Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Apósomat hogyan tudnám rávenni...

Apósomat hogyan tudnám rávenni, hogy foglalkozzon többet az unokájával?

Figyelt kérdés

Engem nagyon bánt, hogy ritkán látja és akkor is vendégségbe jön a feleségével (nem anyósom). Amúgy kedves-rendes ember.

Az én apám nem kötődik hozzám és így a fiamhoz sem. Apósom szereti a férjemet (bár elvált anyósomtól régen, de törődött vele és sógorommal) és a gyerekünk az első vér szerinti unokája-a felesége révén van még 2, velük elég szoros a kapcsolata.

Nagyon nem így képzeltem el, hogy milyen lesz a kapcsolatuk (nekem nem igazán volt nagyapám, egyik meghalt, másik külföldön) és nagyon bánt. 2 hónapja látta őt utoljára. Anyósom minden héten tud jönni, ennyit nem várok el, igazából nincsenek elvárásaim, de szeretném, ha változna a helyzet. Apósom feleségével már vannak gondjaim, szerintem a szíve mélyén örülne, ha a férjem és a sógorom nem léteznének.

A férjemmel pár hónapja külön élünk, de előtte sem volt jobb a helyzet. A férjemmel nem akarok erről beszélni, nem akarom, hogy rosszul essen neki, hogy tudatosítsam. A sógorom viszont egyetértett velem.


Mit mondhatnék neki?


2014. aug. 24. 00:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia sajnos nem sokat. Senkit nem lehet kapcsolattartásrá kötelezni,ha ő nem akarja. Neki valamiért ez elég és tudom mennyire rossz érzés,de gondold úgy ő veszít a legtöbbet. Nálunk is hasonló a helyzet. Az apósom akkor látja a fiúnkat ha mi megyünk hozzá amúgy nem töri magát. Havonta egyszer,de ha rajta múlna kétszer látta volna mióta megszületet,mert annyiszor jött el hozzánk. Eleinte engem is zavart,de most már nem foglalkozok vele. Mondjuk az én apukámmal jó a kapcsolatük szinte naponta találkoznak. Tehát ennyiből kicsit jobb a helyzet.
2014. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lennnének elvárásaid, hiszen különben a kérdést sem írtad volna ki! Az az elvárásod, hogy apósod foglalkozzon többet a fiaddal. Magyarul: te elképzelted már régebben, milyen lesz a világ, ha megszületik a fiad, és hogy nem olyan, az szerinted most az apósod hibája - aki ugyan semmit sem tud a te agyadban létező elképzelésről, sőt, van saját élete is, nem élhet a te elképzelésed szerint.

Az kellene megértened, hogy a világ nem gonosz és tökéletlen attól, hogy nem minden pontosan a te korábbi elgondolásaid szerint történik benne. Írtad, hogy apósod jár hozzátok, tehát találkozik a fiaddal, de írtad azt is, hogy a feleségét nem kedveled - talán érzik, és ezért nem mennek gyakrabban.

2014. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Oké, vannak elvárásaim, szeretném, hogy kapcsolat legyen közöttük, valami igazi. Én úgy értettem, hogy nem várom el, hogy hetente jöjjön. Nem tudom miért, de azt érzem ki a szavaidból, mintha vétek lenne egy nagyapától elvárni, hogy unokázzon. Csak tudom, nem jó nagyapa nélkül és nem ezt kívánom a fiamnak.
2014. aug. 24. 22:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Az én gyerekeimnek van egy darab nagymamájuk, és egy pótnagymamájuk. Semmiben nem szenvednek hiányt. Semmit nem kell eröltetni. Jó, ha van nagypapa, de, ha nincs, akkor sem lesz rosszabb élete a gyerekednek..

Nem is értem, hogy mi a gond.

2014. szept. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!