Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim semmit nem engednek...

A szuleim semmit nem engednek meg nekem. A het egen koncert es meghalok ha nem mehetek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szuleim eleg szigoruak. Apa raadasul katona. Alapvetoen jofej, ha kell segitseg vagy barmi, akkor megerto es turelmes, de ha valami szabalyt nem tartunk be itthon, akkor nagyon szigoru. Pl. 4es 5os altlagot kell hoznunk(batyammal). Nincs apellata, nehez volt a dolgozat stb. Mondott valamit es az ugy van. Multkor egy 3asert egy hetre elvette a telefonomat!!! Ami nagyon idegesito, hogy egy marha nagy telken lakunk, vannak allatok van kert minden. Es nekem is ki kell mennem dolgozni lany letemre sz..rt lapatolok, csirket etetek, kapalok. Elmondtam baratnomnek, mondta hogy ne csinaljam meg. Fogtam magam es nem csinaltam, amit apa mondott, majd kepes volt egesz delutan kint ulni velem es megvarni amig megcsinalom, pedig sirtam is hogy nem akarom,meg nem en akartam ezt a nagy kertet ugyhogy csinalja meg o. E miatt a hiszti miatt nem engednek el egy hetvegi buliba amire egy honapja varok es ott lesz egy fiu is aki tetszik. Azt mondta, hogy gondolkodjak el azon miert kell nekem is a kerten dolgozni mindenkivel egyutt. De konyorgom miert??? Nem en kertem ezt a marha nagy hazat a kerttel. Hogy gyozhetnem meg oket. Egyesz nap sirok a koncert miatt. Minden baratnom ott lesz. :(

2014. nov. 13. 22:50
1 2 3 4 5 6
 31/51 A kérdező kommentje:
najo torlom a kerdest! senki nem fogja fel, hogy egy lanynak ciki a dosznok utan lapatolni, mikozben a batatnoi moziba meg bevasarlokozpontba jarnak.
2014. nov. 14. 14:03
 32/51 sippara ***** válasza:
100%

"Nem az én kertem, nem vagyok köteles robotolni rajta a semmiért mint egy rabszolga."


A semmiért? Enni kapsz? Ruhád van? Zsebpénzed van? Van hol laknod? Fizetik a taníttatásodat? Na ezért nem kell nekem még gyerek, dühkezelést kell tanulnom, mert nálam ezért olyan pofon járna, hogy nem csak hisztizni felejtenél el, de még azt is, hogy fiú vagy-e, vagy lány.

2014. nov. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
52%
31: tudod mit kérdező. Sírjál csak, hisztizzél csak. Töröltesd nyugodtan a kérdésedet. Aztán 18 évesen meg nyugodtan menj segélyért, és akkor meg sírjál majd amiatt!!! Akkor kit fogsz okolni, hogyha nem jutsz el egy moziba? :D
2014. nov. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
76%

"Multkor egy 3asert egy hetre elvette a telefonomat!!"

Nekünk ilyen idős korunkban telefonunk sem volt, mégsem vittem haza 3-asokat.


"Es nekem is ki kell mennem dolgozni lany letemre sz..rt lapatolok, csirket etetek, kapalok."

Jajj te szegény, lány létedre? Nekem nagymamám gyerekorától kezdve napszámban dolgozott a földeken, anyám meg kapálta a saját háztájit. De még a barátnőim is simán levágtak egy tyúkot ha úgy adta, pedig alapvetően kis "városi libák" voltak.


"E miatt a hiszti miatt nem engednek el egy hetvegi buliba amire egy honapja varok es ott lesz egy fiu is aki tetszik."

Valamit valamiért. Ha esetleg te is rendesen csinálnád a dolgod, akkor ők is engednének.


"kivancsi lennek, hogy sokatok valoban tudja -e, hogy mennyi munkaval jar egy nagy, kertes haz, haszonallatokkal vagy csak szimplan ugy gondoljatok, egyet kell erteni a tobbseggel"

Igen tudom, pont ezért illik a gyereknek is besegíteni, másrészt azért ez nem fogja elvinni 24/7-ben a napokat, ahogy a kérdező is írta, csak hétvégén "dolgozik".


"Tök ciki! Nem kérek bocsánatot, mert nincs miért! Nem az én kertem, nem vagyok köteles robotolni rajta a semmiért mint egy rabszolga."

Mióta ciki a munka? Sokkal gázabb az hogy a mai fiatalok annyira "szabadok" akaornak lenni, őket ne dolgoztassák, ne legyenek rabszolgák...ehelyett egész nap döglenének a telefon meg a gép előtt. De gondolom azért annak örülsz hogy kaja van az asztalon, vagy hogy anyuci, apuci azért megveszi a telefont.


Először írni sem akartam, mert azt hittem, hogy a kérdező valami unatkozó kisiskolás, de 16 évesen így gondolkozni azért elég gáz már...na meg az is hogy a te értékrended annyiból áll hogy bevásárlóközpont meg mozik....gondolom azt is apuci fizeti.

2014. nov. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező (#31) a munkában a világon semmi ciki nincs, szemben a plázákban lógással...

Mondom ezt úgy, hogy alapvetően megértelek téged is, és az itteni többséggel szemben egyáltalán nem hiszek a "majd ha felnősz, majd akkor így meg úgy leszel hálás" dolgokban.... két felnőtt értékrendje is szokott különbözni... szerintem sokkal reálisabb jóslat az, hogy az ilyen szülőt szokta az első adandó alkalommal otthagyni a gyereke, beleugorva akár egy át nem gondolt párkapcsolatba vagy külföldi melóba is, csak szabadulhasson végre az "amíg az én kenyerem eszed"-mentalitástól.

A malac meg nem tehet semmiről...:)


ÜdV

2014. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:

Páran próbálják megérteni lázadó tini lelkedet, de te semmit nem akarsz megérteni! Vannak indokolatlanul szigorú szülők, de esetedben nem erről van szó.A plázában kinek a pénzéből vihorásznál?

Egy gumicsizmás képet, amikor ganézol feltölthetnél :D

2014. nov. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:
86%

"Meghalok, ha nem mehetek el. Mit tegyek?"

Igazából tudod mit kérdező, eleinte próbáltam megértő lenni én is hozzád, leírtam a saját hasonló esetemet, aztán próbáltam elmagyarázni is neked dolgokat, pl. a munka dolgát. De ezek után, már én is dührohamot kaptam tőled. Tudod mit tegyél? Halj meg! :D Ilyen értékrendekkel, amikkel te rendelkezel jobban jársz!!!

2014. nov. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoznod a kertben ugyanazért kell, amiért takarítani a lakásban: család vagytok, te is ott élsz. Tudom, hogy nem te kérted, de ettől még élvezed a belőle befolyó hasznot (hús, pénz, stb). Közösen éltek belőle, közös a munka is vele. Nem te kérted, de ha elköltözöl, utána nem is lesz vele dolgod. Amíg ott élsz, addig ez van, fogadd el.

Apukád jól csinálja, bármennyire is igazságtalannak tűnik. Te magad is írtad, hogy amúgy jó fej, csak a szabályokat kell betartani. Nos, akkor tartsd be. Nem tűnik emberevő szörnyetegnek, és nem vár el lehetetlen feladatokat, nem teszi olyan magasra a lécet, hogy ne lehessen megugrani. A büntetései kicsit szigorúnak tűnnek számomra, de az sem vészes. Logikus, normális, előre letisztázott szabályrendszer van, ami korrekt.

2014. nov. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
51%
37es vagyok még: aztán majd mielőtt ilyen kijelentéseket teszel, hogy jajj meghalok stb. Gondolkozz el rajta, hogy attól lesz jobb, hogyha valóban így teszel, vagy attól, hogy megtanulod egyszer és mindenkorra, hogy az életben vannak szabályok, amiket be kell tartanod. Ha betartod, utána mehetsz a szaros koncertre, ha viszont jajj meghalok, utána biztos, hogy nem mehetsz. De hát hisztériázzál csak tovább, ezek szerint annyira nem is akarod azt a koncertet!!!
2014. nov. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, 14-16-ig? Annyira tini vagy, kicsit nosztalgikus olvasni :) Én értem, hogy a világ most az ellenséged, mert te ide akarsz menni és oda akarsz menni és ne büntessenek meg, azért, amit nem is te akartál bevállalni, különben is, elmúltál már 10 éves, stb. De ilyen az élet. Az emberek közösségben élnek, aminek a szabályaihoz alkalmazkodni kell, akár tetszik, akár nem. Most még csak családodon belül, el kell látnod a feladataidat, hiába te nem akartad a kertet meg az állatokat, de be vagy fogva. De te is ott élsz, a szüleid eltartanak, gondolom nem habókra vannak a háztáji jószágok, te is megeszed a húst, a zöldséget, vagyis neked is ki kell venned a részed a házimunkából. Szívás, de mikor elköltözöl és egyedül fogsz élni, akkor se fogja magát kimosni a szennyes, meg elmosogatni magát az étkészlet :) És, mikor bekerülsz egy újabb közösségbe a munkahelyeden, akkor bizony nagyon sok mindent le kell majd nyelned. Hiába idegesít az egyik kollégád, nem mehetsz oda és vághatod szájba, bármennyire is istenkirály lenne, ha megtennéd, de ezért cserébe minimum kirúgnak. Sajnos az életben bőven vannak olyan helyzetek, amikor be kell fogni a szád és megcsinálni a dolgod, bármennyire is nem akarod. Muszáj. Mindenkinek vannak ilyen feladatai.
2014. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!