Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható, hogy a nagytesó...

Elvárható, hogy a nagytesó foglalkozzon a kistesójával, mikor meg se volt kérdezve tőle, hogy szeretne-e kistestvért? 16/L

Figyelt kérdés

A szüleim 2 hete bejelentették, hogy kistestvérem lesz. Tudom, szemét vagyok, de nem táncikáltam örömömben; alapból nem szeretem a gyerekeket, irritál a végtelen naívitásuk; de a lényeg, hogy én ezt elfogadtam, hiszen nagyrészven az ő dolguk, hogy akarnak-e még egy családtagot.


Ma délután, még szüleim elmentek moziba, és azt a feladatot adták, hogy mosogassak el, és söpörjek fel. Elmosogattam, de a felsöprésről megfeledkeztem, nem is hallottam, hogy ezt kérték volna-e, gondolom csak odavakkantották az ajtóból, mikor már én nem figyeltem rájuk. Mikor hazaértek, apa kb fél óra múlva kiszúrta, hogy nem söpörtem fel, és mikor kérdőre vont, mondtam, hogy elfelejtettem. Ő így reagálva: "Mi lesz, ha a húgodra kell majd vigyáznod? Elfelejted megetetni? Akkor sem fogsz tudni kibújni a munka alól." "Kicsit" kiakadtam, mert egy-egy alkalommal persze, vigyázhatok rá, de ők is tudják, hogy utálom a gyerekeket, és nem akarok pótszülőt játszani. Maguknak vállaltak gyereket; nem nekem. Szerintetek ez elvárható lenne tőlem?


2016. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
21%

sztem nem.maguknak szültek a gyereket.

Én mondjuk nem kerek ilyet a 13 eves lanyomtól,h takaritson, en pakolok mosok stb..inkabb megcsinalom en.

2016. febr. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
53%
Nem, de nyilván ezt ők már eldöntötték. Még van durván egy éved míg megszületik, utána egy évet még csak kibírsz valahogy, aztán elmész egyetemre és ott maradnak egyedül a gyerekkel, ingyen bébiszitter nélkül.
2016. febr. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
65%
Alkalmanként Igen, rendszeresen nem
2016. febr. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
38%

Mondjuk azoktól a szülőktől nem is várok mást, akik elmennek mozizni, a lányuk meg addig összerámolja a házat...

(Egészséges mértékig elvárható mindettől függetlenül, hogy majd segíts be nekik)

2016. febr. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
42%

16 évesen nem látod hogy koszos a padló?

amúgy féltékeny vagy majd el múlik

2016. febr. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
16%
en mondjuk ezt nem értem, h miert a gyereknek kell takarítania ha 16 ha nem.nem a gyerek akart megszületni.
2016. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
63%
Ésszerű keretek közt azért elvárható. Pl sürgősen el kell menniük valahova és nem tudják megoldani, hogy más vigyázzon rá vagy neked nincs semmi dolgod. De az, hogy ingyen bébiszitterként tekintsenek rád háááát. Ezt azért ne hagyd. Maguknak csinálták a gyereket nem neked. Ezt a következő ilyen beszólásnál jó lenne tudtukra adni.
2016. febr. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim ***** válasza:
31%
Na akkor válaszolok anyukaként. Van egy 15 és egy 5 éves lányom. És igen, elvárom, hogy vigyázzon rá. Ha jól sejtem egyébként, apád nem azt mondta, hogy kétnaponta moziba fognak menni és neked kell vigyáznod rá. Egyébként ha neked annyira fáj vigyázni a testvéredre, akkor mondd meg, hogy bunkó vagy és utálod a gyerekeket és nem ne bízzák rád, akkor nem fogják. De te se várjál ám el semmit. Mert nekik sem kötelező ám Nike cipőt venni, mert a kínaiban is tudsz járni, okostelefont se kötelező venni mert tudsz használni egy nyomógombos vackot is, internetet se kötelező előfizetni de fogadjunk, hogy minden ilyesmid megvan. Én mindenesetre nagyon büszke vagyok a nagylányomra, hogy szívesen vigyáz a kicsire, hetente több napot amíg edzőteremben vagyok, bevásárolok, vagy éppen a férjemmel szórakozni megyünk. Nem mindig és nem sokat, de szoktam mondjuk neki zsebpénzt adni ilyenért.
2016. febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
40%
Nem várhatod el, hogy a szüleid engedélyt kérjenek Tőled, hogy csinálhatnak-e még egy gyereket. Ők pedig nem várhatják el, hogy ingyen bébiszittyó legyél. Jogosan akadtál ki emiatt, mindenképp le kellene ülni a szüleiddel, és normálisan (!) megbeszélni velük a dolgot. Szerintem azt, hogy nem szereted a gyerekeket, hagyd ki a történetből, mert megbánthatod vele a szüleidet, és ez csak felesleges indulatokat szül. (Tudom, miről beszélek, mert én sem bírom őket, olyanok, mint a szellemi fogyatékosok, akaratosak, buták... na mindegy, a lényeg, hogy ezt a környezet elől - főleg egy terhes nő elől -, érdemes titkolni, mert mi megértjük, hogy odavannak tőle, de ők nem értik, hogy van, aki nem. Nem is fogják, és nem is kell megértetni velük, tényleg csak sértődés van belőle.) A lényeg, hogy enélkül is jogos az ellenérzésed, elvégre nem neked csinálták a gyereket, szóval egy gondolattal visszább menve: ülj le szépen, és beszéld meg velük a dolgot, még időben, mert ebből később jóval nagyobb konfliktusok lesznek, ha most nem tisztázzátok a dolgot.
2016. febr. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
35%

olyanok, mint a szellemi fogyatékosok, akaratosak, buták...


Gyerekek.És neked mi a mentséged???

2016. febr. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!