Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Eltört a lábam. Fekvőbetegként...

Kétkedő kérdése:

Eltört a lábam. Fekvőbetegként ki segített Nektek?

Figyelt kérdés

Nem szoktam betegeskedni, sőt még betegen sem hagytam el soha magamat, de most egy utcai baleset miatt eltört a lábam, és még fekvőgipsz van rajtam. Két felnőtt gyerekem van, akik már külön élnek. A 22 éves lányunk egyetemista, akinek mindenben segítünk,és az albérletét mi fizetjük, a fiunk 28 évesen külön él. A férjem próbál nekem mindenben segíteni, de nagyon nehezen bírja. Én úgy gondoltam volna, hogy ilyenkor az a természetes, ha a gyerekeink is besegítenek valamiben. Korábban el sem tudtam képzelni, hogy fekvőbetegként, milyen apró dolgok is nehézséget okozhatnak. Nem gondolok itt nagy segítségekre, csak pld arra, hogy behoznak valamit (kaja, ital) nekem az ágyba, vagy leszedik a ruhákat, bevásárolnak, stb. Hát: a lányom „nem ér rá”, meg különben sem érti, hogy „mi a baj”?

Minden rászorulót csak sajnálni tudok, aki ki van szolgáltatva… Remélem, ez az időszakom hamar véget ér, de bele sem merek gondolni, mi lesz majd, ha még nagyobb baj ér, és ki leszek szolgáltatva. Szerintetek én vagyok „önző” vagy a gyerekeimmel, illetve a hozzáállásukkal van a baj? Nektek ki segített a mindennapi teendőkben, amikor ágyhoz voltatok kötve?



2016. márc. 20. 13:58
1 2 3 4 5 6
 11/60 anonim ***** válasza:
86%
A férjed és a fiad miért nincs ilyen mértékben számon kérve?
2016. márc. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/60 A kérdező kommentje:

Kedves 10-es!

Nem tudom, miről beszélsz?

Én nem pontozom a véleményeket…

És nem igazán szeretnék bárkivel vitatkozni, én csak a véleményekre vagyok kíváncsi, de tisztázzuk: nem miattam jár be csak kétszer hetente az egyetemre, továbbá eszembe sem jutott, hogy bárki az ágyamnál üljön egész nap. De jól esne egy hogylétem felől érdeklődő kérdés, na meg, ha most először az életben felajánlanák, hogy bármiben segítenek, mert látják, hogy most először nem mi tudjuk segíteni őket, és ez nem egy hosszú időszak (remélhetőleg)

2016. márc. 20. 14:42
 13/60 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os!

Igen, max ilyesmire gondoltam, ami belülről fakad, önkéntes alapon felajánlva: hetente kétszer, háromszor bevásárolni… olyan önző elvárás ez?

2016. márc. 20. 14:44
 14/60 anonim ***** válasza:
86%
Az önző, hogy elvárod, hogy gondolatot olvassanak. Kérd meg őket.
2016. márc. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/60 A kérdező kommentje:

11

Mint írtam, a férjem, amiben tud, segít, de ő is kezelésekre jár, szóval rajta is segítene, ha bármelyik gyerekünk önként javasolna valamit. A fiam más tészta, mert vele állandóan viták vannak az életvitele miatt… Máskor is.

2016. márc. 20. 14:48
 16/60 A kérdező kommentje:

14

Nem tartottam senkit "gondolatolvasónak", vagyis nyilván kértem, és mondtam, hogy valamiben segíthetnének...

2016. márc. 20. 14:49
 17/60 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mondd meg nekik, hogy nem tudtok néhány dolgot megoldani, te is segítesz nekik, segítsenek ők is neked, osszák be egymás között. Persze nem iskola és munkaidőben.
2016. márc. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/60 anonim ***** válasza:
12%

Azért a fekvőgipsz nem jelenti, hogy kiszolgálásra szorulsz.

Nyilván a bevásárlás másra marad, de nehogy vízért ne tudj kimenni...

Elgiszem, hogy terhessé válik, ha úgy érzik, kihasználod őket, ezért nem teszik meg azt sem, amit tényleg nem tudsz.

2016. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/60 A kérdező kommentje:

17

Próbáljam meg még egyszer? Talán igazad van. Bár az mindenképpen rosszul esik/esett, hogy a lányom "hálátlannak és önzőnek" nevezett, hiszen ő hívta a mentőt és meg is várta velem a mentőt... Nekem ilyesmit eszembe sem jutott volna felhánytorgatni...

2016. márc. 20. 14:57
 20/60 anonim ***** válasza:
59%
Nos, ha mondjuk nekem kezdened el magyarázni, hogy miért nem ülök melletted és segítek, én is megemliteném, hogy segítettem, hiszen én hívtam mentőt. Könyörgöm, ha nem lenne gyereked, se férjed, hogy oldanad MEG?
2016. márc. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!