Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim semmit nem engednek...

A szuleim semmit nem engednek meg nekem. A het egen koncert es meghalok ha nem mehetek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szuleim eleg szigoruak. Apa raadasul katona. Alapvetoen jofej, ha kell segitseg vagy barmi, akkor megerto es turelmes, de ha valami szabalyt nem tartunk be itthon, akkor nagyon szigoru. Pl. 4es 5os altlagot kell hoznunk(batyammal). Nincs apellata, nehez volt a dolgozat stb. Mondott valamit es az ugy van. Multkor egy 3asert egy hetre elvette a telefonomat!!! Ami nagyon idegesito, hogy egy marha nagy telken lakunk, vannak allatok van kert minden. Es nekem is ki kell mennem dolgozni lany letemre sz..rt lapatolok, csirket etetek, kapalok. Elmondtam baratnomnek, mondta hogy ne csinaljam meg. Fogtam magam es nem csinaltam, amit apa mondott, majd kepes volt egesz delutan kint ulni velem es megvarni amig megcsinalom, pedig sirtam is hogy nem akarom,meg nem en akartam ezt a nagy kertet ugyhogy csinalja meg o. E miatt a hiszti miatt nem engednek el egy hetvegi buliba amire egy honapja varok es ott lesz egy fiu is aki tetszik. Azt mondta, hogy gondolkodjak el azon miert kell nekem is a kerten dolgozni mindenkivel egyutt. De konyorgom miert??? Nem en kertem ezt a marha nagy hazat a kerttel. Hogy gyozhetnem meg oket. Egyesz nap sirok a koncert miatt. Minden baratnom ott lesz. :(

2014. nov. 13. 22:50
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:

Gondolom megenni is ciki, amit neveltek/termeltek. Én is utáltam a kertben dolgozni, de megcsináltam, ha kellett.

A hiszti miatt meg érthető, hogy nem mehetsz.

2014. nov. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim ***** válasza:
27%

"Az egyetlen dolog, amit egy szülő ilyenkor tehet, az az, hogy büntet, méghozzá ott, ahol a legjobban fáj."


Hát rohadtul nem. Az egyetlen amit tennie kéne, az az, hogy nem úgy kezeli a gyereket, mint egy fogyatékos hülyét, hanem elmondja neki, hogy mit miért kell. Akkor megérti. De a szülők nem szokták elmondani. Kiosztják ŐK, hogy ki mit mikor és meddig csinál, beleszólás egyáltalán nincs, még választani sem lehet, vagy megegyezni, aztán ilyen homályos elvek mentén indokolják, hogy "mert azt mondtam", "mert az én kenyeremet eszed", "nem érdekel, hogy másnak nem kell, neked kell", "csak", "addig be nem mégy, míg meg nem csinálod" ezzel meg csak dacot, dühöt és ellenkezést lehet elérni. Meg azt, hogy a gyerek mindent csak azért csinál, mert fenyegetőzve felette állsz. Ez ám a szülőnek is rossz, mert ezzel azt építi ki, hogy folyamatosan ellenőrizni és felügyelni kell a gyereket, ami időpocsékolás, és csak hatalmi szóval éri el, hogy bármit is csináljon. A hatalmából meg előbb-utóbb ki fog fogyni, ahogy nő a gyerek úgy van egyre kevesebb dologra szüksége a szülőktől. Ja persze, mondjátok, akkor húzzon el. Az mond ilyet, akinek nincs gyereke. Akármilyen hülye szülő valaki, egy se akarja, hogy meneküljön előle a gyereke, csak rossz mintákat követnek és a saját gyerekkoruk tapasztalatai alapján sem ülnek le egy-két órára gondolkodni, hogy nekik milyen volt, náluk mi hatott volna és hogy lett volna jobb. Nem. Csinálja, ugyanúgy, ahogy annak idején elcseszte az anyja, apja, ahogy azok az ő szüleik mintáját követték stb. stb. stb.

2014. nov. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:
20%
A másik pedig az, hogy a gyerek az a gyerek. Ha hisztizik is, vagy hülye is, a felnőttnek kéne higgadtan viselkedni és beszélgetni vele mint egy másik emberrel, nem ugyanúgy lemenni tinibe, hogy odavágja durcásan, hogy már pedig ezt csinálod és kuss.
2014. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim ***** válasza:
52%

"Hát rohadtul nem. Az egyetlen amit tennie kéne, az az, hogy nem úgy kezeli a gyereket, mint egy fogyatékos hülyét, hanem elmondja neki, hogy mit miért kell. Akkor megérti."


Valószínűsítem, hogy az apja igen sok mindent elmagyarázhatott a 16 éves kérdezőnek, de nem fogta fel épp ésszel és így maradt a bünti, de ő még abból se értett semmit se, sőt. Itt is elég sokan, igen sok mindent kb. egy hangúan - ami itt gyikon aztán igen ritka - elmagyaráztak a kérdezőnek mindent, ki kedvesen, ki keményebben, de a kérdező csak tovább hisztizett, és továbbra se fogott fel semmit se. Ergo, a te állításod szerint, ha ennyi mindent nem értett meg a kérdező, akkor egy fogyatékos, hülye, de az apa mindenképpen rosszul tette a dolgát? :D A hisztériát meg még véletlen sem kell semmivel se kezelni? Igaz? Tudod, pont azok mondanak ilyet, akiknek nincs gyerekük..., ha neked gyermeked, akkor tudnád jól, hogy vannak olyan hisztériák, amiket csak ilyen módszerekkel lehet kiverni a gyermekből. De úgy fest, hogy a kérdezőből semmilyen módszerrel nem lehet, lehet talán nem is bünti kellett volna neki, hanem egy kiadós verés, abból talán értett volna!

2014. nov. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim ***** válasza:
74%
Egyébként a kérdezőnek marhára nem az a baja, hogy nem mehet koncertre, hanem az a baja, hogy büdös számára a munka, és az apja nem engedi elkurvulni!
2014. nov. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim ***** válasza:
74%

Kérdező, ne kontrázz már annyit.

Naivnak és butának tűnsz ezáltal.


Apád jól teszi azt, amit tesz, az egyetlen hiba az az, hogy nem beszél eleget veletek és úgy látszik, hogy magatoktól nem jöttök rá a dolgok értelmére.


Egyelőre a barátnőid és te sem keresitek meg a pénzt, ráadásul úgy látszik fogalmatok sincs róla, hogy miből áll ez.

Általában az ilyen 5 éves gyerekek kifestős könyveiben szoktak lenni fák, amelyeken nő a pénz, és az 5 évesek ezt el is hiszik - ti is ezen a szinten vagytok.


Vegyél vissza a célszerűtlen viselkedésedből, az elszállt gondolkodásodból és az együgyű megnyilvánulásaidból.

Az apád nem igazságtalan veled, csak elvárja, hogy benőjön a fejed lágya. Talán ha elkezdenél értelmesen gondolkozni akkor rájönnél, hogy minden lehetőség előtted van, csak el kell végezned hozzá azokat a feladatokat, amiket apád kioszt neked; az eddigi esélyeidet is te veszítetted el.

2014. nov. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:
34%
44-es a lányok éppen az ilyen szigor mellett szoktak elkurvulni mert tini korukban tiltották ezért később sokkal inkább megakarják csinálni.
2014. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim ***** válasza:
26%
44-es a lányok éppen az ilyen szigor mellett szoktak elkurvulni mert
2014. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 anonim ***** válasza:
100%
Ne törjétek magatok, szerintem szegény kérdező már feldobta a talpát, mert nem mehet el a koncertre... Béke poraira. :)
2014. nov. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/51 anonim ***** válasza:
Ha már most vége a világnak a számára, mi lesz majd vele ifjú felnőttként? A világ megrágja és kiköpi szegényt xD (Eh, azért reméljük, addigra benő a feje lágya :D)
2014. nov. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!