Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szuleim semmit nem engednek...

A szuleim semmit nem engednek meg nekem. A het egen koncert es meghalok ha nem mehetek el. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A szuleim eleg szigoruak. Apa raadasul katona. Alapvetoen jofej, ha kell segitseg vagy barmi, akkor megerto es turelmes, de ha valami szabalyt nem tartunk be itthon, akkor nagyon szigoru. Pl. 4es 5os altlagot kell hoznunk(batyammal). Nincs apellata, nehez volt a dolgozat stb. Mondott valamit es az ugy van. Multkor egy 3asert egy hetre elvette a telefonomat!!! Ami nagyon idegesito, hogy egy marha nagy telken lakunk, vannak allatok van kert minden. Es nekem is ki kell mennem dolgozni lany letemre sz..rt lapatolok, csirket etetek, kapalok. Elmondtam baratnomnek, mondta hogy ne csinaljam meg. Fogtam magam es nem csinaltam, amit apa mondott, majd kepes volt egesz delutan kint ulni velem es megvarni amig megcsinalom, pedig sirtam is hogy nem akarom,meg nem en akartam ezt a nagy kertet ugyhogy csinalja meg o. E miatt a hiszti miatt nem engednek el egy hetvegi buliba amire egy honapja varok es ott lesz egy fiu is aki tetszik. Azt mondta, hogy gondolkodjak el azon miert kell nekem is a kerten dolgozni mindenkivel egyutt. De konyorgom miert??? Nem en kertem ezt a marha nagy hazat a kerttel. Hogy gyozhetnem meg oket. Egyesz nap sirok a koncert miatt. Minden baratnom ott lesz. :(

2014. nov. 13. 22:50
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
84%

Apádnak igaza van. Legközelebb ne az ostoba barátnőidre hallgass hanem apádra. Az is jogos, hogy a hiszti miatt büntetésben vagy. Végül is magadnak köszönheted.

Az meg, hogy a kertben dolgoznod kell, miért baj? Hiszen te is a család tagja vagy, és neked is ugyanúgy ki kell venned a részed a munkából mint a család többi tagjának. Mondhatom azt is, hogy nem esik le az aranygyűrű az ujjadról, ha dolgozol egy kicsit.

2014. nov. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
88%
Ha egy koncert miatt ennyire kivagy mi lesz később mikor 10000x nagyobb problémák fognak érinteni?
2014. nov. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 A kérdező kommentje:
De apa akarta ezt a kertet nem en! Miert nem dolgozik ott o? Minden hetvegen hajnalban kell kelni, mert sok a munka. Kiadja a feladatokat, mi tha a beosztottja lennek.
2014. nov. 13. 22:59
 4/51 sippara ***** válasza:
85%
De jófej apád van :D tudod majd ha felfogod, hogy miért kell neked is dolgozni a kerten, és hogy egy ilyen hiszti után miért nem mehetsz koncertre, akkor rögtön "engedékenyebb" lesz ő is.
2014. nov. 13. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
79%
Apád igyekszik "embert faragni" belőled, helyesen is teszi. Most még nem érted, reméljük később majd meg is köszönöd neki. Hogy számodra is hasznos legyen a válasz, kevesebb hisztivel legközelebb előrébb jutsz. Nem csak apádnál, az élet egyéb területein is. Vésd a kobakodba. :)
2014. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
78%
Az amit apád csinál, azt nevezik életre nevelésnek. Azért teszi ezt veled, hogy ha véletlenül megbolondulnál és nem hoznád az átlagot, amit elvár, tudd hogy mi fog várni rád a való életben, ha egy sima érettségivel akarnál mondjuk érvényesülni. Manapság dolgozni kell keményen, azért hogy legyen valamid,ha nem tanultál rendesen, de ez így van akkor is ha diplomád van. Szóval tök mindegy. Na de. A helyedben először is bocsánatot kérnék a hisztiért, megmondanám hogy továbbra is segítek mindenben, azonban szükséged lenne arra, hogy néha ki tudj kapcsolni, amire egy koncert pont alkalmas. Mondd meg nekik, hogy szeretnéd, ha a munkádért cserébe kapnál is vmit, mert egy oldalúnak érzed, függetlenül attól, hogy eltartanak, etetnek,itatnak, ruháztatnak, taníttatnak. Kérj szépen. Ne hisztivel meg daccal próbálj érvényesülni, mert azzal tuti nem fog menni.
2014. nov. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
88%

Hány éves vagy édes, drága lelkem? :)

Az apukád előtt le a kalappal. Majd idősebben megfogod érteni, hogy mit miért tett. Bízz benne, és engedelmeskedj neki. Hisztivel biztos, h nem fogod meggyőzni apukádat. Legközelebb meg ne hallgass a bnődre, köszönd meg neki az okos tanácsát, amivel végül magad alatt ástad a fát. Ha vkire haragudni akarsz amiatt, h nem mehetsz a koncertre, akkor egész nyugodtan haragudhatsz a bnődre.

2014. nov. 13. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 anonim ***** válasza:
69%

Hát én a helyedben elgondolkodnék miért is kéne nekem a kerten dolgozni..de én már 28 éves vagyok és nem 17.

Biztosíthatlak hogy nem fogsz meghalni ha nem mész el a koncertre!:-) ha annak a fiúnak is tetszel akkor nem ezen az estén múlik lessz e valami köztetek. .

Visszatérve apádra.. hidd el jó oka volt hogy a sírós műbalhéd ellenére is megcsináltatta veled a dolgod. Felesleges lenne magyarázkodnom mert 17évesen úgysem érted..nem azért mert hülye vagy! Hanem mert kell néhány év hogy megértsd..

Még egy gondolat: van egy 3 éves fiam. Tudod mennyire örülnék ha anyámnak lenne egy szép nagy kertes háza ahova vihetném a kicsit hétvégente játszani? Vagy ha lenne hol besegítenem neki a munkában? Nem tudhatod..

Szerintem most szépen kérj bocsánatot apádtól, nyeld be a büntit is..mert egy nap ezért még nagyon szégyellni fogod magad!

2014. nov. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
53%
Kérdező, tapasztalatom szerint az ilyen típusú emberrel meg lehet egyezni... igaz, már nem túl sok az idő hét végéig, de szerintem találd meg egy ajánlattal, hogy ha elenged a koncertre, akkor te mit vállalsz be cserébe...
2014. nov. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
80%

Apukád egy nagyon jó apa. Tudod, ha minden apa ilyen lenne, nem lenne annyi degenerált, életképtelen hülyegyerek.

Tudod, sok év múlva, amikor majd az "Élet" nevű mókamester osztogatja a sallerokat, jó szívvel fogsz visszagondolni a tinikorodra.

Tanulj, a kiadott feladatokat pedig végezd el. Előbb tegyél le valamit az asztalra, utána lesz jogod levenni onnan valamit. Így működik.

2014. nov. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!