a fodrászra is, hisz bál, lehet hogy új smink is kelleni fog.Kamaszként legalábbis ruhánál nem állnék meg és úgy már drága mulatság lenne.
2016. szept. 16. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
0%
csak akkor érdemes bálra költeni ha az a kislány szalagavatóbálja ahol reflektor fénybe kerül, egyéb alkalom csak rongyrázás lenne.
2016. szept. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 anonim ***** válasza:
95%
Rongyrázás, luxus, ... és? És akkor mi van? Ennyi megkeseredett embert, komolyan mondom! Felnőtt nő vagyok én is, harminc felett, de miért is ilyen keserű itt minden nő? Mert nektek nem adatik meg, hogy huszonévesen, kemény popsival, csinos kisestélyiben bálba menjetek? És ezért most ő a neveletlen, meg nem tudom én mi? Hol veszett el belőletek a nőiesség, az élet élvezete, a luxus élvezete? (Azt megjegyezném, hogy 17-et költeni egy ruhára nem a luxus kategória, csak bizonyos szinteken az.) Miért is sajnálunk a lánytól egy csodálatos estét? Mert belekerül pár ezerbe? Akkor lesz jólnevelt, mint ti, amikor harminc felett ötvennek érzi magát, lestrapált és sajnálja saját magától a szép ruhákat és a szórakozást? Nem érzitek mennyire szánalmas ez a reakció?
2016. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!