Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható, hogy a nagytesó...

Elvárható, hogy a nagytesó foglalkozzon a kistesójával, mikor meg se volt kérdezve tőle, hogy szeretne-e kistestvért? 16/L

Figyelt kérdés

A szüleim 2 hete bejelentették, hogy kistestvérem lesz. Tudom, szemét vagyok, de nem táncikáltam örömömben; alapból nem szeretem a gyerekeket, irritál a végtelen naívitásuk; de a lényeg, hogy én ezt elfogadtam, hiszen nagyrészven az ő dolguk, hogy akarnak-e még egy családtagot.


Ma délután, még szüleim elmentek moziba, és azt a feladatot adták, hogy mosogassak el, és söpörjek fel. Elmosogattam, de a felsöprésről megfeledkeztem, nem is hallottam, hogy ezt kérték volna-e, gondolom csak odavakkantották az ajtóból, mikor már én nem figyeltem rájuk. Mikor hazaértek, apa kb fél óra múlva kiszúrta, hogy nem söpörtem fel, és mikor kérdőre vont, mondtam, hogy elfelejtettem. Ő így reagálva: "Mi lesz, ha a húgodra kell majd vigyáznod? Elfelejted megetetni? Akkor sem fogsz tudni kibújni a munka alól." "Kicsit" kiakadtam, mert egy-egy alkalommal persze, vigyázhatok rá, de ők is tudják, hogy utálom a gyerekeket, és nem akarok pótszülőt játszani. Maguknak vállaltak gyereket; nem nekem. Szerintetek ez elvárható lenne tőlem?


2016. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 61/63 anonim ***** válasza:
83%
Szia. Nekem 15 éves koromban született meg a húgom. Én is ki voltam akadva, mikor közölték velem, én már nem akartam akkor testvért. Elfogadtam, s mikor megszületett szerettem, foglalkoztam is vele, plána az elején, mert érdekes volt. Beszálltam ebbe-abba, de nekem is van jó pár kellemetlen emlékem arról az időszakról. Akkoriban kerültem gimibe, kamaszodtam, szerelmes voltam, elkezdtem bulizni járni. Mindent akartam, de testvért akkor pont nem. Miután anyukám vissza ment dolgozni a húgom rám maradt, ekkor volt 3 éves óvodás. Nem akarlak elkeseríteni, de miután ez bekövetkezett a nyarakat is velem töltötte konkrétan kettő évet. Sokszor vitáztam emiatt szüleimmel, mert hát nyilván bulizni akartam meg nyaralgatni, strandra menni. Szerencsére nagymamámmal élünk, szóval ő rengeteget segített, így általában megoldottuk valahogy a nyarat felváltva, de volt pár kiakadásom emiatt. Szerettem a húgomat, de nem én kértem, hogy legyen. Közben viszont anyukámékat is sajnáltam, hisz nem tudtak mindig elmenni szabira a tesóm pedig kiskori asztmában szenvedett, szóval beteges is volt... Mióta dolgozom tudom mi az, hogy pénz és hogy nem olyan egyszerű az élet, nekik sem volt könnyű gondolom. Ahogy egyetemre mentem megoldódott minden. Azóta húgom 8 éves nagylány és jó a kapcsolatunk is. Ha minden jól megy hamarosan átadom neki a szobám. Nem tudom nagymamám nélkül mi lett volna....nekem is és a szüleimnek is hatalmas segítség volt és még mindig az. Minden tiszteletem azoké, akik mindenféle háttér segítség nélkül fel tudnak nevelni egy gyermeket úgy, hogy mindent megkapjon, amire szüksége van.
2016. febr. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/63 anonim ***** válasza:
55%

Kedves 78%-os, szerintem úgy vitatkoztok itt el "de igen, de nem" módra, hogy közben nem értitek a kérdés lényegét, azt a vastag betűs összetett mondatot ott legfelül... legalábbis minden reakciótok az első tagmondatról szól, nem az egész kérdő mondatról...

"Elvárható, hogy a nagytesó foglalkozzon a kistesójával, _mikor meg se volt kérdezve tőle, hogy szeretne-e kistestvért_?"

Márpedig szerintem is ez a nagy kettő, amit a Kérdező felvetett itt. Ha emberszámba vettek a családtervezésben és kikérték a véleményem, akkor az valóban az én családom, és természetesen részt vállalok a feladatokban. Ha nem, akkor viszont láthatóan közöm sincs a szülők "családi dolgaikhoz", oldják meg, ahogy akarják vagy tudják, kéz megmos.

Olyant nem játszunk, hogy valaminek az eldöntésében szavam sincs, de az érte való felelősségvállalásban meg vegyek részt.

2016. febr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/63 anonim ***** válasza:
82%

Én egyke vagyok ugyan, de a nálam hét évvel fiatalabb unokatesómat rendszeresen rám bízták, amikor kicsik voltunk, "már nagylány vagy" címszó alatt, amikor dackorszakban volt... Alapjáraton lövésem nem volt, mit kell kezdeni a gyerekekkel, utáltam is őket, plusz unokatesóm elég erőszakos tudott lenni, mai napig bennem van a családi találkozók ébresztette horror. :D Ma már, hogy nagylány és nem kell rá vigyázni, jó a viszonyunk, de ez elsősorban annak köszönhető, hogy ritkán találkoztunk. Valószínűleg ha minden nap kellett volna pesztrálnom, gyűlölném.


Szóval ezzel csak azt akarom mondani, hogy kényszeríteni a nagytesót sosem szerencsés, mert csak elrontja a viszonyukat. Amiért azért elég kár lenne.


Valószínű, hogy ha kölcsönös tiszteletben lennénk a szüleimmel (tehát ők is elfogadnak engem, törődnek velem, és nem néznek ingyen pesztonkának), felajánlanám, hogy néha hosszabb időre vigyázok a picire, vagy hogy felügyelem addig, amíg leugranak a kisboltba, de az, hogy mondjuk minden második nap órára elmennek otthonról, már nem lenne oké. Érdemes abba is belegondolnia a szülőknek, hogy a kérdező 2 év múlva már valószínűleg nem lesz otthon, és más alternatívát is kell találni.


Amúgy meg azoknak, akik szerint a gyerek bőven ráér, elmondanám, hogy egy átlag magyar 16 éves napi 8 órát tölt bent suliban, utána még eljár korrepetálásokra, hogy meglegyen a jobb jegy, nyelvvizsgafelkészítésre, mert kell a felvételihez, önkénteskedni, mert le kell dolgozni az 50 órát, amikor hazaér, olyan 2-3 órát tanul a másnapi számonkérésekre (és azt még meg sem említettem, hogy esetleg él szociális életet vagy van valami hobbija), úgyhogy totálisan megértem, ha egy fárasztó nap után nem akar még pelenkát cserélni, vagy percenként figyelni, hogy ugye a kistesó nem károsította még meg magát.

2016. febr. 7. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!