Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltört a lábam. Fekvőbetegként...

Kétkedő kérdése:

Eltört a lábam. Fekvőbetegként ki segített Nektek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam betegeskedni, sőt még betegen sem hagytam el soha magamat, de most egy utcai baleset miatt eltört a lábam, és még fekvőgipsz van rajtam. Két felnőtt gyerekem van, akik már külön élnek. A 22 éves lányunk egyetemista, akinek mindenben segítünk,és az albérletét mi fizetjük, a fiunk 28 évesen külön él. A férjem próbál nekem mindenben segíteni, de nagyon nehezen bírja. Én úgy gondoltam volna, hogy ilyenkor az a természetes, ha a gyerekeink is besegítenek valamiben. Korábban el sem tudtam képzelni, hogy fekvőbetegként, milyen apró dolgok is nehézséget okozhatnak. Nem gondolok itt nagy segítségekre, csak pld arra, hogy behoznak valamit (kaja, ital) nekem az ágyba, vagy leszedik a ruhákat, bevásárolnak, stb. Hát: a lányom „nem ér rá”, meg különben sem érti, hogy „mi a baj”?

Minden rászorulót csak sajnálni tudok, aki ki van szolgáltatva… Remélem, ez az időszakom hamar véget ér, de bele sem merek gondolni, mi lesz majd, ha még nagyobb baj ér, és ki leszek szolgáltatva. Szerintetek én vagyok „önző” vagy a gyerekeimmel, illetve a hozzáállásukkal van a baj? Nektek ki segített a mindennapi teendőkben, amikor ágyhoz voltatok kötve?



2016. márc. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
37%
11 éve a lábam,lassan 2 éve meg a kezem törött el! 11 éve a szüleim bátyám,meg rokonaim, a kezemnél a párom is! 26/N
2016. márc. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
73%

3. oldalnál már úgy felment a vérnyomásom, hogy nem olvastam tovább.

Emberek, tényleg, komolyan ilyen szinten csak egymás mellett élünk??? Ennyire le vannak fosva még a szüleitek is??? A pofámról égne le a bőr fénysebességgel, ha nem ajánlanám fel ÖNKÉNT, hogy segítek, ha nem mennék el, pláne pesten belül azért legalább 2 naponta, hogy a SZÜLEIMNEK segítsek, akikre bármikor én is számíthattam!

Hát komolyan, eszem megáll...


Kérdező, én kicsit lejjebb venném a pénzcsapot, és megmondanám, h sorry, de kell fizetnünk valakinek, hogy segítsen a napi dolgokban, így most sajnos az ő támogatásukra kevesebb jut.



De most komolyan, tényleg ITT TARTUNK??

2016. márc. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
91%
42-es válaszoló! Ugyanezek jutottak eszembe amiket leírtál. Megdöbbentő, mennyire érzéketlenek az emberek, mennyire nem jelent nekik semmit a család. Szerencsére nálunk nem így van, rossz lehet ilyen ridegen élni.
2016. márc. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
84%

42: én fizetés nélkülin voltan hónapokig, mert a haldokló apósom ápoltam.

Ennek ellenére úgy gondolom, a törött láb nem az a kategória, amivel ellátásra szorul valaki (nekem is volt törve és ápolónő vagyok).

A házimunkát meg tudja oldani a férj.

Nem szép, hogy a gyerekek nem mennek, nem érdeklődnek, ez tény. De akkor ne azzal jöjjön a kérdező, hogy nem viszik ágyba a vizet, mert arra semmi szüksége.

2016. márc. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
93%
42 vagyok. Azt én sem tartom szükségesnek, hogy otthon üljön mellette, de hogy felugorjon, vigyen kaját akár vmi kifőzdéből, urambocsá, főzzön, mosson fel, vegyen kenyeret, vagyis ilyen napi 1-2 órás mutatvány, igenis, hogy alapnak kellene lennie. Szerintem
2016. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
43%

Google: kétkedő nevű felhasználó kérdése

Aztán olvasgassatok...

2016. márc. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is el volt törve a lábam fekvögipsz de én megföztem mire hazaértek a többiek,kimostam mindent megcsináltam.Annyi hogy nekik kellett kiteregetni.
2016. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__kamasz..


Kerdezo de most oszinten, mit vartal? Mar tinikent is a fejedre nottek,es hat a neveltetesuk miatt nem valtak azota sem normalissa...

2016. márc. 21. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
67%
45-ös, amit leírtál, pont a férj feladata lenne. Az én anyukám sajnos elég sokszor volt beteg, és mindig az a tudat nyugtatott meg, hogy apukám ott van vele. Vicces lenne azért eljönni előbb a munkából, mert anyukám éhes, apám meg csak vonogatja a vállát, hogy mit tud csinálni.
2016. márc. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
78%

Megértem a kérdezőt. Pár hétre én is "életképtelen" letten egy műtét miatt. Nagyon rossz érzés, mikor még egy pohár vízért sem tudok kimenni, vagy önállóan felkelni az ágyból.


Nálunk szerencsére mindenki jelentkezett, hogy segít, férjem, anyukám, anyósom és más rokonok is. Ránk is fért a segítség, mert a gyerekek még kicsik, és ők is megbetegedtek, aztán elkapta a férjem is.


Megértem, hogy a kérdező várna valamiféle segítséget a gyerekeitől. Ez szerintem is alap. Mi úgy neveljük a gyerekeket, hogy ha valaki beteg, akkor ápolni kell, pl. tök jó érzés, amikor a kisfiam hoz be egy pohár teát, vagy rajzol valamit, hogy gyorsabban gyógyuljak.

2016. márc. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!