Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható, hogy a nagytesó...

Elvárható, hogy a nagytesó foglalkozzon a kistesójával, mikor meg se volt kérdezve tőle, hogy szeretne-e kistestvért? 16/L

Figyelt kérdés

A szüleim 2 hete bejelentették, hogy kistestvérem lesz. Tudom, szemét vagyok, de nem táncikáltam örömömben; alapból nem szeretem a gyerekeket, irritál a végtelen naívitásuk; de a lényeg, hogy én ezt elfogadtam, hiszen nagyrészven az ő dolguk, hogy akarnak-e még egy családtagot.


Ma délután, még szüleim elmentek moziba, és azt a feladatot adták, hogy mosogassak el, és söpörjek fel. Elmosogattam, de a felsöprésről megfeledkeztem, nem is hallottam, hogy ezt kérték volna-e, gondolom csak odavakkantották az ajtóból, mikor már én nem figyeltem rájuk. Mikor hazaértek, apa kb fél óra múlva kiszúrta, hogy nem söpörtem fel, és mikor kérdőre vont, mondtam, hogy elfelejtettem. Ő így reagálva: "Mi lesz, ha a húgodra kell majd vigyáznod? Elfelejted megetetni? Akkor sem fogsz tudni kibújni a munka alól." "Kicsit" kiakadtam, mert egy-egy alkalommal persze, vigyázhatok rá, de ők is tudják, hogy utálom a gyerekeket, és nem akarok pótszülőt játszani. Maguknak vállaltak gyereket; nem nekem. Szerintetek ez elvárható lenne tőlem?


2016. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
47%
Elvileg nem várhatják el tőled, de gyakorlatilag meg ők a szüleid, úgyhogy azt csinálnak, amit akarnak, amíg otthon laksz. Én a helyedben egy éven belül elhúznék otthonról kollégiumba, suli után meg albérletbe. Így nem bírják majd a nyakadba varrni a gyereket. :P Ha meg mégis otthon maradsz és rádbízzák, akkor tényleg "felejtsd el" megetetni egyszer-kétszer, aztán amikor kérdőre vonnak, akkor mondd nekik, hogy "de hát én mondtam, hogy nem lehet rám gyereket bízni!" Soha többet nem fogják rádbízni és szabad vagy!!! :D Így kell ezt csinálni az életben, ha valamit nem szeretsz csinálni, akkor direkt xarul kell csinálni, és nem bízzák rád többet! :D
2016. febr. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
32%
Azért elég elkeserítő olvasni, hogy a többség szerint nem várható el egy 16 évestől, hogy részt vegyen a házimunkában (és igen, szerintem ebbe belefér néha a tesó őrzése is).
2016. febr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
76%

A házimunka meg a bébiszitterkedés nem ugyanaz. A házimunkából vegye ki a részét, ő is itt él, eszik, vannak ruhái stb. Ez alap. De nem ő vállalt gyereket.


Persze alkalmanként okés a dolog. De az, hogy egy kamasznak heti többször fix program a testvére nevelése, az erősen a ló túloldala.

2016. febr. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
62%
Hát ahogy látom, sokaknak igen érdekes elképzelésük van arról, hogy mit is jelent pontosan a "család" fogalma. Mifelénk a testvérek is csaldátagjai egymásnak.
2016. febr. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
kedves 39. válaszoló. Igen, normál esetben kevesebb kinti munka van, mint benti, ez igaz. De nálunk most nem normál eset van, hiszen házat újítunk, és bővítünk egyszerre+ ősszel költöztünk haza 5 év után, így az udvart, kertet is helyre kell hozni, és ez az enyhe tél lehetővé is teszi. Ja, azt nem írtam, hogy családi házban élünk. Fával, szénnel tüzelünk, és mivel nyáron még nem voltunk itthon, így muszáj télen hozatni, és összevágni a tüzelnivaló fát. Egyébként, a fiam is tud pelenkát is cserélni ha kell, és a lányom is ügyesen bánik a fúróval, és a láncfűrésszel is. Nálunk nincs olyan, hogy férfi, és női munka. És is fúrok-faragok, kalapálok, ha kell, és a férjem is főz-mos takarít, úgy jön ki a lépés. Most pl 19.-én megyek műtétre, jó, hogy a sem a férjemnek, sem a gyerekeknek nem idegen a házimunka. Idegbaj nélkül gyógyulhatok. és ha ne adja Isten bekövetkezik a legrosszabb a gyerekek nem állnak értetlenül a világban, hogy egy vacak tojást sem tudnak megsütni, tehát vagy éhenhalnak, vagy belefulladnak a mocsokba, mert én éppen nem vagyok képes megcsinálni. Ha ezért megütközöl, nem érdekel. Ha szerinted ezért rossz anya vagyok, mert a gyerekeimet felkészítem az életre, ám legyen. Lehet, hogy te örök életü vagy, és mindig ott leszel, hogy kinyald a gyerekeid fenekét, de én sajnos nem részesültem ebben a szerencsében.
2016. febr. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
23%
Ja, és azt nem írtam sehol, hogy csak a nagylány cseréli a kakis pelust, és sem a férjem, sem én ,sem a fiam nem kapjuk fel, és cseréljük ki a pelut. Kérdés nélkül mindig az cserél, aki megérzi a bajt. A fiam pl ugyanazt a szakmát szeretné kitanulni, mint az apja, lesz is rá ideje, és módja a felújítás alatt. Amint kijön a jó idő, pl csatornázni fogunk. Fel kell ásni egy jó darabon az udvart. Mind a 4-en ásni fogunk. Mivel csak 2 ásónk van, egyszerre 2-en ásunk, a másik kettő pihen+ vigyáz a kicsire. Nem értem, nem fogom fel, hogy egy ilyen dolog miért lenne akkora nagy probléma egy normális működő családban. Mondok mást is. A férjem még pluszmunkát is vállal. Építőiparit. Hétvégén, és a szünetekben megy vele a fiam is, és együtt dolgoznak. Természetesen a fizetésből is kikapja a részét. Ez aztán a gyermekfoglalkoztatást!!!! Hívd ki ránk nyugodtan a gyámügyet is ha gondolod.
2016. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
53%
A buzgó családosok egy dolgot felejtenek ki. A ti családjaitokban adok-kapok viszony áll fenn. A gyerek kiveszi a részét a dolgokból, ti cserébe szeretitek, tisztelitek, igazságosan bántok vele, foglalkoztok vele. A kérdező esetében viszont erről szó sincs. A családja még egy 5 ezer forintos angolórát is sajnál tőle és egyedül hagyták 4 évesen... Magyarán ők csak kapni akarnak a gyerektől, de adni neki semmit. Valószínűleg a kisebb is erre sorsra fog jutni előbb vagy utóbb. Csodálkoztok, hogy ez így neki sem vonzó?
2016. febr. 6. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
73%

Én azt az oldalt képviselem, hogy nem elvárható a nagyobb gyerektől ez a fajta segítség. A házimunka más, a gyerek is ott lakik, nyugodtan segíthet valamit. De a gyereket a szülők vállalták, nekik kell megoldani a felvigyázást, ami nem merül ki abban, hogy rásózzák a tinire, mert annak úgysincs más dolga.

Értem én, hogy el akarsz menni időnként kocsmázni, de akkor oldd meg a gyerekfelügyeletet máshogy.

A gyerekem meg szerintem nem attól lesz életképes, hogy végigmelóztatom vele a gyerekkorát. Nekem sosem kellett főznöm vagy pelenkát cserélnem gyerekként, mégis képes vagyok rá felnőttként. A házimunka nem egy akkora nagy tudomány, hogy az embernek évekig kell rá készülnie. Ha valaki akar főzni, az elővesz egy receptet, és megcsinálja. Ha van igénye a takarításra, akkor megfogja a porszívót, és takarít. Ha kényszeríted, abból úgysem lesz semmi, csak megutálja az egészet.


Az megint másik eset, ha a nagyobb gyerek szívesen vigyáz a kicsire, de akkor sem szabad túlzasba esni. Nem az ő gyereke.


Az ember annyit vállaljon, amennyit meg tud oldani saját erőből, ne kapásból másokra támaszkodjon, hogy jöhet a második gyerek, mert ott a nagy, majd az vigyáz rá, ha nekem kocsmázni támad kedvem.

2016. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
73%

#56, 57

Van a gyerekeidnek szabadideje is, eljárnak ide-oda a barátaikkal, vagy pelenkázásból, gyerekfelügyeletből meg a kert felásásából áll az életük? Én azért erre ennyire nm lennék büszke, hogy így élik le a gyerekek a fiatalkorukat.

2016. febr. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
14%
Kedves 60-as. természetes, hogy mindenkinek van szabadideje. Nemcsak a gyerekeknek, hanem a felnőtteknek is. Amellett piszok lelkesek, mert végre saját külön szobája lehet mind a 3-nak. Ha így haladunk, nyár végére készen is leszünk vele. Szóval van értelme a sok melónak. De például jövő pénteken is mennek a barátokkal bulizni, azt is várják már. Mi sem vagyunk robotok az apjukkal, időnként nekünk is kell a szabadidő. Mi is ki tudunk kapcsolódni, és a gyerekek is. Most is éppen azt nézzük, hova mehetnénk nyaralni. :) Még nem döntöttünk, ráérünk még. De ahhoz, hogy mindenki nyugodt, és ne lestrapált legyen, nem csak 1 embert kell leterhelni. Nem csak anya dolga a gyerek, vagy a kistesó. Bár nálunk nem is kell kérni, hogy vigyázzanak rá. Évek óta szerettek volna egy hugit. Igaz, a hugiból öcsi lett, de attól még szeretik, és szívesen vannak vele, és szeretik. Óvják őt, és vigyáznak rá. Nem teher senkinek. És szerintem nem attól leszünk egy család, hogy kinyaljuk egy gyerek fenekét, és mindent alátolunk. Lányom folyamatosan úgy jön haza az iskolából, hogy van olyan barátnője, aki mennyire irigyli. Mert ő hiába kapja meg a legújabb vackot a szülőktől, nincs idő őrá. Mert anya hol ezt csinál, hol azt, hol dolgozik, hol házimunkázik. Mi felosztjuk a tennivalót, és így a szabadidő is több lesz. Jut idő egymásra. És lehet, hogy csodabogarak a gyerekeim, de nem húzzák a szájukat, ha akad egy kis tennivaló.
2016. febr. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!