Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltört a lábam. Fekvőbetegként...

Kétkedő kérdése:

Eltört a lábam. Fekvőbetegként ki segített Nektek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam betegeskedni, sőt még betegen sem hagytam el soha magamat, de most egy utcai baleset miatt eltört a lábam, és még fekvőgipsz van rajtam. Két felnőtt gyerekem van, akik már külön élnek. A 22 éves lányunk egyetemista, akinek mindenben segítünk,és az albérletét mi fizetjük, a fiunk 28 évesen külön él. A férjem próbál nekem mindenben segíteni, de nagyon nehezen bírja. Én úgy gondoltam volna, hogy ilyenkor az a természetes, ha a gyerekeink is besegítenek valamiben. Korábban el sem tudtam képzelni, hogy fekvőbetegként, milyen apró dolgok is nehézséget okozhatnak. Nem gondolok itt nagy segítségekre, csak pld arra, hogy behoznak valamit (kaja, ital) nekem az ágyba, vagy leszedik a ruhákat, bevásárolnak, stb. Hát: a lányom „nem ér rá”, meg különben sem érti, hogy „mi a baj”?

Minden rászorulót csak sajnálni tudok, aki ki van szolgáltatva… Remélem, ez az időszakom hamar véget ér, de bele sem merek gondolni, mi lesz majd, ha még nagyobb baj ér, és ki leszek szolgáltatva. Szerintetek én vagyok „önző” vagy a gyerekeimmel, illetve a hozzáállásukkal van a baj? Nektek ki segített a mindennapi teendőkben, amikor ágyhoz voltatok kötve?



2016. márc. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6
 31/60 A kérdező kommentje:

30

Pontosan a lényeget fogalmaztad meg, és a kérdés pontosan erről szól. Mi az önzés, melyik fél az önző ebben az adott szituban? Köszönöm soraidat, mert kezdtem azt hinni, hogy rosszul fogalmaztam...

2016. márc. 20. 15:48
 32/60 anonim ***** válasza:
96%

Nekem elég furcsák a válaszok. Ha az én anyukám (apukám, testvérem, anyósom) feküdne ágyhoz kötve, munka után első utam hozzájuk vezetne. Ha nem is minden nap, de heti többször biztos. És a férjemnek is. Mi is mind Budapesten élünk, ha az ország másik végébe kéne menni az nehezebb lenne és az állapotuk súlyosságától függne, de komoly probléma esetén azt is megoldanánk.


Egyébként milyen a kapcsolatotok? Mennyit jártok össze, mennyire beszélgettek intimebb dolgokról őszintén?


Tényleg lehet fizetni ápolónőt, takarítónőt és rendelni ebédet, maximum abban a hónapban annyival kevesebbet utaltok a lányotoknak és a fiatoknak.

2016. márc. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
73%
Kérdező, én nem akarlak megbántani, de mégis ti neveltétek őket :( Megértelek, hogy rosszul esik. Ha az én anyukámnak lenne ilyen baja, tuti mennék hozzá. Mi szomszéd városban lakunk, 2 gyerek van, a kicsi 9 hónapos. Így is megoldám, hogy heti minimum 2x vigyek ennivalót, és minden nap megkérdezném hogy van. Sajnállak nagyon, és megértelek. Én kicsit visszavennék a pénzcsapokon. Pl megkérném a szomszèdot/baràtot, hogy vàsároljon be, ha esetleg a férjed nem tud. Egyébként úgy gondolom, hogy ezt kettőtöknek meg kell tudni oldani, de a figyelem és a törődés jogosan hiányzik. Viszont tényleg egyformán kéne terhelni a 2 gyereket.
2016. márc. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
32%

Nem az volt a kérdés, hogy mire telik az átlag magyarnak, hanem hogy ki hogy oldja, oldana meg. Ráadásul oda is írtam, higy neked eleve ott a férjed, aki ezeket mind megcsinalja. Hogy a lányod nem törődik veled, az egyedül a ti neveleseteknek köszönhető.

Amúgy minek neki albérletet fizetni, ha egy városban laktok? Lakat otthon, vagy mehet dolgozni egyetem mellett

2016. márc. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
94%

Nem olvastam végig a hszeket, én hazamentem mikor anyumon fekvögipsz volt, szereztünk egy járókeretet, azzal nagyjából elvolt míg dolgoztam, de rohantam haza melóból, mert apám akkor este 11ig kb dolgozott.


Esetleg dobd be a lánykának, hogy nem fizetitek tovább az albit, mert ápolót fogadtok belőle ;)


Nem vagy önző, nekem is jól esne, sőt elvárható, hogy segítsenek ha szükséged van rájuk.

Erről szól (mifelénk legalábbis) a család.

2016. márc. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
3%

Ha a férjed nem magatehetetlen, akkor NEM! várhatod el, hogy az egyetemre járó lányod otthagyja addig a sulit, amíg fekvő gipszben vagy és bevigye neked a kaját, meg a vizet.

Ha tényleg meg tudja oldani, van kocsija, el tud járni hozzád, akkor a bevásárlást rábízhatod nyugodtan. De hogy a tanulást félbehagyja, mert neked eltört a lábad, azt ne várd el.


Ha pedig az a problémád, amit sejtek, hogy rossz a kapcsolatod alapból a lányoddal, akkor (akármilyen gonosznak is tartasz, hogy ezt írom), ne itt panaszkodj, hanem tisztázd vele az alapvető problémát, rendezzétek a kapcsolatokat.

2016. márc. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
67%
Miért kéne otthagynia a sulit??? Hetente 2x2 órája csak van, amíg felfut az édesanyjához. Ne essünk már túlzásba.
2016. márc. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy milyen a viszony a gyerekekkel?
2016. márc. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 A kérdező kommentje:

36

Teljesen jogos, én nem képzeltem, hogy egy baleset miatt ott kellene hagynia az egyetemet! 2*2 óra reális, de ne arról szóljon, hogy neki milyen nehéz a megélhetés! Hanem egy kis törődésről! Vagy ez nem elvárható? A kapcsolatunkat "teljesen jónak" véltem, amíg nem történt ez a baj, amikor nekem lenne szükségem rájuk... Ezért is írtam ki ide a kérdést.

2016. márc. 20. 19:48
 40/60 A kérdező kommentje:
Igen, a család nekem is azt jelenti, hogy összefogunk, ha baj van, legalábbis eddig, amíg nem a szülőnek volt "baja". Ezt látták, ezt kapták tőlünk (maximális szeretetet, törődést, megértést, féltést, stb)
2016. márc. 20. 19:50
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!