Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi okozza azt, ha egy szülő...

Mi okozza azt, ha egy szülő kivételezik a gyerekeivel?

Figyelt kérdés
Nem fogok elítélni senkit, de ha van itt olyan, aki kivételezik a gyerekei között mondja el kérem, hogy miért, és hogy mit tud csinálni az a gyerek, akivel nem kivételeznek, hogy mégis egyforma legyen? Tényleg nem fogok elítélni senkit, de nagyon kérlek őszintén válaszoljatok! Előre is köszönöm.
2010. aug. 19. 15:36
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ja ez a mit tud tenni az a gyerek akivel nem kivételeznek, ő tulajdonképpen nem gyerek, felnőtt, de gondolom ez a lényegen nem változtat.
2010. aug. 19. 15:38
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a büdös életbe egy szülő sem fogja beismerni!! Ezt csak az érintett és kívülálló veszi észre, legalábbis szerintem.
2010. aug. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nem hiszem el, hogy nem tudja magáról valaki, amikor szándékosan csinálja. Azért bízom ebben, mert ez anonim, itt név és minden nélkül bevallhatja bárki.
2010. aug. 19. 15:42
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, az ilyenek tényleg nem veszik észre. Sőt, mi több, meg vannak győződve róla, hogy ők a legtökéletesebb szülők. EGYFORMÁN szeretik a gyerekeiket. Ha finoman megpróbálod rávezetni a valóságra, felháborodik még a puszta feltételezés miatt is.
2010. aug. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
98%

Hárman vagyunk testvérek, két lány, 1 fiú (a fiúval ikrek vagyunk). Ő mindig drágább holmikat vehet, mint mi, későn érhet haza este, nem piszkálják apróságokkal, mint pl. nővérkémet.(Apróság pl. hogy valami elöl van a szobában, és nem a helyén. A bátyám a legrendetlenebb közülünk, mégis nővérkémmel kiabálnak emiatt állandóan.) Ja és persze a barátnője miatt sem szólnak, pedig a nővéremet k*rvázták már le azért, mert volt több barátja. (Nővérkém 16 évesen, bátyám 14 évesen ápolt ilyen viszonyoakt.)

Szerintem ez azért van, mert

-ő fiú, és a nővérkém után már vágytak az ősök egy fiúra,

-apám fejébe vette, hogy a nővérkém zabigyerek és nem az övé,

-apám eleve egy hímsoviniszta, diszkrimináló, kevély, beképzelt személy; aki szerint midnen nő hülye.

Én azt tudom csinálni, hogy jól tanulok, jó kislány vagyok. De annyira kivagyok, hogy most, 14 évesen nyugtató kell szednem. Kinéztem jó messze innen egy nekem megfelelő iskolát, ahova át akarok kerülni és kollégiumban lakni.

14/L

2010. aug. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor nem fogom megtudni? :( Pedig annyira bíztam benne. Pedig én ezt képtelen vagyok felfogni, ha valakire többször rászólnak, észreveszi mindenki, csak ő nem, holott szándékosan ezt csinálja? Én vagyok hülye vagy ez tényleg logikátlan? :( Meg azt sem értem miért lehet egy gyerek jobb, mint a másik :( A macskáim között nem tudok különbséget tenni, nemhogy olyanok között, akiket azért csinálok, hogy szeressem :( Számomra ez nagyon bántó és elképzelhetetlen :(
2010. aug. 19. 15:51
 7/16 A kérdező kommentje:

15:50


Nagyon sajnálom :( Nálatok a dolog komplikáltabb, én így felnőtt fejjel azt mondom teljesen igazak a feltételezéseid, valóban ez lehet az ok.

2010. aug. 19. 15:52
 8/16 anonim ***** válasza:
Örülök, kérdező, hogy választ kaptál a talányra. :D Dumálhatnánk, ha akarsz.
2010. aug. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hát, ez a te eseted, nálunk nincs ilyenről szó, hogy egyik szülő azt hiszi nem az övé vagyunk, szóval ez nem áll fenn és hímsovinizmus sincs. Ha akarod beszélhetünk persze, én olvasom ezt a kérdést mindig, minden nap megnézem a feltett kérdéseimet, hogy van-e rájuk válasz.
2010. aug. 19. 17:55
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek olyat, aki kivételez az egyik gyerekkel, de soha nem ismerné be, pedig mindenki látja. Szóval az okot sem tudom sajnos. Talán az lehet az ok, hogy önmagát jobban látja az egyikben, jobban megtalálja vele a közös hangot, vagy ilyen gyerekre vágyott. Én soha nem tennék ilyet, mert a gyerekeimet olyannak fogom imádnia, amilyenek lesznek majd.
2010. aug. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!