Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elvárható, hogy a nagytesó...

Elvárható, hogy a nagytesó foglalkozzon a kistesójával, mikor meg se volt kérdezve tőle, hogy szeretne-e kistestvért? 16/L

Figyelt kérdés

A szüleim 2 hete bejelentették, hogy kistestvérem lesz. Tudom, szemét vagyok, de nem táncikáltam örömömben; alapból nem szeretem a gyerekeket, irritál a végtelen naívitásuk; de a lényeg, hogy én ezt elfogadtam, hiszen nagyrészven az ő dolguk, hogy akarnak-e még egy családtagot.


Ma délután, még szüleim elmentek moziba, és azt a feladatot adták, hogy mosogassak el, és söpörjek fel. Elmosogattam, de a felsöprésről megfeledkeztem, nem is hallottam, hogy ezt kérték volna-e, gondolom csak odavakkantották az ajtóból, mikor már én nem figyeltem rájuk. Mikor hazaértek, apa kb fél óra múlva kiszúrta, hogy nem söpörtem fel, és mikor kérdőre vont, mondtam, hogy elfelejtettem. Ő így reagálva: "Mi lesz, ha a húgodra kell majd vigyáznod? Elfelejted megetetni? Akkor sem fogsz tudni kibújni a munka alól." "Kicsit" kiakadtam, mert egy-egy alkalommal persze, vigyázhatok rá, de ők is tudják, hogy utálom a gyerekeket, és nem akarok pótszülőt játszani. Maguknak vállaltak gyereket; nem nekem. Szerintetek ez elvárható lenne tőlem?


2016. febr. 5. 18:04
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
82%
Hát persze szuperanyukák, tök igazatok van. Így lehet a legjobb testvéri viszonyt kialakítani, hogy erővel kényszerítjük, hogy "szeresse". Ez az erőszakos hozzáállás tényleg szinte tízből kilencszer kiváló eredményt hoz bármilyen vonatkozásban! És abban is igazatok van, hogy a kérdező egy hulladék ember, hiszen a tizenéveseknek nincs is más vágyuk a világon, csak hogy hazaesve a suliból, bárgyú mosollyal az arcukon kakis pelust cseréljenek. Csak ez a buta kérdező ilyen deviáns, hogy nem látja meg a művészi vénát abban, ahogy a babicika absztrakt formában tarkón fossa magát.
2016. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

Ja, minden házimunkát én csinálok, jól tanulok, nincsenek magas igényeim, de egy sz rházi alak vagyok, mert utálom a gyerekeket. Teljesen egyértelmű. (Ja, nem.) De ti viccelődtök egy betegséggel...


Nem tudom, hogy fogom megkedvelni, ha ennyire kivételeznek vele. Ha nekem mindenből a lehető legolcsóbbat, vagy azt se vették meg nekem, akkor neki miért jár ki mindenből a luxuscikk?

2016. febr. 5. 20:27
 33/63 anonim ***** válasza:
89%
Na igen. Ez már bonyolultabb. :s De mondom, próbálj meg beszélni a szüleiddel és próbálj meg pozitívabban hozzáállni. Marha nehéz, tudom, de csak próbáld meg egyszer legalább. Ha jó kapcsolatod lesz vele és lesz egy ember, akire bármikor számíthatsz, az többet fog érni, mint bármelyik luxuscikk. Ne őt utáld, csak azért mert a szüleid így kicsesztek veled. Ez most biztos idegesítően hangzik, de gondolod át.
2016. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 anonim ***** válasza:
80%
látom jó sok szülő a nagyobbik gyereknek szült... Szép kis anya az aki elvárja a nagyobbiktól hogy pesztrálja a kisebbet, akinek az érkezését gondolom senki nem beszélte meg vele, csak az elvárások vannak. 74%-os, én inkább elbújnék és nem reklámoznám hogy a gyerekem használom ingyen bébiszitternek míg én edzek meg kocsmázgatok.
2016. febr. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/63 A kérdező kommentje:
Végre valakik értik a problémámat... igen, azzal dicsekszik, hogy a 15 évesének szülte a kistestvért... és miközben a nagyobbra lepasszolja, ő kocsmázik és minden második nap kondizik... Gratulálok neki. 👏✌👌
2016. febr. 5. 21:05
 36/63 anonim ***** válasza:
58%

Jaj kérdező, azért azt vedd már figyelembe, hogy attól, hogy valakinek gyereke lesz, még szeretne, és fog is élni az otthonán kívüli életet is. Még ha ez neked 16 évesen hihetetlen vagy megbotránkoztató is. Normális családokban meg tényleg segítik egymást a családtagok, akár abban is, hogy a másik is tudjon pihenni, kikapcsolódni. És igen, a gyerek is segíti a szülőt. Nem csak fordítva működik.

A másik, hogy nyilván fingod sincs róla, hogyan működik egy gyerek, ha azt reklamálod, hogy egy ötévesre miért kell vigyázni. Mondjuk azért, mert ha felügyelet nélkül hagyják, az nagyjából kimeríti a veszélyeztetés fogalmát. Elég gáz, hogy a szüleid téged négyévesen nyolc órákra egyedül hagytak, erről speciel meg is van a véleményem, de elhiheted, nem ez a normális.

2016. febr. 5. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
29%
Figyelj ide te ostoba tyúk. A betegségeddel senki nem viccelődött, talán ha visszaolvasod láthatod, hogy erről nem írtál előtte. Azt, hogy félresikerültél nyilvánvalóan NEM azért írtam mert beteg vagy, hanem azért mert rosszindulatú, elkényeztetett és ostoba. Ha megkérdezed, hogy egy ötéves gyerekre miért kell vigyázni akkor nemhogy ostoba vagy, annál sokkal több. De tudjuk be annak, hogy csak nem láttál még ötévest. Itt jegyzem meg neked, csak hogy tudjad, 10 éves gyereket sem szabad felügyelet nélkül hagyni. 10 éves korig ha egyedül hagysz egy gyereket és bármi baj éri, börtönbe mész. Érted? Nem véletlenül van ez így. Kérlek gondolkodj mielőtt írsz. A másik. Nyugodtan leszállhatsz a témáról, hogy háromszor az edzőteremben vagyok, sőt néha kocsmázok, nagyon sokan megteszik ezt. Képzeld, attól, hogy családot alapítunk, az életünk megy tovább. Dolgozom is tudod, nem csak szórakozok. Dolgozom a munkahelyemen, dolgozom itthon is, és a CSALÁDOM lehetővé teszi, hogy fizikailag is és szellemileg is kipihenjem magam. A CSALÁD szó magában foglalja a nagyobb testvért is. Bármennyire is úgy gondolod, hogy égbekiáltó bűn ez, nem az. Féltékeny vagy, ok. Te kevesebbet kaptál, a baba többet kap. Talán az lehet az oka, hogy akkor kevesebb pénz volt, most meg több van. Azt gondolod téged kevésbé szeretnek most, pedig bizonyos, hogy nem így van. 16 éves korában az ember gyakorta gondolja azt, hogy nem szeretik a szülei, vagy kevésé mint a kicsit, pedig nem így van. Annyit tennék még hozzá, hogy most úgy érzed rühelled a gyerekeket és utálni fogod ezt is. Nagyon sokan utálják a kicsiket, köztük vagyok én is, mármint másokét ki nem állom. Nem csak 16 de 22 éves koromban is úgy gondoltam, hogy én biztosan nem szülök mert ki nem állom a sok kis parazitát, aztán 23 évesen megszültem a sajátomat és imádom. Azóta mind a kettőt, másokét továbbra sem szívelem. Kívánom neked, hogy legyél te is úgy, hogy most még puffogsz, de amikor megszületik akkor szeressed meg. Ne ítélkezz most, mert mások gyerekei tök mások mint a te tesód lesz. És még egyszer mondom, én a betegségedről nem tudtam, és semmilyen módon nem degradáltalak le az miatt. A félelmeiden lépjél túl, anyád és apád téged pont ugyanúgy szeret, ahogy a kicsit. Jó éjt.
2016. febr. 5. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
78%

Megdöbbentem itt néhány válaszon.

Különösen a fitt kocsmázó anyukán. Nem az a gond, hogy a család összetart, de hogy konkrétan elvárni a nagyobb gyerektől, hogy ő vigyázzon arra, akit nem ő vállalt, mert anyuka fiatalon nem élte ki magát (23 évesen gyereket szülni vezethet ide, bár vannak üdítő kivételek), ez nagyon az alja.

Azon az anyukán sem tudok magamhoz térni, aki úgy neveli a gyerekeit, hogy a lány főzzön, mosson, pelenkát cseréljen, míg a fiú az apának segít odakint, ha munka van. Szerintem abban mindannyian egyet értük, hogy sz@ros pelenka gyakrabban fordul elő, mint kinti munka, szóval én ezt eleve egy elhibázott nevelésnek tartom, hogy erre és a házimunkára csak a lányt neveli.

Na de az én megdöbbenésem nem segít a kérdezőn, én is csak azt tudom mondani, mint a többiek. Ha szívből jön majd, hogy van kedved a sokkal kisebb tesódra vigyázni, az nagyon jó, de ha úgy érzed, hogy csak kihasználnak, akkor kitartást kívánok. Hamarosan eléred azt a kort, hogy ha úgy hozza a sors, hogy rossz otthon, akkor elmész dolgozni és elköltözöl otthonról. Nem a te felelősséged lesz, ha a szüleid egyedül hagyják otthon a tesódat. Aki itt okosan utalt rá, hogy az a gyerek veszélyeztetése, bizonyára úgy gondolta, hogy a szüleid veszélyeztetik.

2016. febr. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
72%
Kedves kocsmázó anyuka, te elolvastad egyáltalán mit írt a kérdező arról, hogy vele hogy bántak? Szerinted az normális, hogy 4 éves korában 8 órára egyedül hagyták??? Ez a szeretet jele? Erre mentség az, hogy nem volt pénzük? Nem, egyszerűen csak a magadfajtához (szülők) húz a szíved, mert akkor a saját hibáidat sem kell bevallani. Mindenki ilyen. Ezek bizony ocsmány, rossz szülőknek tűnnek a leírás alapján. Én simán el tudom képzelni, hogy majd a kisbaba varázsa is elmúlik mint egy új kiskutyáé, és akkor majd ő is a nagytesó mellett landol a sarokban. Vagy esetleg pénzben ugyan többet kap majd mint a 16 éves, de ugyanúgy nem fognak vele foglalkozni. Hisz már most azt tervezik, hogy le fogják passzolni, mikor még meg sem született...
2016. febr. 6. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
75%
23-as te normális vagy? Ilyeneket mondasz egy kislánynak, csak azért, mert nem szereti a gyerekeket, és nem akar a testvérére vigyázni? Anya létedre? Szégyelld magad...
2016. febr. 6. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!