Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemsokara meghazsodok, de az...

Nemsokara meghazsodok, de az uj nevemmel kapcsolatban nagyon nem tudok dulure jutni a szuleimmel. Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rettenet hosszu nevem lenne, ha felvennem a ferjem nevet, es a sajtomat is megtartanam. Az en lanynevem Temesszentandrassy-Kiss, mivel kotojelesen megkaptam Edesanyam vezeteknevet is. A ferjem neve Popovics. A szuleim nagyon kiborultak, mikor azt mondtam, hogy nem tartom meg a lanynevem, szerintuk egyertelmuen Popovics-Temesszentandrassy-Kiss kell, hogy legyek. Mondanom se kell, hogy ez durva lenne. Nem akarom oket se megbntani, es tudom, hogy az en dontesem, de akkor is kellemetlen a helyzet. Erveltek azzl, hogy ez egyedi stb. Tudom, hogy rettenesetesen megsertodnenek. Jart valaki igy?
2015. júl. 2. 22:27
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
85%
Lehetnél Popovicsné Temesszeandrásyy-Kiss. Így engedélyezik. Csak kegyetlenül hosszú.
2015. júl. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
89%
ja én azt hittem, ezek csak példanevek, de tényleg Popovics a férjed? ezek nem illenének egymás mellé még akkor sem, ha lehetne dupla kötőjel, mert ez szláv név, neked meg mind a kettő magyar...
2015. júl. 3. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
61%

Hát fura szokások vannak nálatok, ha csak úgy akarnád megváltoztatni a neved mert pl. nem tetszik akkor jogos a sértődés, de férjhez menetel után? Na ne már...


Amúgy írták páran, hogy férfi is változtat nevet, nekem ez új :D Oké, egyenlőség meg minden, de ez már a ló túlsó oldala. Attól nem lesz kevesebb egy nő ha csak ő változtat, ez egy szokás, így alakult ki, ennyi.

2015. júl. 3. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 anonim ***** válasza:
52%
Ezt a Popvics nevet inkább ne akard felvenni :)
2015. júl. 3. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/56 anonim ***** válasza:
25%

Az előkelő szülők mérgesek, hogy el akarod dobni a nemesi neved. :-)

Ma már nem divat a vitézi rangot viselni!

2015. júl. 3. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
34%
Max úgy veheted fel, hogy Popovicsné Temesszentandrássy-Kiss XY, de ez ìgy kegyetlenül hosszú, sok hivatalos iratba ki se fér...ráadásul aláírni is egy örökkévalóság. A szüleid meg ne szóljanak bele.
2015. júl. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
25%

Te meg sértődj meg lélegzésükön. XDXDXDXDXD

Képzeld el csak te vagy földön. Milyen nevet akarsz elöbbiek közül?

Ha megvan válasz, megvan e válasz is.

2015. júl. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 anonim ***** válasza:
85%

Nos! Először is mi a bánatnak kellett a Kiss tucatnevet hozzákötőjelezni apukád nevéhez amikor megszülettél? Gondolom akkor is és most is anyukád volt a fő "tanácsadó"! A helyzetből adódóan akkor nem tudtál ez ellen tiltakozni,de most állj a sarkadra,mert ha nem teszed akkor majdan 9 hónapig viták és sértődések között kell várnod a gyermekedet,mert az unokát is "jó szokás" szerint a nagyi akarja majd elnevezni!

Döntsd el neked mi tetszik és az lesz a neved! A tied ergo senki ne szóljon már bele!

Mi se!:)

2015. júl. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/56 anonim ***** válasza:
75%
Én férfiként nagyon szívesen felvenném a vezetékneved... Szerintem gyönyörű. A leendő férjeddel ezt az eshetőséget nem beszéltétek át?
2015. júl. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
89%

4:27. § [Névviselés a házasságban]


(1) A feleség a házasságkötés után, választása szerint viseli


a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;


b) a férje teljes nevét a házasságra utaló toldással, amelyhez hozzákapcsolhatja a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét;


c) a férje családi nevét a házasságra utaló toldással és ehhez a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét hozzákapcsolja; vagy


d) a férje családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.


(2) A férj a házasságkötés után, választása szerint viseli


a) a születési nevét vagy a házasságkötés előtt közvetlenül viselt nevét; vagy


b) a felesége családi nevét, hozzákapcsolva saját utónevét.


(3) A férj, illetve a feleség a házasságkötés után házassági névként kettőjük családi nevét is összekapcsolhatja, hozzáfűzve a saját utónevét. Az összekapcsolt házassági név családi nevekből képzett része legfeljebb kéttagú lehet.

2015. júl. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!