Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi idős baba jelenlétében...

Mennyi idős baba jelenlétében nem illik már szeretkezni?

Figyelt kérdés

14 hónapos kisfiúnk van, még csak 1 szobás lakásban lakunk, a kiságya a szobánkban van. Nem tudom, hogyan látja ő azt, amit csinálunk. Nem tudom, mire emlékezne később.


Egy barátnőm mondta, hogy az ő 2 éves kislánya azt hitte mikor látta, hogy az apja bántja az ő anyját és sírt.


Mi mindenesetre megvárjuk, hogy ő elaludjon és igyekszünk takaró alatt maradni. De azért nem tudom, mi az a kor, mikor már nem szabadna egy babának a szobában tartózkodnia.

(Hamarosan költözünk és saját szobát kap.)



2015. jún. 17. 22:22
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 anonim ***** válasza:
53%
Előző, miért, te nem úgy tudod, hogy a családos emberek többsége leggyakrabban a hálószobájában szokott szeretkezni?
2015. jún. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:

Igen, igazad van, tenyleg ugy irja a Ranschburg Jenös cikk. Viszont nem ugy ertettem, h a Ranschburg Jenő megerdemli a lepontozast, hanem ha a lepontozok lepontoznak egy valaszt, ami amellett szol, h "NE" vagy eppen "IGEN", ugyanezen az alapon a szakember valasza is lepontozhato, ha mar annyira pontozgatunk = eppolyan ertelmetlen. Szamomra ugy tünik, Raschburg Jenö nem tul sok mindennel tamasztja ala az erveleset, mas pszichologus meg mashol huzza meg a hatart. (Hogy a gyerek ne vegye eszre, abban alt. egyetertenek, ahogy ezt sztem minden ember erzi is valahol.)

56.

2015. jún. 20. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 anonim ***** válasza:
55%
Így van, kedves utolsó, abban, hogy a gyerek lehetőleg ne vegye észre, abban kb mindenki egyet ért, aki nem, aki nézőre vágyik, az ugye már exhibicionista:)
2015. jún. 20. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
Figyelj, egyénfüggő, hogy a gyerek mire emlékszik vissza. De ha nagyon erős benyomásként él meg valamit, akkor sanszos. Pl azt mondják, 2-3 éves kortól vannak emlékeink. Ehhez képest én még emlékszek arra, hogy csecsemőként a régen használt "hálós" mérlegben mérnek és rettegek attól, hogy ki fogok esni. Tisztán látom magam előtt az akkori doktornő és anyu arcát. Emlékszem minden mozdulatukra, szándékukra, hanghordozásukra, sőt még néhány szóra is. És az csak egy sima rutin mérés volt, amit pechükre én traumaként éltem meg, ezért emlékszek rá. Akkor vajon milyen lett volna látni a szüleimet?! A takaró alatti verzió mindenképp jobb, mint anélkül, de ha módotok van rá menjetek ki a fürdőszobába, konyhába. (Biztosan van még 1 külön helység) Nem olyan konfortos ágy nélkül, de valamit valamiért. Azért is jó, ha erre most találtok megoldást, mert ha később nagyobb lakásba költöztök, akkor sem biztos, hogy a 2-3 éves kisfiú nem fog félelmében bekérezkedni a ti szobátokba, és akkor megint patthelyet elé lesztek állítva.
2015. júl. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 anonim ***** válasza:
69%

"egyénfüggő, hogy a gyerek mire emlékszik vissza"

Ez igy van, de nemcsak az emlekezesröl van szo. Ha ugyanez, ami az emlekeidben megmaradt, a tudatalattidba lenyomod, szinten problemakat okoz. Tehat ki tudja, h ez a babanak hogy jön le, mit okoz...? Egyertelmüen bizonyitott lenne, amikor meg pszichologusok között is ellentmondas van?

Akkor a pontozas itt mi alapjan megy?

Akkor mindenki döntse el maga, h a kenyelmet, neki pillantanyilag jobbat valasztja, kockaztatva a lehetöseget is a gyerekre akarhogy hatasnak, vagy ...

56.

2015. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
0%
az én torkomba más nyomtak le s nálam ez meghatározta hogy mi alapján pontozok
2015. júl. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!