Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam meg neki, hogy rosszul...

Mondjam meg neki, hogy rosszul esik ha kivételezik az új gyerekeivel?

Figyelt kérdés
9 éve elváltam, van egy 14 éves lányom. Exem rögtön újra megnősült és van 2 ikerfia az új házasággából, akik 8 évesek lesznek. Exemmel olyan semmilyen a viszonyunk, látszatra jóban vagyunk, de nem beszélünk a szükségesnél többet. A lányom hétvégente náluk van és néha hétköznap is átmegy, mert imádja a testvéreit, apját is és a nővel is jól kijön, ebben soha nem korlátoztam, mindig mehetett ha volt kedve. Bár szereti a testvéreit, látom rajta, hogy rosszul esik neki, hogy ők mindig mindenből többet, jobbat kapnak. Pl ha elviszik a lányom vásárolni, mert szülinap/névnap lesz mindig kínaiba mennek, de a két fiú tetőtől-talpig márkásbam jár. A lányomnak még egy tőlem örökölt 5 éves mobilja van, wifi sincs rajta, lassan érik neki egy új mobil, de az exem ilyet nem vesz észre, lényeg, hogy a két 8 éves gyereknek külön-külön iphone-ja van! A lányom rendes, szerény gyerek, nem szereti a feszültséget, a testvéreitől meg nem irigyli, így nem mutatja az apjának, hogy rosszul esnek neki ilyen dolgok, de nálam tegnap kiverte a biztosítékot, gondolkodom, hogy beszélek vele. Tegnap átment a lányom apjához, este rosszkedvűen, szótlanul jött haza. Elmondta, hogy hallotta amint apjáék tervezik a júniusi nyaralást, épp lefoglaltak valami szállást a neten. Horvátországba mennek a gyerekekkel meg valami ismerősökkel. Lényeg, hogy megbeszélték a részleteket, ki hol fog aludni, milyen kocsival mennek, ki melyikben lesz, stb és lányomnak a hallottakből világoss lett, hogy vele nem terveznek, pedig nem volt még tengernél, sajnos 1 fizuból én nem tudom elvinni. De ami a lányomat igazán megbántotta az az, hogy a feleség felvetette, hogy mivel úgysem személyek után kell fizetni, hanem fix ára van a szállásnak, vigyék már el a Vikit is, ő a feleség unokahuga, kb egy idős a lányommal, hogy örülne majd neki stb...hát komolyan, én ezt fel nem foghatom, zéró tapintat a részükről. Tényleg nem veszik észre, mennyire rosszul eshetett ezt hallani a lányomnak a szomszéd szobában? Én legszívesebben beszélnék az exemmel, de a lányom kérlel, hogy ne tegyem, mert nem akarja, hogy azért vigyék, mert szóltam, stb...Ti mit tennétek?
2015. márc. 31. 10:05
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
Sajnos az egyetlen, amit tehetsz, hogy a lányodat egy erős, magabiztos, értő és érző lénnyé neveled, aki egyedül is képes kiállni a saját érdekeiért, felismerni az emberi viszonyok valódi működését, és majd önállóan, harag nélkül leválni az apjáról. Sajnos te nem mehetsz végig helyette ezen az úton. Neki kell megélnie a sok csalódást, majd a felismerést, végül pedig a döntést, hogy hogyan is áll majd az apjához (közömbösen eltávolodik, vagy a sarkára áll, és tudatosan a kezébe veszi a kapcsolatuk alakítását - mindkettő jó út). Okos lánynak tűnik a gyermeked, te sem tűnsz ostobának, szerintem nem lesz itt gond.
2015. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
Nekem ezek alapján úgy tűnik, hogy apuka új felesége akarja fúrni a "régi gyereket", és apuka törődne a gyerekével, de az új feleséggel sem akar konfrontálódni. Nem lehet, hogy ez a gond?
2015. márc. 31. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

A lakással kapcsolatban is ügyesen kiosztottad , sajnos a lányod, nem akarja,hogy az apja megharagudjon rá azért nem mer szólni szegény. Úgyhogy Neked kéne kiállni az érdekeiért az apjával szemben.

Szerintem a gyerek telefonja és nyaralása biztosítása a gyerek egyéb költségei közé sorolható, magyarán a Veled megbeszélteket semmibe veszi.

Egyb. a nyaralás részleteire is rákérdezhetsz. Megkérdezed kíváncsiságból hogyhogy nincs hely az autóba, hisz elvileg 4-en vannak, ők meg akkor 5-en mennek. Utána már megmondhatod a véleményed és a nem derül ki ,hogy a lányodtól már tudtad.

2015. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim válasza:
Nagyon szomorú hogy az exted különbséget tesz gyerek és gyerek között....Aláírom hogy a kisebbik gyerek az mindig "jobb helyzetbe van " ilyen téren de ez már túlzás.:(
2015. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Az anyám esetében ugyanez volt, elváltak a nagyszüleim és a nagyapám 2. házasságából született a nagynéném, akivel ritkán, de találkozott. A nagyapám nem nagyon foglalkozott anyámmal és ezt őt mélyen érintette, a mai napig felemlíti néha.
2016. jan. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!