Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam meg neki, hogy rosszul...

Mondjam meg neki, hogy rosszul esik ha kivételezik az új gyerekeivel?

Figyelt kérdés
9 éve elváltam, van egy 14 éves lányom. Exem rögtön újra megnősült és van 2 ikerfia az új házasággából, akik 8 évesek lesznek. Exemmel olyan semmilyen a viszonyunk, látszatra jóban vagyunk, de nem beszélünk a szükségesnél többet. A lányom hétvégente náluk van és néha hétköznap is átmegy, mert imádja a testvéreit, apját is és a nővel is jól kijön, ebben soha nem korlátoztam, mindig mehetett ha volt kedve. Bár szereti a testvéreit, látom rajta, hogy rosszul esik neki, hogy ők mindig mindenből többet, jobbat kapnak. Pl ha elviszik a lányom vásárolni, mert szülinap/névnap lesz mindig kínaiba mennek, de a két fiú tetőtől-talpig márkásbam jár. A lányomnak még egy tőlem örökölt 5 éves mobilja van, wifi sincs rajta, lassan érik neki egy új mobil, de az exem ilyet nem vesz észre, lényeg, hogy a két 8 éves gyereknek külön-külön iphone-ja van! A lányom rendes, szerény gyerek, nem szereti a feszültséget, a testvéreitől meg nem irigyli, így nem mutatja az apjának, hogy rosszul esnek neki ilyen dolgok, de nálam tegnap kiverte a biztosítékot, gondolkodom, hogy beszélek vele. Tegnap átment a lányom apjához, este rosszkedvűen, szótlanul jött haza. Elmondta, hogy hallotta amint apjáék tervezik a júniusi nyaralást, épp lefoglaltak valami szállást a neten. Horvátországba mennek a gyerekekkel meg valami ismerősökkel. Lényeg, hogy megbeszélték a részleteket, ki hol fog aludni, milyen kocsival mennek, ki melyikben lesz, stb és lányomnak a hallottakből világoss lett, hogy vele nem terveznek, pedig nem volt még tengernél, sajnos 1 fizuból én nem tudom elvinni. De ami a lányomat igazán megbántotta az az, hogy a feleség felvetette, hogy mivel úgysem személyek után kell fizetni, hanem fix ára van a szállásnak, vigyék már el a Vikit is, ő a feleség unokahuga, kb egy idős a lányommal, hogy örülne majd neki stb...hát komolyan, én ezt fel nem foghatom, zéró tapintat a részükről. Tényleg nem veszik észre, mennyire rosszul eshetett ezt hallani a lányomnak a szomszéd szobában? Én legszívesebben beszélnék az exemmel, de a lányom kérlel, hogy ne tegyem, mert nem akarja, hogy azért vigyék, mert szóltam, stb...Ti mit tennétek?
2015. márc. 31. 10:05
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
Ezért nem jó,ha a gyerektartás ki van váltva ingatlannal,mert így a gyerek mindennapi életében sokkal kevesebb jut.
2015. márc. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Felhívtam az exem előbb azzal, hogy szeretném megelőlegezni a lányom névnapját egy telefonnal, mert a régi egy 14 éves gyereknek már nagyon gagyi és amúgy is olyan jók a jegyei, megérdemli és gondoltam megvehetnénk felesben, mit szól hozzá? Azt szólta, hogy ne haragudjak, de épp most foglalta le a nyaralást, nem akarja most magát másik költségbe verni, ő majd vesz neki valamit névnapjára külön ha aktuális lesz. Úgy tettem, mint aki nem tud a nyaralásról, megkérdeztem mikor mennek, hova mennek és hogy nem vinnék e el a lányunkat is, esetleg fizetném a lányunkal járó+ költséget, hebegett-habogott, hogy jó lenne, de már sajnos nincs hely a kocsiban, nem tudják elvinni. Erőlködni nem akartam, ha nem-hát nem. Úgy érzem elég kulturáltan próbálkoztam, nem tudok mit tenni, csak sajnálom a lányunkat...
2015. márc. 31. 13:39
 23/35 anonim ***** válasza:
22%

A legtöbb szolgáltatónál már 0 ft-ért is ki lehet hozni telefont,mi csak így veszünk.


Sajnálom a lányod,de megértem az exedet is.Lehet tényleg húzós volt most a nyaralást kifizetni,és nincs úgy pénze,hogy beleszálljon a telefonba.Ha meg a kocsiba nincs már hely,akkor aztán bármit csinálsz ez van,azzal már ő sem tud mit csinálni.

2015. márc. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:
Igen, az lesz, kap egy ilyen pár forintosat, mindenképp vettem volna neki, csak az exem hozzáállására voltam kíváncsi, hogy őszinte legyek. A nyaralásuk sem zavarna, ha nem lenne az hogy viszik az exemnek sokkal inkább idegen lányt"ingyen van" alapon a sajátja helyett...ezt persze nem mondtam neki, hisz nem is tudok róla elméletileg.
2015. márc. 31. 14:13
 25/35 anonim ***** válasza:
Hát nehéz ügy ez biztos,de mondjuk a nyaralásban nem egyedül az exed dönt,hanem a felesége is,mint ahogyan a többi kiadásban is,ami amit a gyt-n felül költenek a lányotokra.Szóval azért neki sem olyan egyszerű ez a helyzet,gondolom.Mondjuk eszébe juthatott volna,hogy a lányát vigye,mielőtt a feleségének eszébe jutott a saját rokona.
2015. márc. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Igaz. Meg én sem akarok feleslegesen vitázni. Csak egyszer volt ilyen pénzügyi jellegű vitánk mikor pár éve kitalálta, hogy mégis legyen ráírva a lakás fele, mert akkor majd az ikrek is örökölnek utána. Ezen én úgy kiakadtam, hogy nem is ecsetelem. Nehogy már majd vénségemre valakik eladják a lakást a fejem felől, mert ő majd esetleg hamarabb hal meg mint én vagy bármi, egyáltalán hol van az még. Arról nem beszélve, hogy az ikrek örököljék szépen a házat,amit a feleségével vettek, úgyis nagyobb az értéke mint egy lakásnak. Legfeljebb írjon egy végrendeletet, hogy a lányunknak a házból nem jár semmi, de a lakásról tegyen már le. Azóta pénzügyekről nem is beszéltünk.
2015. márc. 31. 15:05
 27/35 anonim válasza:
81%

Számomra olyan hihetetlen, hogy tud a saját lányáról így megfeledkezni mikor a hétvégéket is együtt töltik válás óta?! Vagy egész életében annyira fiút akart, hogy nem tud betelni az ikerfiaival és semmi más nem számít? Akkor is elképesztő..

Nem semmi, hogy meg tudtad állni, hogy ne olvass be neki! Mindenképp bíztasd rá a kislányt, hogy beszéljék meg az apjával a helyzetet. Talán az nagyobb hatással lesz rá.

Szégyellje magát az ilyen "apa"..

2015. márc. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó hozzászólásod kiverte nálam a biztosítékot, magyarán még az egyetlen dolgot amit a gyerekének adott ( a gyerektartás helyett) is képes lett volna inkább a másik két gyerekének adni. Amúgy engem a nyaralás is nagyon felidegesített. Ne haragudj,hogy ezt mondom de pont az a baj,hogy nem mertek szólni és megmondani az érzéseiteket, és ezzel az apa vissza is él.

A saját környezetembe is volt ilyen a párom apjával. Nagyon gazdag ember volt,mindig a gyerekeinél alig idősebb barátnői voltak (20 év körüli lányok), akiket drága ajándékokkal halmozott el a saját gyerekei szeme láttára, de ők soha semmit se kaptak, (néha karácsonyra 3000 ft vásárlási utalványt)gyerektartást volt,hogy évekig nem fizetett, ha mégis minimumot,mert vállalkozó révén minimálbérre volt bejelentve. Ott is ez volt a baj,hogy párom és testvére nem mert szólni,hiába fájt nekik, az anyukájuk se,aki békés természetű volt, és örült,hogy a férfi legalább átengedi magához a gyerekeket ,ezzel a férfi visszaélt(ott is ugyanúgy még ami a nőnek és a gyerekeknek kevés maradt, azt is csak úgy lett volna képe elkérni). Ennyire kihasználhatónak és semmibe nézhetőnek gondolta őket.Észrevette,hogy úgyse mernek szólni.

A vége az volt,hogy a gyerekeknek és az apjuknak megromlott a kapcsolatuk(ma már ,hogy felnőttek alig beszélnek,pedig soha nem merték elmondani a bánatukat de örök tüske maradt nekik) .

Mert hidd el megfog romlani köztük is,garantált ha így folytatódik továbbra is.

A lányod idáig nem fogta fel igazán,hogy a testvéreihez képest nélkülözve van, de tiniként most kerül abba a korba,hogy már egyre jobban feltűnik neki és folyamatosan bántani fogja majd. Úgyhogy valószínűleg így is az lesz a vége amit elakartok kerülni.

Én a helyedbe írnék egy levelet az exnek,(úgy könnyebb),hátha egy kicsit elgondolkozik. Megírnám,hogy fáj Neked és a közös lányotoknak is,hogy a többi gyerekhez képest hanyagolva van. Pláne ha úgy beszéltétek meg,hogy közösen viselitek a lányotok egyéb kiadásait.

Megírnám a nyaralást is,hogy miután hazaért láttad,hogy nagyon szomorú volt,Te meg kiszedted belőle,hogy véletlenül meghallotta,hogy arról beszélnek, hogy egy unokahúgot elvisznek a nyaralásukra,pedig ő is nagyon szeretett volna menni és abba reménykedett,hogy őt is elhívják. vagy a lányomat venném rám,hogy írja meg az érzéseit őszintén az apukájának.(az lenne a legjobb)

Ami még megfordult a fejembe,hogy lehet nem is akarják,hogy a lányod ott legyen náluk, ezért is hagyják ki a "családi dolgokból" ilyen látványosan (pl. hogy előtte beszélik meg a nyaralást,csak a lányod,mivel szereti őket nem veszi észre,hogy sajnos nem látják szívesen.)

Szerintem lehet itt szerénynek,meghunyászkodnak meg belenyugvónak lenni ameddig csak tudtok, de a bili akkor is kifog borulni egyszer, ha már elég sok dolog összegyűlt, és akkor már menthetetlen lesz. De most még van rá esély, hogy a férfi elgondolkozik egy kicsit és legközelebb eszébe jut, hogy van egy másik gyereke is.(nem most azt elhiszem,hogy a lányod erre a nyaralásra már nem menne szívesen, de legközelebb.)

2015. márc. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Hm... hát ez tök durva..


Sajnálom a lányodat. Igazából eleinte még lett volna hozzászólásom, mert a vőlegényemnek is van egy 11 éves lánya, és tudom, nem egyszerűek ezek a dolgok(ugye ő fizet gyerektartást, de anyuka időnként beközli, hogy mi kell még plusz 30-50 ezer ft értékben, és a láthatást is folyton szabotálja még erre, szóval nálunk kicsit más, de ja...), de ez így egészben ahogy leírod durva...Sajnálom a lányodat, mert ahogy mondod amúgy jó szívű, szereti az öccseit :(

2015. márc. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:
Mondtam a lányomnak már többször, hogy nyugodtan beszéljen az apjával. Kérje meg, hogy a spontán ajéndék helyett amit pl karácsonyra kap (évek óta valamilyen kozmetikát kap, de az mindig van itthon, mert folyamatosan veszem neki ami épp elfogy), szóval hogy próbáljon valami konkrétat kérni, egy kinézett kabátot, csizmát vagy bármit, aminek tényleg örül,de csak bólogat mindig, hogy jó majd megpróbálja. Azt mondja nem sajnálja a fiúktól a sok ajándékot, inkább kapjanak ők, mert még kicsik, úgy örülnek mindennek, stb...erre egyszer megkérdeztem, hogy ő kapott ez az ő korukban ilyen jellegű ajándékokat az apjától, hisz ő is volt kicsi, de ő már akkor is mindig ugyanazt kapta. De nem akarom még én is szekálni a lányomat. Mondjuk azt nem hinném, hogy nem szívesen látják, mert pl ha egy hétig nem megy valamiért, akkor hívja az apja, hogy mi van, hova lett, jól van e, van ott külön szobája, nem olyan mintha csak megtűrnék, vagy nem tudom...
2015. márc. 31. 16:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!