Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kisegitenetek a lanyotokat...

Ti kisegitenetek a lanyotokat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Minden honapban kap 7.000 Ft koltopenzt, amibol olyasmit vesz maganak, amire szuksege van(ha kell cipot, ha kell ruhat, sminkcuccokat, parfumot...). Jovohonap elejen lesz egy bal, amire szeretne elmenni es ki is nezett maganak egy eleg draga ruhat. 14.000Ft-ja van ra, viszont meg kellene neki 3.000. Arra kert, hogy mi lenne, ha elobb adnank neki azt a penzt, hogy megvehesse a ruhat, es amikor a zsebpenzet kellene adjuk, akkor csak 4.000 Ft-ot adunk neki.

Belemennetek?


2016. szept. 15. 14:43
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl lágyszívű vagyok, de én nem előlegként, hanem ajándékba adnám azt a plusz 3000 Ft-ot.


Feltéve, ha normálisan áll hozzá a tanuláshoz, normális a viszony vele otthon, és nekünk sincsenek filléres gondjaink.

2016. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben odaadnám.Ez egy alkalom neki.

Viszont én a lányod helyében inkább eladnék pár kevésbé használt ruhákból,hogy ne keljen a hülye műbalhét halgatni.

2016. szept. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
100%
Én csak simán megvenném neki a ruhát. De tudom itt gyk-n az a módi, hogy izmozni kell a gyerekkel, tanulja meg a büdös kölök hol a helye.
2016. szept. 15. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
94%

Tudod, biztosan én vagyok túl engedékeny, de ha a családom bármelyik tagjáról is van szó, szó nélkül kisegítem őket, ha ezzel örömet tudok szerezni nekik.

3000Ft lófütty, mégis ki problémázik 3000Ft-on, miközben majdnem az egészet ő fedezi magának?

Bár lehet, csak azért is érint ennyire a dolog, mert anyám nem volt hajlandó anno kifizetni nekem szalagavatóra sem a ruhát sem a tánctanárt, miközben a tanári kar egyenként zaklatott, hogy mindenképpen táncolnom kell. Neki sem okozott volna gondot, minden testvéremnek állta is, csak amikor én végeztem, épp szar passzban volt.

Végül szégyenszemre az egyik tanár finanszírozta az egészet nekem, életem végéig hálás leszek neki.

Anyám azóta is ég, mint a rongy. Meg is érdemli.

Nekem nagyon nem szimpatikus a hozzáállásod, te sem tűnsz gondoskodó édesanyának.

2016. szept. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
100%
A ruha teljes árát kifizetném boldogan. És nem azért, mert felvet a pénz, hanem mert nem megy minden nap bálba és örülnék, ha gyönyörű lenne.
2016. szept. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 A kérdező kommentje:
Nem ertem, hogy ezert miert lennek en a rossz? Havonta vesz maganak 1-2 ruhadarabot, megis most uj kell neki. Es minden honapban elmondjuk neki, hogy a zsebpenzet sporolja, vegyen valami mast maganak belole, ne cipot meg ruhat.
2016. szept. 15. 19:27
 47/69 anonim ***** válasza:
94%
Mindjárt gondoltuk, hogy nem érted....
2016. szept. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 anonim ***** válasza:
9%

Kerdezo harmadik gyerekunk kamaszodik eppen 2 mar kirepult

Oszinten megertelek es igazad van

A kamaszok csak jogokrol beszelnem nekik minden jar ha finganak egyet.

Kerdes ha sajat magat tartana el jutna erre ?

Nem valoszinu tehat szigsegetelen 105 ruha

2016. szept. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/69 anonim ***** válasza:
92%

Oké, hogy sok ruhája van, de ezek szerint szerinted az lenne a normális, hogy szerencsétlen évekig ugyanazokba a kopott ruhákba járjon?

Akármennyire is vigyázol rá, 3 év után azért már bőven nem szép, én az ilyen idős ruháimat már max. itthon vállalom be.

És én is örülök, hogy normális szüleim vannak, akik nem gondolják a cipő- és ruhavásárlást "extrának", "luxusnak", ami nem tartozik az alapdolgok közé. :D

2016. szept. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
5%
Baliruha =luxus egy alkalomra
2016. szept. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!