Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi az oka annak, hogy néhány...

Mi az oka annak, hogy néhány szülő kivételezik a gyermekeivel?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arra lennék kíváncsi, hogy tényleg miért kivételeznek a szülők? Tudom, hogy nem mindenki, de ha van itt olyan, aki kivételt tesz kérem írja le miért történt. Elég sok két három gyerekes házaspárt ismerek és a saját szememmel látom, hogy szabályosan mintha jobban szeretnék egyik gyereküket a másiknál, és látom is a gyereken, hogy rosszul esik neki, hogy is ne esne rosszul. Fogalmam sincs mi váltja ezt ki. Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. jan. 9. 15:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha néha úgy is látszik kívülről, nem biztos, hogy úgy is van.

Nekem 2 gyerekem van, fiú és lány. A lány a kisebb vele teljesen más a kapcsolatom. Kivülről lehet, hogy úgy néz ki, hogy kivételezek vele, mert mindenhová együtt járunk, együtt látnak stb, míg a fiúval sosem, és többet beszélek a lányomról, mert vele több a közös pont. De a fiamat ugyan úgy szeretem és rá máshogy nézek, büszke vagyok rá, hisz már majdnem érett felnőtt férfi. És nagyon vigyázok, hogy ő mindenből ugyan úgy részesüljön mint a lányom, ha nincs is mindig velem, mert ő már külön utakat jár. Nem is vinne rá a lélek, hogy egyiket jobban szeressem, mint a másikat.

Lehet, hogy van ilyen, de az nem szülő!

2010. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Na igen, én is nagyon elítélem az ilyet. Viszont amit én látok az tényleg a közvetlen szomszédságban van. A kicsinek mindene megvan, a nagy turkálós ruhákban jár, a kicsinek tényleg anyagilag és érzelmileg is több van adva. Fogalmam sincs mi ennek az oka :(
2010. jan. 9. 15:33
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi a különbség közöttük? milyen neműek? Mert lehet, hogy ez csak látszat. Lehet, hogy a nagy szeret különösen öltözni. Én is azért öltözök turkálóból, mert ott találok a stílusomnak megfelelőt.
2010. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Sokan azt hiszik, hogy egy szülö akkor szereti a gyerkeit egyformán, ha mindent ugyanúgy csinál velük, pedig ez tévedés. Minden gyerek más, és a szülö dolga úgy viselkedni a gyerekével, ahogy neki a legmegfelelöbb. Pl ha egy határozott gyereked van, akkor neki máshogy kell megmondani, hogy csináljon meg valamilyen munkát, mint egy túlérzékeny, tétova tipusúnak - ha úgyanúgy próbálnád, akkor valamelyik meg úgy értené, ahogy te gondolod.
2010. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok, nővéreméknél nem ilyen durva a helyzet, ahogy leírtad, hogy ruházatban, stb, különböznének, de érzelmileg, szeretetből jóval többet kap a fiú, a kisebb. Néha már úgy érzem, van is valami beteges ebben a ragaszkodásban. Nekem még nincs gyerekem, biztos, ha lesznek, nagyon fogom őket szeretni, de amit a nővérem csinál, az már túlzás. Majdnem 10 éves a gyerek, de mellette fekszik, amíg el nem elszik, stb. Ha a gyereknek van valami kisebb baja, a fogát húzzák, stb, nővérem úgy görcsöl, mintha a gyerek élet-halál között lebegne.

A nagyot sem hanyagolja el, de ő még kisebb korában mondta nekem, hogy anya engem nem szeret, csak az öcsémet. Akkor beszéltem nővéremmel, de nem változott a helyzet.

Én nem szeretnék majd különbséget tenni a gyerekeim között. (Ja, mellesleg a kissrác is megsínyli, nagyon érzékeny, állandóan fáj a gyomra (lelki eredetű okok) vannak barátai, de eléggé visszahúzódó.)

2010. jan. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A turkálót nem úgy értem, hogy baj, mert tényleg marha jó ruhákat lehet ott találni, de náluk nem ez a helyzet, egyszerűen nem tartják annyira a nagyot, hogy annyit költsenek rá, mint a kicsire. Nem csak anyagiakról van szó, érzelmileg is, a kicsi örökké ajnározva van, mindenki róla beszél, istenítik, mintha a nagyobb gyermeke nem is létezne, és tényleg látszik rajta, hogy ez mennyire rosszul esik neki. Nálunk sosem volt divat a kivételezés, máshol mégis ezt látom, és iszonyatosan elszomorít :(:(
2010. jan. 9. 15:47
 7/12 anonim ***** válasza:
Hiába mondja egy szülő, hogy nem tesz kivételt a gyerekei között... olyan nincs! Vagy azért mert kisebb, vagy azért mert még tanul, vagy azért mert anyagilag rászorul stb. Ha ezt bevallja nincs is gond, de ha tagadja a nyilvánvalót, az gusztustalan pláne a másik gyerekkel szemben. Sajnos láttam már jó pár ilyen esetet és kívülállóként jobban látni a dolgokat. Ilyenkor a tesók vagy megutálják a másikat vagy a "kedvenc" még jobban b@sztatja a másikat.
2010. jan. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha elfogultak is, illenék leplezni.
2010. jan. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A férjem és testvére között van kivételezés. A sógorom istenítik, mintha ő sz@rta volna a spanyol viaszt, anyu pénzeli ...stb. Nem részletezem, nem is ez a lényeg most, hogy kinek mi jut vagy nem. De a szülők ezt nem veszik észre vagy legalábbis nem akarják. Unokatesóméknál is ugyanez a helyzet, és még tudnék 1-2 embert írni a környezetemből. Főképp a válasz az, hogy te úgyis megoldod ...

Van 1 idősebb barátunk, akinek van 2 felnőtt gyermeke és egyszer azt mondta, hogy ha lesz másik gyermekünk majd rá fogunk jönni, hogy valamelyik kedvesebb lesz a többi között, valami miatt, de ezt olyan jól kell csinálni, hogy soha senki ne vegye észre. (Most várjuk a 2.-at, utána nyilatkozom)

2010. jan. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi 3-an vagyunk tesók, lányok, felnőttek, egyikünk sem lakik már otthon. Mindkét tesóm 100-100 ezret kapott ajándékba, én semmit. És ez a "ki kap mit" dolog tényleg csak a jéghegy csúcsa.
2010. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!