Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti kisegitenetek a lanyotokat...

Ti kisegitenetek a lanyotokat ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Minden honapban kap 7.000 Ft koltopenzt, amibol olyasmit vesz maganak, amire szuksege van(ha kell cipot, ha kell ruhat, sminkcuccokat, parfumot...). Jovohonap elejen lesz egy bal, amire szeretne elmenni es ki is nezett maganak egy eleg draga ruhat. 14.000Ft-ja van ra, viszont meg kellene neki 3.000. Arra kert, hogy mi lenne, ha elobb adnank neki azt a penzt, hogy megvehesse a ruhat, es amikor a zsebpenzet kellene adjuk, akkor csak 4.000 Ft-ot adunk neki.

Belemennetek?


2016. szept. 15. 14:43
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kisegíteném.
2016. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
89%

Igen.

Bár az én lányomnak sosem kellene a cipőit, ruháit a zsebpénzéből vennie.

2016. szept. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Eloszor en is arra gondoltam, de mi lesz, hogyha minden honapban megcsinalja ezt? Elore keri a zsebpenze felet.
2016. szept. 15. 14:49
 4/69 anonim ***** válasza:
98%
Persze, ráadásul nem többletet kér, hanem előleget. :-)
2016. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
90%
Kisegíteném, sőt le sem vonnám a következő havi pénzből. Nem törne le a kezem 3000 ft miatt..
2016. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
94%
Hány éves a lányod? Nekem még nincs gyerekem, de amikor én voltam iskolás korú, ruhát, cipőt, hasonlókat eleve megkaptam a szüleimtől, a zsebpénzemet nem ruhára kellett költenem. Azt veszem ki a szavaidból, hogy nem igazán tetszik neked, amit a lányod kér, pedig szerintem egyáltalán nem követelőző. Örülj, hogy ilyen, más lányok havonta elköltik ennek a többszörösét értelmetlen dolgokra.
2016. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
3%

Nem mert akkor soha nem tanul meg gazdalkodni

De segitenem olcsobb ruhat talani

2016. szept. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem egy nagyon korrekt üzleti ajánlatot tett - szívesen belegyeznék és tartanám a megegyezés szerinti dolgokat. Nem lesz minden hónapban bál, nem kell minden hónapban különleges kltsgel számolni.
2016. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
11%
Találj ki neki valami olyan munkát, amivel megkeresheti ezt az összeget tőled, mint munkaadótól! De olyat, amelynek során tudatosul benne a megkeresett pénz mögött álló munka súlya!
2016. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
18%

Ha a koltopenznek az a celja (es ugy latom hogy az), hogy penzugyi felelossegre nevelje, akkor ertem a dilemmat. Azert kapja hogy tanulja meg beosztani, ha siman lehet elore kerni, vagy alkalmakra tobbet kerni, akkor nem eri el a nevelesi celt.


Mivel ertheto a keres en belemennek hogy megkapja elore, DE ugy ahogy majd a valo eletben is, ez nem lenne kovetkezmeny nelkul, most odaadnek 6ezret a jovo havi 7ezer helyett. Az ezer lenne a "kamat".

2016. szept. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!