Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemsokara meghazsodok, de az...

Nemsokara meghazsodok, de az uj nevemmel kapcsolatban nagyon nem tudok dulure jutni a szuleimmel. Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rettenet hosszu nevem lenne, ha felvennem a ferjem nevet, es a sajtomat is megtartanam. Az en lanynevem Temesszentandrassy-Kiss, mivel kotojelesen megkaptam Edesanyam vezeteknevet is. A ferjem neve Popovics. A szuleim nagyon kiborultak, mikor azt mondtam, hogy nem tartom meg a lanynevem, szerintuk egyertelmuen Popovics-Temesszentandrassy-Kiss kell, hogy legyek. Mondanom se kell, hogy ez durva lenne. Nem akarom oket se megbntani, es tudom, hogy az en dontesem, de akkor is kellemetlen a helyzet. Erveltek azzl, hogy ez egyedi stb. Tudom, hogy rettenesetesen megsertodnenek. Jart valaki igy?
2015. júl. 2. 22:27
1 2 3 4 5 6
 11/56 A kérdező kommentje:
Ertem. Ez esetben nekik kellemetlen, hogy itt erszakoskodnak. En azt hittem, hogy a Tem-Kiss az egy nevnek szamit.
2015. júl. 2. 23:02
 12/56 A kérdező kommentje:
A szuleim mondtak, hogy utanakerdeztek az anyakonyvvezetonel.
2015. júl. 2. 23:03
 13/56 anonim ***** válasza:
95%

Maradnék a saját nevemnél, leginkább azért, mert amúgy sem akarom senki nevét felvenni, tetszik a sajátom.

Te pedig tégy úgy, ahogy neked jó, igazuk van a többieknek, a neveddel neked kell együtt élned, nem másnak.

2015. júl. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
93%

Ahogy végigolvastam a kérdésed, eléggé elkezdtem röhögni, ugyanis az én nevem Kiss, egy rövid és tucat keresztnévvel. Utálom. És mindig arról álmodoztam, hogy egyszer elvesz valaki, akit TEMESSZENTANDRÁSINAK!! hívnak, és fölvehetem a nevét... :) Nos, végül egy tucatnevű pasi vett el, én meg maradtam Kiss, viszont annyit nyertem vele, hogy nem kellett papírok után rohangálni és kicsengetni érte többezer forintot.

Azt a nevet viszont, hogy Popovics, akkor sem venném fel, ha könyörögnének érte. (Nem sértésnek szántam, de tény.)

2015. júl. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
80%

Rövidíttesd le így: Kiss-Popó Erzsébet.


Amúgy meg mi az istenért kell megváltoztatni a neved, ha

1.) úgyis macera lesz a rokonokkal,

2.) az összes okmányodat le kell cserélned hozzá,

3.) a kanod nem változtatja meg a sajátját?

Így mi az értelme?

2015. júl. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 A kérdező kommentje:
Utolso elotti ez nem semmi :) utolso, te meg ne legyel bunko, kerlek. Mi az, hogy kanom?! Nalunk sosevolt szokas a ferfinak a no nevet felvenni. Egy part ismertem egesz eletemben, ahol a ferfi fevette, egeszen addig nem is hallottam ilyesmrol. Az, hogy miert veszem fel, ahoz neked semmi kozod!
2015. júl. 3. 00:34
 17/56 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem ne vedd fel a férjed nevét.
2015. júl. 3. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
82%

Nem bántásból mondom, de eleve nem venném fel azt a nevet, hogy Popovics, bár nyilván rosszul esne a páromnak meg a családjának, de én nem tudnék ilyen idétlen névvel élni, és a gyerekeimnek sem adnám, mert egész gyerekkorában csúfolnák és még felnőttként is kuncogna mindenki, aki meghallja.

A másik pedig, hogy a Temesszentandrássy tényleg gyönyörű név, és tényleg nagyon különleges. Ma már csak annak lehet ipszilonos neve, aki ezt örökölte, felvenni csak úgy nem lehet. Ez egy hatalmas kincs, amit nem lenne szabad eldobni. A gyerekeknek is ezt a vezetéknevet adnám. Ilyen ajándékot illik megbecsülni. Én a két kezem összetenném, ha "nemesi" nevet viselhetnék.

Ha tényleg van lehetőséged az összes nevet megtartani, akkor tedd úgy. Akkor mindenki boldog lehet. Kivéve, aki éppen számlát állít ki a nevedre. De azzal nem kell foglalkozni. :D

2015. júl. 3. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Nem ertem mi baj van a Popviccsal. Egy nev, mint barmely masik. Teny, hogy apam neve kulonleges, alairom, viszont a Popvics a Szerelmem neve, el se tudom kepzelni, hogy ne vegyem fel, amugy sose erte miatta atrocitas. A 3 nevesnek utana kerdezek ennis a biztonsag kedveert, mert kinezem a szuleimbol, hogy ravagtak, holott nem igaz, csak, hogy "nyertesen" jojjenek ki a beszelgetesbol.
2015. júl. 3. 01:20
 20/56 anonim ***** válasza:
95%

Hogy én mit tennék?

Én meghagynám a saját vezetéknevemet mindenképpen. Sokkal egyszerűbb pedig a tiédnél, de én nagyon szeretem, ezzel éltem le az eddigi életemet, és ezzel is szeretném.

Viszont az a te döntésed, hogy a saját neveddel mit kezdesz. Ha te Popovics szeretnél lenni, akkor legyél az. Ne befolyásoljon más véleménye.

2015. júl. 3. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!