Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nemsokara meghazsodok, de az...

Nemsokara meghazsodok, de az uj nevemmel kapcsolatban nagyon nem tudok dulure jutni a szuleimmel. Mit tennetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy rettenet hosszu nevem lenne, ha felvennem a ferjem nevet, es a sajtomat is megtartanam. Az en lanynevem Temesszentandrassy-Kiss, mivel kotojelesen megkaptam Edesanyam vezeteknevet is. A ferjem neve Popovics. A szuleim nagyon kiborultak, mikor azt mondtam, hogy nem tartom meg a lanynevem, szerintuk egyertelmuen Popovics-Temesszentandrassy-Kiss kell, hogy legyek. Mondanom se kell, hogy ez durva lenne. Nem akarom oket se megbntani, es tudom, hogy az en dontesem, de akkor is kellemetlen a helyzet. Erveltek azzl, hogy ez egyedi stb. Tudom, hogy rettenesetesen megsertodnenek. Jart valaki igy?
2015. júl. 2. 22:27
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
62%

Ano kábel tv technikusként dolgoztam,és szerződéskitöltéseknél az ilyen neveket sose szerettem.

Gondolj bele,egy ilyen névvel aláírni. Egy szerződést akár 8-10 helyen,és olvashatóan kell. Kevés a szignó. :) Sértődés ide,vagy oda a logikus lehetőséget választ.És mi lenne,ha a férjed venné fel a te neved? Mert azt is lehet.

2015. júl. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
36%
Három vezetékneved nem lehet, tehát nem lehetsz Popovics-Temesszentandrássy-Kiss. Nézd, ha az én lányom lennél, nekem is rosszul esne, ha el akarnád dobni a neved. Miért nem tartod meg? A férjed is fel akarja venni a tiédet?
2015. júl. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
29%
ÉS ha lerövidítenéd? Popovicsné T-Kiss XY
2015. júl. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 A kérdező kommentje:
Ezzel en is erveltem, de, lehet 3, kulon kervennyel. A ferjem nem veszi fel, eszebe se juott. Amugy csak kivancsisagbol, miert kerdezed? Elhiszem, hogy rosszul esne, de ez a nev igy nagyon gaz :(
2015. júl. 2. 22:40
 5/56 anonim ***** válasza:
88%

Hát szerintem ahol csak az egyik fél változtat nevet, az olyan felemás... mintha félig lennének házasok. Ismeretségi körömben vagy egyikük se változtat, vagy mindketten.

Ez a külön kérvénnyel 3 név nekem elég fura, kérdezted hivatalos helyen is vagy csak a szüleid mondták?

2015. júl. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
100%
Két kötőjel eleve nem lehet.
2015. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen kérvény!
2015. júl. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
88%

1. 3x kötőjeles nem lehetsz, így az alternatívák összetett névként: Popovics-Kiss, Kiss-Popvics, Temesszentandrassy-Popvics, Popovics-Temesszentandrassy.

2. A szüleidnek semmi köze az egészhez, ez a te döntésed kell, hogy legyen. Nem értem miért hódolsz be az érzelmi zsarolásnak? Vedd fel úgy, ahogy TE szeretnéd - nem a férjed, nem a szüleid, nem az anyósod, nem a szomszéd Béla bá, hanem TE. NEKED kell majd ezzel a névvel élned.


U.i.: A Popovics név tényleg elég röhejes, a mostani neved, bár hosszú, sokkal szebb.

2015. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
100%

"ÉS ha lerövidítenéd? Popovicsné T-Kiss XY"


Ez a lehetőség nem létezik. A magánéletedben úgy rövidíted, ahogy akarod, de hivatalosan nem lehet senki "T." vezetéknevű sem első, sem második vezetéknévként, ilyen nincs, nem bejegyezhető.

2015. júl. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 anonim ***** válasza:
36%
Ha az én lányom lennél, nekem nem esne rosszul. Miért is kéne, hogy rosszul essen? Ez a természet rendje, hogy a lány megházasodik és asszony lesz, "asszonynévvel". És itt nem feltétlen a PopovicsNÉ-re gondolok. Hanem arra, hogy akár új nevet is választhatsz. Én elmondanám a szüleimnek, hogy az új névvel nem leszek új személyiség, az maradok, aki voltam. De! Házas asszony leszek. Lesz egy új családom. Emellett felnőtt, független nő vagyok, ráadásul lassan feleség is. Saját, önálló döntésekkel. Kész tények elé kell őket állítani, aztán kicsit sajnálni őket, de nem engedni. Amúgy nem az a bajuk, hoyg senki nem viszi tovább a Temesszentandrássy nevet? Ez a név anyukád révén lett? Nekem tetszene a Popovics(né) T. Krisztina(itt a te keresztneved) is.
2015. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!