Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltört a lábam. Fekvőbetegként...

Kétkedő kérdése:

Eltört a lábam. Fekvőbetegként ki segített Nektek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam betegeskedni, sőt még betegen sem hagytam el soha magamat, de most egy utcai baleset miatt eltört a lábam, és még fekvőgipsz van rajtam. Két felnőtt gyerekem van, akik már külön élnek. A 22 éves lányunk egyetemista, akinek mindenben segítünk,és az albérletét mi fizetjük, a fiunk 28 évesen külön él. A férjem próbál nekem mindenben segíteni, de nagyon nehezen bírja. Én úgy gondoltam volna, hogy ilyenkor az a természetes, ha a gyerekeink is besegítenek valamiben. Korábban el sem tudtam képzelni, hogy fekvőbetegként, milyen apró dolgok is nehézséget okozhatnak. Nem gondolok itt nagy segítségekre, csak pld arra, hogy behoznak valamit (kaja, ital) nekem az ágyba, vagy leszedik a ruhákat, bevásárolnak, stb. Hát: a lányom „nem ér rá”, meg különben sem érti, hogy „mi a baj”?

Minden rászorulót csak sajnálni tudok, aki ki van szolgáltatva… Remélem, ez az időszakom hamar véget ér, de bele sem merek gondolni, mi lesz majd, ha még nagyobb baj ér, és ki leszek szolgáltatva. Szerintetek én vagyok „önző” vagy a gyerekeimmel, illetve a hozzáállásukkal van a baj? Nektek ki segített a mindennapi teendőkben, amikor ágyhoz voltatok kötve?



2016. márc. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
65%
Hát a férjen kívül másnak nem kellene, ha egyszer külön élnek. Ételt, italt reggel be tudja készíteni a férjed, a mosás és teregetni se kíván két embert és a bevásárlást is meg tudja oldani. Nyilván egyszer-egyszer meglatogathatna azért a gyerek, de még kell hogy tudjam oldani nélküle is
2016. márc. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
81%

nekem is volt fekvőgipszem. minimálisan azért lehet mozogni, pl járókeretet kölcsön kérni olyantól akinek több is van, esetleg már nem használja őket.

de teljesen megértelek, hogy rosszul esik,hogy nem segítenek a gyerekeid. főleg, a 22 éves. arra jók vagytok,hogy fizessétek neki az albérletet , meg segítsetek neki, de ő most nem segítene. én mindenképpen beszélnék vele.

esetleg azt tudom tanácsolni, hogy próbálj online bevásárolni. vannak hiperek és nagyobb boltok ahol lehet élelmiszert is házhoz rendelni. persze ott a szállítási költség, de legalább házhoz hozzák.:)

kajából meg ilyenkor jöhetnek a mirelit cuccok meg a zacskós tészta. nem nehéz megcsinálni, akár a párod is megtudja, akkor is hogyha amúgy nem szokott főzni.

üdítőt pedig tarthatsz az ágyad mellett, akár több palackot is.

egyébként nekem a családom segített amikor el volt törve a lábam. ők hozták be a kaját/innivalót nekem. csak a mosdóig közlekedtem, meg a fürdőszobáig.

mielőbbi gyógyulást!

2016. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
85%
Ha lenne férjem, nyilván ő.
2016. márc. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként igen, értettük a célzást, hogy a lánynak kéne szerinted, mert fizetsz neki. De akkor ezt mondd meg neki is.
2016. márc. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
93%
hát a lányod max hétvégén tudd segíteni ha haza megy hétköznap gondolom az egyetemre kell járnia
2016. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
93%

Én biztos nem a külön élő gyerekeimet kérném meg, hogy csak azért rohangáljanak el hozzám, hogy behozzák az ételt, italt, leszedjék a ruhákat, ha van mellettem valaki, pl. mint melletted a férjed.


Ha viszont nem messze laknak a gyerekek, akkor a bevásárlásra nyugodtan meg lehet kérni őket, ha a férjed is betegeskedik és nehezen tud kimozdulni.

Ha dolgoznak, vagy tanulnak akkor nyilván nem olyan "adjuramisten azonnal" módon, hanem amikor ők is meg tudják oldani. Mondjuk hetente háromszor bevásárolnak amit kell, vagy ilyesmi.


Viszont ha nagyon messze laknának, mondjuk több városnyira, akkor az ilyen kisebb bevásárlásokra inkább megpróbálnék egy szomszédot, vagy közeli ismerőst megkérni, például amikor amúgy is megy boltba.

Mert azért ha nem végszükséglet, a gyerekeim ne jöjjenek már el mit tudom én, Piripócsról, hogy vegyenek nekem egy kiló kenyeret, meg egy liter tejet.

2016. márc. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
84%
gondolom ha albérletben van akkor nem a ti városotokban jár egyetemre, ahonnan azért nem lehet csak úgy hiányozni, a fontos óráiról.
2016. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
93%

most ezt nem értem....

eltört a lábad, nem halálos beteg vagy, a bevásárlás és a mosás, megterhelő a férjednek? ne röhögtessetek már, máskor gondolom te csinálod meg ezt munka mellett, most ő, tragédia....

2016. márc. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Igazatok van, nem arra gondoltam, hogy azonnal ugorjanak a felnőtt gyerekeink. Különben mindannyian Budapesten lakunk, tehát olyan nagyon megterhelő nem lenne megkérdezni, hogy miben tudnak segíteni. Az egyetemre pedig egy héten két nap jár be a lányunk, mellette dolgozik, alkalmi munkákat, de a barátnőkre jut rengeteg ideje. Nos, ez fáj, hiszen nem a barátnők segítettek/segítenek neki bármikor is, hanem a szülei, mégis fontosabb velük beülni esténként, mint egy segítő órát eltölteni nálunk.
2016. márc. 20. 14:36
 10/60 anonim ***** válasza:
66%
mindenki le van pontozva látom, aki szerint a gyereknek nem kell egész nap az ágyad mellett ülnie, feladva az eddigi életét. Nem lényeg csússzon csak az egyetemen mert nem adják meg neki az aláírást igaz?
2016. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!