Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam meg neki, hogy rosszul...

Mondjam meg neki, hogy rosszul esik ha kivételezik az új gyerekeivel?

Figyelt kérdés
9 éve elváltam, van egy 14 éves lányom. Exem rögtön újra megnősült és van 2 ikerfia az új házasággából, akik 8 évesek lesznek. Exemmel olyan semmilyen a viszonyunk, látszatra jóban vagyunk, de nem beszélünk a szükségesnél többet. A lányom hétvégente náluk van és néha hétköznap is átmegy, mert imádja a testvéreit, apját is és a nővel is jól kijön, ebben soha nem korlátoztam, mindig mehetett ha volt kedve. Bár szereti a testvéreit, látom rajta, hogy rosszul esik neki, hogy ők mindig mindenből többet, jobbat kapnak. Pl ha elviszik a lányom vásárolni, mert szülinap/névnap lesz mindig kínaiba mennek, de a két fiú tetőtől-talpig márkásbam jár. A lányomnak még egy tőlem örökölt 5 éves mobilja van, wifi sincs rajta, lassan érik neki egy új mobil, de az exem ilyet nem vesz észre, lényeg, hogy a két 8 éves gyereknek külön-külön iphone-ja van! A lányom rendes, szerény gyerek, nem szereti a feszültséget, a testvéreitől meg nem irigyli, így nem mutatja az apjának, hogy rosszul esnek neki ilyen dolgok, de nálam tegnap kiverte a biztosítékot, gondolkodom, hogy beszélek vele. Tegnap átment a lányom apjához, este rosszkedvűen, szótlanul jött haza. Elmondta, hogy hallotta amint apjáék tervezik a júniusi nyaralást, épp lefoglaltak valami szállást a neten. Horvátországba mennek a gyerekekkel meg valami ismerősökkel. Lényeg, hogy megbeszélték a részleteket, ki hol fog aludni, milyen kocsival mennek, ki melyikben lesz, stb és lányomnak a hallottakből világoss lett, hogy vele nem terveznek, pedig nem volt még tengernél, sajnos 1 fizuból én nem tudom elvinni. De ami a lányomat igazán megbántotta az az, hogy a feleség felvetette, hogy mivel úgysem személyek után kell fizetni, hanem fix ára van a szállásnak, vigyék már el a Vikit is, ő a feleség unokahuga, kb egy idős a lányommal, hogy örülne majd neki stb...hát komolyan, én ezt fel nem foghatom, zéró tapintat a részükről. Tényleg nem veszik észre, mennyire rosszul eshetett ezt hallani a lányomnak a szomszéd szobában? Én legszívesebben beszélnék az exemmel, de a lányom kérlel, hogy ne tegyem, mert nem akarja, hogy azért vigyék, mert szóltam, stb...Ti mit tennétek?
2015. márc. 31. 10:05
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem szólj az ex férjednek, hogy a lányodnak ez milyen rosszul esik, nem is feltétlen az, hogy ő nem kap drága holmikat, hanem az, hogy a két kisgyereknek mindent megad, így őt is meglephetné néha, de az már nem jut az eszébe, hogy ezt meg is tegye. Egyébként nem lehet, hogy az új házasságban anyukának van sok pénze, és ebből finanszírozzák a gyerekek drága holmijait? Mert akkor viszont érthető, hogy amit apuka vesz, az nem annyira drága.
2015. márc. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
de-de, a lányunk közös. Valóban ott két fél keres, viszont én nem kérek gyerektartást (úgy beszéltük meg váláskor, hogy én maradok a közös lakásban, ő nem kéri a felét, de akkor gyt-t nem kapok, max segít ha baj lenne alkalmanként, de nincs havi x összeg, én az évek alatt kb 3x kértem tőle pár ezer forintot ha nagyon kellett valamire és nagyon nem volt épp miből....ezért is esne jól kicsit több törődés a közös gyerekkel szemben, mert tudja jól, hogy a fizum+ családipótlék van csak, neki csak ünnepekkor kerül a lánya bármibe is...oké...igaz, én maradtam a lakásban.
2015. márc. 31. 10:59
 13/35 A kérdező kommentje:
Nem, az exem felesége 5 évig otthon volt, 2 éve dolgozik részmunkaidőben. Nem tudom mennyit keres, de nem hiszem hogy olyan sokat. Exem viszont jól keres.
2015. márc. 31. 11:01
 14/35 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben szólnék az exnek. Méghozzá konkrétan h kell vmi a lánynak.


"Béla,a Kittike telefonja már mindjárt szétesik. Kéne neki venni egy újat a napokban,nem?"

2015. márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
7%

Sztem ő úgy van vele,hogy mivel a lakást otthagyta,így letudta a gyerektartást,és ebben igaza is van.Neki ezen felül nem kötelessége vásárolgatni a lányotoknak,így is vesznek neki ruhákat mint írtad.Én értem,hogy ezt fáj látni,hogy a másik két gyerek többet kap,de a lányodnak is több jutna,ha nem a lakás felét kapja,hanem havi rendszerességgel gyerektartást.Nézd az ő szemszögükből is kicsit a dolgokat.Két gyereket nevelnek,tartanak el,a 3.-ról is gondoskodtak váláskor,még pluszban így is vásárolgatnak neki,és akkor az anyja belázad,hogy ez nem elég ennél több kell.

Írom ezt neked úgy,hogy én is elvált vagyok,és két lányt nevelek,akik után az apjuk még semmit nem fizet,és évente 2x látja őket.

2015. márc. 31. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Ezt a lanynak meg kell tanulni elfogadni sajnos az elvalt szulok gyerekeinek ilyen elet jut sokszor.

A valasnak mindig megvan a buntetese es a gyerekek az aldozatok.

magyarazd el a lanyodnak a legfontosabb a szeretet es hogy lathatja az apjat a targyak nem szamitanak ne foglalkozzon veluk.

Meg kell a gyerekeket tanitani arra a szeretetet nem mobilban es laptopban fejezzuk ki.

2015. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:

Szerintem meg akkor nem lenne ebből baj, ha a lányod beszélne az apjával ezekről a dolgokról őszintén. Sokkal többre mennétek. Az a baj, hogy ha ezek a dolgok nem lesznek tisztázva akkor benned főleg gyűlik majd a harag, egyszer csak kirobban és akkor még gázabb lesz a helyzet.

Szerintem azzal sem lenne gond ha a lányod kiment volna mikor a Viki nevű unokahúg dolgát tárgyalták és szólt volna, hogy apa én is szeretnék menni.

Szerintem a lányod elég nagy már és értelmes, hogy tudjon beszélni az apjával.

2015. márc. 31. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
80%

Engem meg lehet kövezni, le is lehet pontozni, de az ilyen pont az amikor egy apa elfelejt apa lenni.

Mind a két félről lévő gyerekeinek ugyan azokat a dolgokat kellene megkapnia!!!

Hiába él más nővel, hiába vannak mástól gyerekei az elsőt gyermekét sem szabad elfelejtenie!!!

Az apuka helyében mélységesen elszégyellném magam, hogy a másik két gyerekemmel kivételezek.

Én is elvált vagyok, az új kapcsolatomba is van gyermekem, de egyformán mindenből a legjobbat próbálom megadni nekik.

Egy gyermek nagyon törékeny ilyen helyzetekben, és örök traumaként (még ha a későbbiekben nem is ismeri be magának) fog benne élni.

A kislányodnak kellene az apjával beszélnie, hogy ezek a dolgok neki milyen rosszul esnek.

Te semmikép ne avatkozz bele, ez apa-lánya beszélgetés legyen.

45/F

2015. márc. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok,

mint a válaszomban is írtam, hasonló helyzetben vagyok csak a másik oldalon. Az én apám úgy mûködik, õ vállalkozó mindent "egyedül" ért el... legalábbis õ ezt hiszi, mégha közel sincs így... büszke ér rohadtul nagyképû... bátyám soha nem "kért" semmit, ezért nem is "kapott"...

Egyedül akkor vett neki bármit, mikor az anyja panaszkodott... panaszkodott, hogy biciklit akar a gyerek, de nincs pénz stb stb, és ilyenkor apám, mivel egy nagyképû felvágós ember, vett biciklit, hogy megmutassa mennyivel jobb, mibt bátyám anyja...

Szóval ha nálatok is hasonló a helyzet, mert a szavaid alapján tökre, èn a helywdben, ha a te önérzeted megengedi, így közelíteném meg a helyzetet... teremts kommunikációt és panaszkodj...

milyen nehéz a munka, èpphogy futja kajára meg rezsire, szegény lánynak milyen jó lenne ha vehetnél telefont de sajnos nem teheted... milyen kár, hogy soha nem vigeted el nyaralni stb stb...

így nem mögötte szervezkedsz, így saját magadat alázod meg a szemében, és ha szereti a lányát, téged meg szán, akkor tuti lesz új telefonja annak a gyereknek...

persze megértem, ha nem engedi az önbecsülésed, mert nyílván gusztustalanul le kell menni kutyába, viszont szerintem biztosan mûködik... persze nem tudhatom, csak egy újgazdag elkényeztetett unatkozó egyetemista vagyok :)

2015. márc. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
bocs az elírásokért nehéz futógépen pötyögni :D
2015. márc. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!