Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemsokara meghazsodok, de az...

Nemsokara meghazsodok, de az uj nevemmel kapcsolatban nagyon nem tudok dulure jutni a szuleimmel. Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rettenet hosszu nevem lenne, ha felvennem a ferjem nevet, es a sajtomat is megtartanam. Az en lanynevem Temesszentandrassy-Kiss, mivel kotojelesen megkaptam Edesanyam vezeteknevet is. A ferjem neve Popovics. A szuleim nagyon kiborultak, mikor azt mondtam, hogy nem tartom meg a lanynevem, szerintuk egyertelmuen Popovics-Temesszentandrassy-Kiss kell, hogy legyek. Mondanom se kell, hogy ez durva lenne. Nem akarom oket se megbntani, es tudom, hogy az en dontesem, de akkor is kellemetlen a helyzet. Erveltek azzl, hogy ez egyedi stb. Tudom, hogy rettenesetesen megsertodnenek. Jart valaki igy?
2015. júl. 2. 22:27
1 2 3 4 5 6
 41/56 anonim ***** válasza:
78%
Reménykedtem,hogy Krisztina vagy esetleg Izabella! Hallod remek kis vezetéknév ez a Temesszentandrási!Csak ezt hagyd meg!:)
2015. júl. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/56 anonim ***** válasza:
93%

"Ne hagyd, hogy a szüleid beleszóljanak a névválasztásba. Ebben a leendő férjeddel kell megegyezned, másnak nincs köze hozzá. A helyében aggasztónak találnám, hogy a leendő feleségem a szülei véleményén aggodalmaskodik egy ilyen kérdésben."


Szerintem meg egyedül az ő dolga. Ha már a férje beleszól, akkor ennyi erővel a szülei is.

2015. júl. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 A kérdező kommentje:
40. Ritka ertelmes vagy. Jobb, hogy agressziv es primitiv vagy? Pff..Nem nem halottam rola, es nem is tetszik ez verzio, hanem ugy tetszik, hogy veszem fel az o nevet. Pont. Remelem kielegito a magyarazat. Igen, kerdezem a jonepet, de nem arrol, hogy felvegyem e a "kanom" nevet, es o felvegye e az enyemet. S..ggfej.
2015. júl. 3. 16:15
 44/56 anonim ***** válasza:
71%

Helló Baronessz!


A településünkön egy idős nő apja Vitéz Répceszemeri volt, igy lett a néni neve Répceszemeri Kiss Mária.

Répceszemeren volt a család birtoka.


mint pl. horthy vitéz nagybányai horthy


legyél inkább Popó Cici! :-)

2015. júl. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/56 anonim ***** válasza:
46%

kedves Kérdező. azért mondja mindenki, hogy ne vedd föl a Popovicsot, mert mindenki POPÓnak fog hívni a hátad mögött.

gyönyörűszép neved van, és eldobnád egy Popóért. gratula!

2015. júl. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 A kérdező kommentje:

Meg szerencse, hogy nem primitiv a tarsasagunk, aki meg ebbol kepes viccet csinalni, nezzen magaba. Amugy valoszinuleg -né leszek.

Udv mindenkinek

2015. júl. 3. 17:52
 47/56 anonim ***** válasza:
41%
:) Akkor te leszel a Popóné :) Ha hiszed, ha nem, kollégák elfognak ezen poénkodni :)
2015. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 anonim ***** válasza:
40%
Amúgy szerintem kamu a kérdés.
2015. júl. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/56 anonim ***** válasza:
44%

"Amugy valoszinuleg -né leszek."


Gratulálok, az lesz a neked való.

Popóné Erzsike Marika. Jól be fogsz majd olvadni a faluközösségbe a vegyesbolt meg a kocsma között.


Nehogy véletlenül hallgass a többségre!

Csak tudnám minek kérdezted egyáltalán, amikor magadtól ilyen nagyon okos vagy...

2015. júl. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
64%

Nem terveztem hozzászólni, csak figyelést állítottam be, de arról, hogy Popovics, nekem is kapásból a Popó ugrott be, én biztosan nem venném fel. :)

Popóné.

Nem hinném, hogy itt mindenki, akinek ez ugrott be először, olyan műveletlen lenne, legfeljebb a ti társaságotokban csak a hátad mögött mernek majd szólni ezért.

2015. júl. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!