Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim semmit nem engednek...

A szuleim semmit nem engednek meg nekem. A het egen koncert es meghalok ha nem mehetek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szuleim eleg szigoruak. Apa raadasul katona. Alapvetoen jofej, ha kell segitseg vagy barmi, akkor megerto es turelmes, de ha valami szabalyt nem tartunk be itthon, akkor nagyon szigoru. Pl. 4es 5os altlagot kell hoznunk(batyammal). Nincs apellata, nehez volt a dolgozat stb. Mondott valamit es az ugy van. Multkor egy 3asert egy hetre elvette a telefonomat!!! Ami nagyon idegesito, hogy egy marha nagy telken lakunk, vannak allatok van kert minden. Es nekem is ki kell mennem dolgozni lany letemre sz..rt lapatolok, csirket etetek, kapalok. Elmondtam baratnomnek, mondta hogy ne csinaljam meg. Fogtam magam es nem csinaltam, amit apa mondott, majd kepes volt egesz delutan kint ulni velem es megvarni amig megcsinalom, pedig sirtam is hogy nem akarom,meg nem en akartam ezt a nagy kertet ugyhogy csinalja meg o. E miatt a hiszti miatt nem engednek el egy hetvegi buliba amire egy honapja varok es ott lesz egy fiu is aki tetszik. Azt mondta, hogy gondolkodjak el azon miert kell nekem is a kerten dolgozni mindenkivel egyutt. De konyorgom miert??? Nem en kertem ezt a marha nagy hazat a kerttel. Hogy gyozhetnem meg oket. Egyesz nap sirok a koncert miatt. Minden baratnom ott lesz. :(

2014. nov. 13. 22:50
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
36%
Hát nem tudom, azért kérdés, hogy mennyi munkát végeztetnek a kérdezővel, mert az egy dolog, hogy be kell segítenie, de sok szülő átesik a ló túloldalára, és egész nap robotoltatják a gyereket, az sem normális. Bár nekem nem úgy tűnik, hogy a kérdező apja ilyen, de ezt nem tudhatjuk.
2014. nov. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a kertből, állatokból bevételetek vagy legalabbis előnyötök származik így ha már az előnyét élvezitek gondolom elvárás hogy a munkában is segítsetek. Mégis milyen gyakran kell kertészkedni hogy annyira megterhelő? Egyébként ajánld fel hogy elvégzel valamilyen munkát pluszban ha elengednek.
2014. nov. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 anonim ***** válasza:
80%
Örülj neki, hogy ilyen szüleid vannak... végre egy felelősségteljes szülő.
2014. nov. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 anonim ***** válasza:
87%

10: Ez nagyon tetszett: "Tudod, ha minden apa ilyen lenne, nem lenne annyi degenerált, életképtelen hülyegyerek."

Pont ez tört fel bennem is, hogy jééé, vannak még csodák, és akadnak még jó szülők is.


Kérdező: nekem az a gyanúm, hogy a bnőd jól átejtett téged, és ő tudta jól, hogyha nem engedelmeskedsz a szüleidnek, akkor nem fognak elengedni a koncertre. Talán lehet épp az volt a célja, hogy aki fiú tetszik neked az neki is tetszik, és emiatt leakart rázni téged.

Apád pontosan olyan apuka, amilyen az én apám is volt, hisztivel nem fogsz tudni elérni nála semmit, és van szintén egy gyanúm, hogy apád sejti azt is, hogy a bnőd lázított téged ellene. Annak idején emlékszem voltam én is ilyen szituba, bnőre hallgattam, jól belázadtam apám ellen, apámmal mehettem büntiből én is ki a telekre és koncert helyett dolgozhattam, ő is ott ült mellettem addig, amíg el nem végeztem a munkámat - én se akartam így tenni - meggyőzni nem tudtam semmivel se, viszont engedelmeskedtem végül neki, és később ő maga vitt el a koncertre - nyilván egy másikra -, sőt előtte még autogrammot is szerzett nekem az énekestől. A bnőről pedig később számomra is kiderült, hogy nem is volt olyan jó bnő, többször is csalódtam benne, míg apámba soha. Most te is haragszol rá, ahogy annak idején én tettem, de hidd el, ha bnőd nem is direkt lázított, később te is mindent érteni fogsz, és hálás leszel apádnak.

/ Bocs a kisregényért! :) /

2014. nov. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
70%
Apukád nagyon jó apa, bárcsak az én szüleim is ilyenek lettek volna.. Hidd el, csak neked jó, ha vannak szabályok, amiket be kell tartanod és ha nem, akkor vállalnod a következményeket. De a következmény sok szülőnél két nagy pofon, na azzal nem oldanak meg semmit. Azért kell a kerten dolgoznod, mert te is a család része vagy, tehát neked is ki kell venned a részed úgy, ahogy a többieknek. Gondolom főznek, mosnak rád, gondolom anyukád sem mondja, hogy minek főzzek rád, én most nem vagyok éhes. Pluszban még ők dolgoznak, ők keresik a pénzt, neked ennyivel illik segíteni.
2014. nov. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
5%
Lödd fejbe! Jot akar nektek!
2014. nov. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
90%

Apád katona. És az a kopasz sosem kap eltávot, aki nem teljesíti a kötelességét. A családodban mindenkinek meg van a kötelessége.


Az apád kötelessége az, hogy rendes, életrevaló embereket neveljen belőled. És az, hogy munkát végeztet veled, az ennek a része. Az én apám, amikor 8-10 éves voltam, egy 800négyszögöles telekről szedette velem össze a köveket egy bádogvödörbe. nehogy a rotációskapa belecsapjon. 10 forintot kaptam minden vödörért. mindezt azért, mert egy pizzát akartam enni hazafelé menet. persze a pizza árának a fele se jött össze. Baromi nehéz meló volt, egésznap kinn a napon, cipeltem a nehéz vödröket, a kezem tiszta vízhólyag lett, járni alig bírtam az izomláztól másnap. De hazafelé megálltunk a pizzásnál, megkaptam a pizzámat. Az öreg csak annyit mondott, megdolgoztam érte.


Felnőtt fejjel már tudom, hogy a sziszifuszi munka totál értelmetlen volt, a rotának tök mindegy volt az a sok kő. Az apám csak arra akart megtanítani, ha akarok valamit, akkor azért meg is kell dolgoznom, és hogy becsüljem meg amim van, mert azért valaki keményen megdolgozott. Felnőtt fejjel hálás vagyok ezért a leckéért, és ha gyerekem lesz, ebben a szellemben fogom felnevelni én is.

2014. nov. 14. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
6%

Kérd meg őket, hogy menjenek el érted,mikor vége a koncertnek.De ne a helyszínre,hanem 1-2sarokkal odébb, hogy ne legyen égő a haverok előtt.


Ha így sem engednek el,annak oka van!

2014. nov. 14. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
43%

Hát nem tudom, az én férjem is katona, de nem ilyen a gyerekekkel.


Szerintem nem az a jó apa, aki megalázza a gyereket, meg büntetéssel neveli. Az én apám is ilyen volt, és 4-5 éves koromból vannak olyan emlékeim, hogy a mai napig tisztán érzem azt a megaláztatást, amit akkor éreztem. Semmi nem maradt meg ilyen tisztán bennem ilyen messziről visszanézve, csak azok, de úgy, hogy most is görcsbe rándul a gyomrom mikor eszembe jut például az, hogy két órát ült mellettem az asztalnál, mert eldöntötte, hogy márpedig megeszem az utolsó csirkecombot és addig nem kelhettem fel, míg meg nem ettem hiába sírtam. Ugyanez a kerti munka is pepitában. Ahogy nézem minden így megy náluk, kényszerítik, büntetik, és várják a hatást. Ez ment nálunk is. Indokok bármi, az sose volt, csak a pattogós parancsok, meg a az addig innen fel nem állsz, el nem mégy stb. Na meg a nem elengedések, amik mindig úgy néztek ki, hogy valamit mindig találtak, amiért nem mehetek, aztán meg közölték, hogy azért nem mehetek, mert nem kértem rendesen, ha kértem volna, akkor mehetek. Értsd, azt várták, hogy könyörögjek. Mindig csak ezt mondták, hogy azért nem mehetek, mert nem kértem eléggé nem voltam ilyen-olyan eléggé, de ha azt csináltam, akkor sem mehettem, mert úgy sem volt sose elég.


Akármilyen hisztis tini is a kérdező, de biztos lehetne vele beszélni, beszélGETni, értelmesen. Helyette viszont az apja idomítja, mint a kutyát.


Felnőtt, férjes asszony vagyok, három gyerekkel, helyre tettem magamban apámat, szeretem, de pontosan tudom, hogy mennyi mindent rosszul csinált, mennyit bántott a nevelésével, véletlen sem azt köszönhetem neki, hogy ember lett belőlem, hanem hosszú és drága terápiát a húszas éveim közepe táján.

2014. nov. 14. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 sippara ***** válasza:
46%
Utolsó, oké, akkor a te gyerekeidnek ne kelljen fix átlagot hozni, ne kelljen megtanulniuk, mi az a munka, mert apukád csúnya volt veled gyerekkorodban, és enned kellett, meg kérni, amiért aztn terápiázni kellett (jesszus), de attól, hogy te nem bírtad a lelki terhelést, vagy apád nem bírt a kezében összpontosuló piti hatalommal a szadista hajlamai kiélése nélkül tinikorodban, hadd ne legyen már a kérdező apja idióta. Teljesen jól csinálja, amit csinál, nem Auschwitzba küldte a gyereket, mert hisztizett, csak el kellett végeznie az amúgy is elvégzendő munkáját, és buli helyett lehet gondolkodni. Ha csak a szülők felét érdekelné fele ennyire a gyereke, nem itt tartanánk.
2014. nov. 14. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!