Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mondjam meg neki, hogy rosszul...

Mondjam meg neki, hogy rosszul esik ha kivételezik az új gyerekeivel?

Figyelt kérdés
9 éve elváltam, van egy 14 éves lányom. Exem rögtön újra megnősült és van 2 ikerfia az új házasággából, akik 8 évesek lesznek. Exemmel olyan semmilyen a viszonyunk, látszatra jóban vagyunk, de nem beszélünk a szükségesnél többet. A lányom hétvégente náluk van és néha hétköznap is átmegy, mert imádja a testvéreit, apját is és a nővel is jól kijön, ebben soha nem korlátoztam, mindig mehetett ha volt kedve. Bár szereti a testvéreit, látom rajta, hogy rosszul esik neki, hogy ők mindig mindenből többet, jobbat kapnak. Pl ha elviszik a lányom vásárolni, mert szülinap/névnap lesz mindig kínaiba mennek, de a két fiú tetőtől-talpig márkásbam jár. A lányomnak még egy tőlem örökölt 5 éves mobilja van, wifi sincs rajta, lassan érik neki egy új mobil, de az exem ilyet nem vesz észre, lényeg, hogy a két 8 éves gyereknek külön-külön iphone-ja van! A lányom rendes, szerény gyerek, nem szereti a feszültséget, a testvéreitől meg nem irigyli, így nem mutatja az apjának, hogy rosszul esnek neki ilyen dolgok, de nálam tegnap kiverte a biztosítékot, gondolkodom, hogy beszélek vele. Tegnap átment a lányom apjához, este rosszkedvűen, szótlanul jött haza. Elmondta, hogy hallotta amint apjáék tervezik a júniusi nyaralást, épp lefoglaltak valami szállást a neten. Horvátországba mennek a gyerekekkel meg valami ismerősökkel. Lényeg, hogy megbeszélték a részleteket, ki hol fog aludni, milyen kocsival mennek, ki melyikben lesz, stb és lányomnak a hallottakből világoss lett, hogy vele nem terveznek, pedig nem volt még tengernél, sajnos 1 fizuból én nem tudom elvinni. De ami a lányomat igazán megbántotta az az, hogy a feleség felvetette, hogy mivel úgysem személyek után kell fizetni, hanem fix ára van a szállásnak, vigyék már el a Vikit is, ő a feleség unokahuga, kb egy idős a lányommal, hogy örülne majd neki stb...hát komolyan, én ezt fel nem foghatom, zéró tapintat a részükről. Tényleg nem veszik észre, mennyire rosszul eshetett ezt hallani a lányomnak a szomszéd szobában? Én legszívesebben beszélnék az exemmel, de a lányom kérlel, hogy ne tegyem, mert nem akarja, hogy azért vigyék, mert szóltam, stb...Ti mit tennétek?
2015. márc. 31. 10:05
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem tartsd tiszteletben a lányod kérését. Mert utána csak a vita lesz és esetleg el is viszik, ahogy írtad,de csak azért mert szóltál. Szerintem az kínosabb lenne neki, mint hallgatni az őt ért sérelmekről. :/ Gáz helyzet az biztos,de szerintem ne szólj neki.
2015. márc. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem se avatkozz bele. Mert utána meg majd a lányoddal szúrsz ki, ő fog feszengeni meg szégyenkezni miattad.
2015. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
85%
szerintem meg igenis érdemes lenne kinyitni a szátokat, nálunk is pont ez a helyzet bátyámmal, õ is féltestvér, én mindig mindent megkaptam fatertól õ meg mellõzve érezte magát... én soha nem is értettem miért dolgozik gyárban, mikor melózhatna faterral... mikor tavaly kiborult a bili, mikor éretségire megkaptam a kocsimat... nagy családi balhé utàn beszéltem apámmal, megkérdeztem, hogy a Zoli miért nem kapott soha kocsit vagy melót, apám pedig annyit mondott... néma gyereknek az annya se....
2015. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Én sem akarom a lányomat kellemetlen helyzetbe hozni, nem is konkrétan erről az esetről beszélnék az exemmel. Azt szeretném valahogy beadagolni neki, hogy talán kicsit több törődést érdemelne a lánya, de nem tudom hogyan tegyem azt anélkül, hogy a lányunknak kellemetlen legyen. Mert az exem pl tud pofátlan lenni, nem kell őt félteni. Nem régen azt látom, hogy a gyerek csomagolja össze a fiókból a PS2-őt, amit pár éve kapott tőlem szülinapra, kérdeztem hova viszi. Azt mondta, az apja megkérdezte, meg van e még a PS2 és használja e, mert ha nem, akkor adja már oda a fiúknak, azoknak milyen jó lenne. Most nem rosszból, mert tényleg nem játszik már vele, csak állt a szekrényben. Az döbbentett csak le, hogy erre van esze, hogy emlékezzen a lányomnak vettem régebben egy PS-t és hogy elkérje a gyerekeinek, de arra már nincs, hogy észre vegye, hogy a gyereknek konkrétan esik szét a kőkorszaki telefonja...szóval kezdenek nagyon dühíteni az ilyen dolgai.
2015. márc. 31. 10:25
 5/35 anonim ***** válasza:
72%
Itt az anyagi rész áll szemben az érzelmi résszel. Azt írod jól kijönnek egymással, csak éppen nem vesznek neki márkás ruhát és telefont. Szerintem az érzelmi jólét messze fontosabb ezeknél a tárgyaknál, ha elkezdesz kavarni akkor ez megváltozhat. Oké, nem viszik nyaralni de pl azt is meg lehet tenni hogy a lány SZÓL az apjának hogy szívesen menne velük. Neked nem kellene beleavatkoznod.
2015. márc. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
35%
Egy másik család életébe beleszólni enyhén szólva is illetlenség. Ez az egész helyzet mutatja, hogy válás után a középen, a két család között maradó gyerek issza meg az egésznek a levét. Volt férjedben már elhalványultak azok az évek, amikor veletek alkotott családot és még az is érthető, hogy az új feleség a saját családjának a rokonságát közelebbinek érzi magához, mint a Te gyerekedet, akihez tényleg még vérségi kötelék sem fűzi. A volt férjed helyzete meg nyilván azt a magatartást kívánja meg, hogy jelenlegi feleségével tartsa meg a jó kapcsolatot. Persze belőle is hiányzik "némi" empátia, de hát ha ilyen, akkor ilyen.
2015. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is beszélj vele, ne erről a konkrét esetről, ezt még példának se hozd fel. Látod, hogy a lányotok szomorú, amiért a másik két gyerek mindent megkap, és így idővel nemcsak az apa-lánya kapcsolat fog megromlani, hanem az irigység miatt a testvéri viszony is. (Amit a lányod most még próbál elfojtani). Remélhetőleg csak arról van szó, amit az egyik válaszoló írt, hogy néma gyereknek anyja se érti a szavát és az apuka elszégyelli magát. Ha nem, akkor a lányod is lassan meg fogja tanulni, hogy mit várhat tőle.

Azért van az éremnek egy másik oldala is, ami eszembe jutott. Abban a családban két kereső fél van, ha a feleség is dolgozik, tehát értelemszerű, hogy több jut a közös gyerekeknek. A feleség pénzét nem költik a lányodra gondolom. De az apukának figyelnie kellene arra, hogy ezt kiegyensúlyozza.

2015. márc. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Igen, jó viszonyban vannak és olyat pl soha éreztettek vele, hogy ne menjen oda, vagy hasonlók, szívesen van ott a lányom. A ruha és a telefon viszont csak egy példa. A két fiú mindent megkap, amit kitalál, drága sportra járnak, mikor zongora mániájuk volt zongorát kaptak, megunták és gitárt kértek, akkor kaptak két drága gitárt, most épp teniszezni járnak, saját laptopja van a két 8 éves gyereknek és külön kettő a szülőknek, de nálunk otthon pl egy közös PC van és ennyi. Szerencséje van a férjemnek (és nekem is), hogy a lányunk nem az a követelőző/könyörgő fajta, max szépen megkérdezi, hogy szülinapra legközelebb majd lehetne e...de épp ezért érdemelné meg szerintem, hogy néha őt is meglepje a férjem valamivel. Attól, hogy ő nem nyaggatja még jól esne neki...a férjem meg ezeket tudhatná magától...
2015. márc. 31. 10:51
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
De várj kérdező, ő a közös lányotok ugye? Mert az egyik válaszoló úgy értette, hogy nem a volt férjedé, csak együtt neveltétek. Valóban egyesszám első személyben írsz róla, "lányom". Amennyiben nem a volt férjedé, akkor még ez is több, mint amit el lehet várni tőle.
2015. márc. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
mármint exférjemnek, rosszul fogalmaztam.
2015. márc. 31. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!