Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd nagyon aggasztó lenni...

Kezd nagyon aggasztó lenni fiam arrogánssága. Már próbáltunk vele beszélni, de nem sokat segített. Mit lehet vele kezdeni? (lent)

Figyelt kérdés
Szinte mindenkivel tiszteletlenül beszél, ha normálisan kommunikálunk vele, bunkón válaszol. Már nem egyszer előfordult, hogy mindig úgy járkált el, hogy nem mondta meg hová megy és mit csinál, késő estig nem is szokott megjönni. Egyfolytában csak a barátnőjével van, nem nagyon törődik másokkal. Jövőre már 18 éves lesz, és még mindig problémák vannak vele. A jövőben nem lesz túl hasznos ez a viselkedés, amit ő nem ért meg.
2013. júl. 3. 05:05
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Ha sohasem bántottad, akkor ha beszól neked, itt az ideje szájonvágni. Biztosan meglepődik majd, de lehet ráébred a dologra, bele nem fog halni, csak az fölényeskedő önérzetén lesz csorba.
2013. júl. 3. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%
egy gyerek 7 éves koráig nevelhető... én is a szájon vágást javaslom, ha más nem, kicsit elgondolkodik a dölyfösségén.
2013. júl. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Egy túlszeretett gyerek, aki csak kedvességet kapott mindig, és már azt is úgy, hogy az idegeire mentek vele, sajnos ilyen lehet.

Ha Te kevernél le neki egy nagyot, lehet, vissza is ütne, az a baj, nincs olyan valaki a környezetében, aki leszabályozná.

2013. júl. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%
Egy túlszeretett gyerek nem fog rosszat adni másoknak, mert ő is sok jót kapott. Ha negatívan van túlszeretve mások rovására, akkor talán igen. Szerintem valaki befolyásolja, vagy más problémái lehetnek. Én is sokat változtam 17 éves korom óta, nekem pl akkor kezdődött a bulis korszakom.
2013. júl. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
makarenko....
2013. júl. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Bunkó válaszra és nyegle arrogánsságra a gyógyír egy jobb kézből adott, és a fal által viszonzott makarenkói pofon.

Egyébként előbb kellett volna elkezdeni a nevelést, és nem ráhagyni mindent.

2013. júl. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg "szép szóval" még befolyásolható.

Ilyenekre gondolok, hogy ha arról van szó, hogy éjfélre hazaér, akkor éjfélkor becsukjátok az ajtót, és majd reggel nyitjátok. Kulcs belül a zárban, lánc rátéve, hogy tényleg ne tudjon bemenni. Ilyenkor még "vicces", de hidegben vagy szakadó esőben várni reggelig nem annyira.


Lehetne beszélni a barátnő szüleivel is. Miszerint nem tudni, ők hogy nevelik a lányukat, de ha a kiscsaj is ilyen, akkor összefoghatnátok. Pl. akkor mehetnek el együtt akárhová, ha betartják a szabályokat.


Ha nem tud illendően kommunikálni, akkor sehogy se fog: mobilt elvenni, netet szüneteltetni, és ha szeretné visszakapni, akkor előbb ő tegyen érte.


Egyszer elbeszélgetni vele komolyan, tehát teljesen higgadtan közölve a tényeket: rendben, ha jövőre nagykorú, nem kell titeket meg a szabályaitokat elviselni. Azonnal költözhet. Egy szép napon arra ér haza, hogy a zárat lecserélted, a cuccai az ajtó előtt várják, és mint független, nagykorú, teljes értékű felnőtt: megy, amerre lát.


Az is óriási tévedés, hogy te köteles vagy mindezek ellenére eltartani.

Neki kötelessége lenne engedelmeskedni, és ehelyett sza.rik a szátokba, már bocsánat...

Nincs új ruha, zsebpénz, bulizásra pénz, meg meleg kaja.

Lehet ám csak magatokra főzni, neki meg sajna nem jutott... előfordul a legjobb családban is.

A jó cuccait szépen ki lehet "selejtezni" a szekrényből, és majd ha megérdemli, lehet, hogy nem csak egy szál gatyája meg két agyonmosott pólója lesz, amit felvehet. A ruha se magától terem a szekrényben, összehajtva, kimosva, amit ennyi idősen talán már ideje lenne tudatosítani benne.

Ahogy azt is, hogy a tankötelezettség 16 év, szóval suliban lógás helyett szeptembertől mehet akár dolgozni is...


Hálátlan dög lett a gyerek, és neki továbbra is minden "jár". Majd ha nem jár, talán ráeszmél, mennyi mindent tolnak a seg.ge alá a szülei, amiért ideje lenne hálásnak lenni. Mondjuk emberhez méltón tud szólni a másikhoz.



Ha ez a kis laza terror nem válik be, akkor marad egy orbitális nagy pofon.

2013. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az enyémek még fiatalabbak, általában nincs velük gond, de volt egy időszak, amikor elszaladt velük a ló. Én meg közöltem, hogy oké, akkor tisztázzuk a szülő jogait és kötelességeit. Tápláló ételt kötelességem adni, fagylalt, cukorka és chips pedig nem tartozik a tápláló étel kategóriájába. Volt rendes ebéd, gyümölccsel, pizzarendelés beszüntetve. Kötelességem az évszaknak megfelelő tiszta ruházat biztosítása, de nem kötelességem márkás holmit vásárolni, jó a kínai is. Kötelességem taneszközöket, füzeteket vásárolni, de nem kötelességem tripla áron flancosat venni, jó nekünk a teszkó gazdaságos füzet. (pont iskolakezdésre esett a történet, előtte mindig az ízlésüknek megfelelően válogathattak amit akartak, akkor meg eléjük raktam a sima füzeteket)

Ölelés, puszi, társasjáték természetesen van, viszont minden fizetős szórakozás beszüntetve, többek között a net is.

Akkor törtek meg (pár nappal később), amikor közöltem, hogy arra a tanévre nem fizetek be egy különórát sem, az is az extra kategória. Azóta most nyugi van.

2013. júl. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!