Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim semmit nem engednek...

A szuleim semmit nem engednek meg nekem. A het egen koncert es meghalok ha nem mehetek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szuleim eleg szigoruak. Apa raadasul katona. Alapvetoen jofej, ha kell segitseg vagy barmi, akkor megerto es turelmes, de ha valami szabalyt nem tartunk be itthon, akkor nagyon szigoru. Pl. 4es 5os altlagot kell hoznunk(batyammal). Nincs apellata, nehez volt a dolgozat stb. Mondott valamit es az ugy van. Multkor egy 3asert egy hetre elvette a telefonomat!!! Ami nagyon idegesito, hogy egy marha nagy telken lakunk, vannak allatok van kert minden. Es nekem is ki kell mennem dolgozni lany letemre sz..rt lapatolok, csirket etetek, kapalok. Elmondtam baratnomnek, mondta hogy ne csinaljam meg. Fogtam magam es nem csinaltam, amit apa mondott, majd kepes volt egesz delutan kint ulni velem es megvarni amig megcsinalom, pedig sirtam is hogy nem akarom,meg nem en akartam ezt a nagy kertet ugyhogy csinalja meg o. E miatt a hiszti miatt nem engednek el egy hetvegi buliba amire egy honapja varok es ott lesz egy fiu is aki tetszik. Azt mondta, hogy gondolkodjak el azon miert kell nekem is a kerten dolgozni mindenkivel egyutt. De konyorgom miert??? Nem en kertem ezt a marha nagy hazat a kerttel. Hogy gyozhetnem meg oket. Egyesz nap sirok a koncert miatt. Minden baratnom ott lesz. :(

2014. nov. 13. 22:50
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
61%

Azert en jomagam "igazi" videkikent felnovo gyerek, nagyon kivancsi lennek, hogy sokatok valoban tudja -e, hogy mennyi munkaval jar egy nagy, kertes haz, haszonallatokkal vagy csak szimplan ugy gondoljatok, egyet kell erteni a tobbseggel.

En mindig is utaltalm a kinti munkat, es aterzem milyen is az, amikor kenyszerbol kikuldik az embert "mar pedig akkor is, megcsinalod" jelmondattal. En , tudom, hogy sok munka vele mert a nagyapamnak kulon foldje is volt, nem tudom hany hektar, melle meg jott a "kis" kertunk haznal(novenyek-zoldsegek-gyumolcsok). Kesobb a tyukok is voltak akiket gondozni kellett, majd levagni, kopasztani kezzel , kibelezni. Meg most is emlekszem a szagokra, a latvanyra, hat nem kellemes.

A kertes haznal mindig van munka, olyan nincs, hogy egy napot csak pihenesre szansz,es egy ido utan nagyon faraszto. Gyerekent sokszor ellenalltam, bezarkoztam a szobamba, elhuztam az idot, nem csinaltam meg a feladatomat, olyankor jott a siras, leszidas, ordibalas, buntetes. Sokszor en is anyamek fejehez vagtam, hogy en nekem rohadtul nem hianyzik ez a nagy kert, ha tehetnem be is fuvesitenem az egeszet.

Joba vagyok a szuleimmel, de mi tagadas egy idoben, ez nagyon megmergezte a kapcsolatunkat.

Nem, feltetlenul jo ez szerintem. Ha szivvel-lelekkel csinalja az ember, az rendben van de ha van aki gyuloli, mint pl. en akkor kinszenvedes.


Azon amugy jot rohogtem,hogy szerintetek a kerti munka=egyenlo az erenyes , hatarozott,jo nevelessel :D. Hat tudnek ellenpeldat...

2014. nov. 14. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
51%

ma 08:11

Jó magam is vidéki voltam, és bizony gyerekként részt kellett vennem a munkában. Igen, én takarítottam a csirkeólakat, etettem a csirkéket, és ha kellett mentem borsót szedni vagy csak a gazt kiszedni a veteményesből. Minden áldott nap 2 órát kint dolgoztam a kertben. Engem a házban is befogtak, mert 14 évesen már főznöm, sütnöm kellett. Persze tizenévesen engem is zavart, hogy megint dolgozni kell, de minden tizenéves lázong, még az is aki városban nőtt fel.

Nyilván az apja nem hajnaltól késő estig dolgoztatja a lányát, hanem megvan a maga munkarutin ideje amit el kell végeznie. Talán 1-2 óra. Hiszti helyett gyorsan megcsinálja, és utána "szabad".

2014. nov. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
32%

Azt nem írtad hány éves vagy. Én tudod mit tennék a helyedben? Bocsánatot kérnék a szüleimtől,hogy szófogadatlan voltam és, hogy máskor nem csinálok ilyet.

Ez szerintem az életem folyamán mindig bevált. Viszont Abban én is egyetértek, hogy egy fiatal lányt ne gályáztassanak már hajnalban, minden tiszteletem, hoyg dolgozni kell otthon, de ne essünk át a ló túloldalára, fog majd eleget dolgozni ha felnő.

2014. nov. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 A kérdező kommentje:
16 vagyok. Igen én is ezt mondom!! Miért kell most nekem ilyeneket dolgoznom? Tök ciki! Nem kérek bocsánatot, mert nincs miért! Nem az én kertem, nem vagyok köteles robotolni rajta a semmiért mint egy rabszolga. Amúgy hétvégén és a szünetekben kell dolgozni rajta.
2014. nov. 14. 12:53
 25/51 anonim ***** válasza:
59%
Kérdező: 16 évesen lehetne annyi eszed, hogy felfogd azokat, amiket itt mindenki írt neked. Ennyire egyhangú véleményezés itt a gyikon szinte alig szokott lenni, ha másért nem legalább ezért elgondolkozhatnál magamon, és elkezdhetnél emberré válni. Szegény apád..., ebből a büntetésből se tanultál..., szegénynek még jó párszor meg kell büntetnie, hogy észhez térj.
2014. nov. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
69%
Ja és még vmit, a rabszolga munkától marhára messze vagy, szerintem, annak ellenére, hogy már tanulhattad és láthattad filmekben tudnod kéne, hogy milyen az is. Legalább ne nevettetnéd ki magad!!! Ennyi eszed sincsen???
2014. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
53%
Tök ciki, hogy most kell dolgoznod?! Hát ez a felfogásod inkább a ciki!!!
2014. nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
52%

De kérdező, mégis mire számítottál, amikor nem csináltad meg a házimunkát?? Az egyetlen dolog, amit egy szülő ilyenkor tehet, az az, hogy büntet, méghozzá ott, ahol a legjobban fáj. A barátnőd tényleg rossz tanácsot adott, te pedig nagyon buta voltál, hogy hallgattál rá. Ezt előre kellett volna látnotok. Lehet tényleg álbarátnőd van, aki csak látszólag érez együtt, de simán örül, ha neked rossz? Egy szülő nem teheti meg azt, hogy ilyesmi fölött elsiklik, mert azzal egy életre elveszne a tekintélye, többé sosem hallgatnál rá, mert nincs következménye. Amennyiben az apád következetes, ha elvégzed a kötelességedet, gyakorolhatod a jogaidat. Egyik nélkül viszont nincs másik. Mi bajod van a kerti munkával? Én is lapátoltam sz*rt, és bár irodai állásom van, alig várom, hogy vidékre költözzek, és saját kertem legyen. Soha nem volt ciki, pedig Budapestre jártam iskolába. A pesti barátaim hobbiból jártak le hozzánk segíteni. Az a ciki, amit te annak állítasz be. Egyébként gondolom nem szoktad felróni apádnak, hogy amikor dolgozik a munkahelyén, miért tart el téged a fizetéséből, vagy miért van külön szobád abban a házban, amit ő épített, anyukád miért főz neked is.. nos, pont ugyanezért kell neked részt vállalnod a kerti munkában. Nem csak a munka gyümölcse közös, hanem a munka is. Te, mint 16 éves, pillanatnyilag a kerti munkával tudod kivenni a magad részét belőle. A maximum, amit tehetsz, az az, hogy egyezkedsz. Pl. a számodra nagyon kellemetlen munkákat megpróbálod lepasszolni úgy, hogy mást vállalsz helyette. Az élet viszont sajnos nem úgy működik, hogy ami nem tetszik, azt már nem is kell megcsinálni.

Apukáddal max annyit tehetsz a koncert ügyében, hogy beszélsz vele. Ígérj neki fűt-fát, és tartsd is be az ígéreted. Talán megelőlegezi a bizalmát, és elenged úgy, ha kellően jó ajánlattal állsz elő. Viszont ha később kibújsz a kötelezettségeid alól, ne számíts többé a jóindulatára.

2014. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
66%

"Nem kérek bocsánatot, mert nincs miért! Nem az én kertem, nem vagyok köteles robotolni rajta a semmiért mint egy rabszolga."

Ilyen hozzáállással viszont nálam az életben nem mennél koncertre, 18 évesen gondolom elköltöznél, és megtanulnád azt, amire nem voltál hajlandó a családi házban.

Nem a te kerted, és nem a te házad. Lehet kiköltözni.

2014. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
100%

Hm, ciki, hogy dolgozni kell! :D Én 16 évesen suli mellett éjszakai munkát vállaltam - önként - egy pékségben, mivel péknek tanultam. Reggel meg mentem suliba ugyanúgy, míg mások addig aludtak előtte. Apám már ezért balhézott velem, hogy ne csináljam ezt, végül rám hagyta, hogyha bírom, akkor csináljam. Bírtam. Sőt. A fizum 80%át, szintén önként haza adtam apáméknak - nem kérte -, de a világ legtermészetesebb dolga volt számomra. Mi az osztálytársnöimmel örültünk, hogy dolgozhattunk, hogy már akkor annyit kereshettünk - és nem csak a zsebpénzzel kellett kínlódnunk - és arra költhettük, amire akartuk. Mellette a házi munkákat, kerti munkákat nekem is, és osztálytársnőimnek is el kellett látniuk. Érdekes egyikünk se gondolta úgy, hogy ciki lenne bármi is.


Írta itt még vki, hogy fog dolgozni még eleget..., aha ilyen hozzá állással max. csak a segélyt fogja felvenni, és azt fogja sírni, hogy milyen kegyetlen hozzá az élet!!!

2014. nov. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!