Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltört a lábam. Fekvőbetegként...

Kétkedő kérdése:

Eltört a lábam. Fekvőbetegként ki segített Nektek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam betegeskedni, sőt még betegen sem hagytam el soha magamat, de most egy utcai baleset miatt eltört a lábam, és még fekvőgipsz van rajtam. Két felnőtt gyerekem van, akik már külön élnek. A 22 éves lányunk egyetemista, akinek mindenben segítünk,és az albérletét mi fizetjük, a fiunk 28 évesen külön él. A férjem próbál nekem mindenben segíteni, de nagyon nehezen bírja. Én úgy gondoltam volna, hogy ilyenkor az a természetes, ha a gyerekeink is besegítenek valamiben. Korábban el sem tudtam képzelni, hogy fekvőbetegként, milyen apró dolgok is nehézséget okozhatnak. Nem gondolok itt nagy segítségekre, csak pld arra, hogy behoznak valamit (kaja, ital) nekem az ágyba, vagy leszedik a ruhákat, bevásárolnak, stb. Hát: a lányom „nem ér rá”, meg különben sem érti, hogy „mi a baj”?

Minden rászorulót csak sajnálni tudok, aki ki van szolgáltatva… Remélem, ez az időszakom hamar véget ér, de bele sem merek gondolni, mi lesz majd, ha még nagyobb baj ér, és ki leszek szolgáltatva. Szerintetek én vagyok „önző” vagy a gyerekeimmel, illetve a hozzáállásukkal van a baj? Nektek ki segített a mindennapi teendőkben, amikor ágyhoz voltatok kötve?



2016. márc. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6
 21/60 anonim ***** válasza:
83%
"A fiam más tészta, mert vele állandóan viták vannak az életvitele miatt… Máskor is." mert milyen életvitele van ? o.O
2016. márc. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/60 A kérdező kommentje:

20

Azt is meg lehetne kérdezni, ha nem lett volna baleset vagy ha nem születtem volna meg. Én ebben a szituban tettem fel a kérdést? Különben Te hogy oldanád meg, egyedül? Vagy kire és miben számítanál? A kérdés erről szól...

2016. márc. 20. 15:04
 23/60 A kérdező kommentje:

21

Mi a kérdésed?

2016. márc. 20. 15:05
 24/60 A kérdező kommentje:

21

Nem dolgozik, néha egy egy alkalmi munkát elvállal, és azt képzeli, hogy amíg kedve lesz felnőni, addig majd mi tartjuk el vagy a barátnője. Hát, ezzel máskor sem értek egyet...

2016. márc. 20. 15:07
 25/60 anonim ***** válasza:
20%
Simán megoldanam egyedül. Tudod, mindent lehet csak akarni kell. Internetes rendelés, ápoló erre az időre, takarítónő, ebéd házhoz szállítás, stb. Már meg is van oldva. De neked ez se kell, hiszen nem vagy egyedül, ott a férj, aki minimum reggel és este segít. Ilyenkor még lehet lenni nagymosas és ablak pucolas nélkül.
2016. márc. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/60 anonim ***** válasza:
85%

Elvárható mindkét gyerekedtől a segítsék és igenis kutya kötelességük lenne ez.

Főleg ilyen körülmények között, hogy simán megtehetnék. A fenébe is a család erre is lenne, hogy segítsük egymást.

Nem ártana kicsit elbeszélgetni velük erről azért, mert alapvető emberi értékekkel nincsenek tisztában.

2016. márc. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/60 anonim ***** válasza:
76%

nem akarok még belédrugni a többi válaszoló mellett.

de azért csak kimondom. te/ti neveltétek őket.

szerintem alap,hogy segítenek, főleg,hogyha egy városban laktok. nem mondom,hogy minden nap ott üljenek az ágyad mellett, de mondjuk hoznának 1-1 nap ebédet vagy valami.

a háztartási teendőket meg a férjed is meg tudja csinálni, nem nagy ördöngösség beindítani a mosógépet, aztán ha lejár kiteregetni.

bevásárlást intézd online, vagy valóban kérdd meg a férjed rá.

2016. márc. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/60 A kérdező kommentje:

25

Egyedül? Ápolónő, takarítónő, egyéb személyzet,...? Valóban erre telik egy átlag magyarnak... Ez a megoldás nem enyhítené azt a lelki fájdalmat, amit a "gyerekeim" hozzáállása idézett elő, és erre kéne válasz, hogy ezt rosszul látom-e?

2016. márc. 20. 15:34
 29/60 anonim ***** válasza:
29%

Tanulni muszáj a lányodnak. Csak azért hogy odavigyen egy-egy pohár vizet amire a férjed is képes nem rúghatja fel a napirendjét.

Ha úgy érzed hogy erőn felül fizettek neki és az alkalmi munkája nem lenne olyan fontos, akkor választás elé állíthatod. Például hogy veszel fel gondozónőt magad mellé ha ő nem szeretne segíteni neked, de annyival kevesebbet tudsz neki fizetni és a kimaradó összeget oldja meg az alkalmi munkájából. Mindezt csak akkor teheted meg ha pontosan egyformán terheled mindezzel mind a kettő gyereked. Ha csak az egyikre nyomni rá a felelősséget zsarnokság lenne. No de ha segíteni hazajárnak majd a gyerekek, mit fog csinálni a férjed???

2016. márc. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/60 anonim ***** válasza:
89%
Nem értelek Titeket, emberek. Itt nem arról van szó, hogy ha valakinek eltört a lába, akkor mindenben ki kell szolgálni, ott kell ülni mellette és lesni a kívánságait, hanem arról, hogy igazán elvárható a gyerekektől, hogy néha ránézzenek a Kérdezőre és megkérdezzék, miben segíthetnek, ha már egy városban laknak. Nekem is nagyon rosszul esne ez a hozzállás.
2016. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!